2019-11-15   14:06:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2018-2019, Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP 3 2019
Arrangör:
Plats:
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
4 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 200 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 25m 2:15.84
2 203 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 25m 2:15.87
3 65 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 25m 2:19.80
4 16 Elias Hyvönen Simklubben Elfsborg 2000 AA7700 25m 2:25.24
5 184 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 2:26.52
6 137 Anton Arvidsson Kalmar Simsällskap 2000 AV6500 25m 2:27.56
7 215 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS 2002 AI2702 25m 2:27.88
8 84 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 25m 2:29.39
9 112 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 25m 2:31.18
10 8 Birkan Ates Simsällskapet Delfin 2002 AD8302 25m 2:32.63
11 225 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 25m 2:33.13
12 74 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 25m 2:33.75
13 175 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 2:35.58
14 204 Mattias Grynning Linköpings Allmänna SS 1999 AJ0599 25m 2:36.10
15 293 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 2:36.96
16 361 Gustav Hammarstedt Växjö Simsällskap 2002 AL1302 25m 2:37.39
17 82 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 25m 2:38.65
18 93 Max Grubesic Jönköpings Simsällskap 2004 AH8104 25m 2:39.78
19 133 Arvid Johansson Kalmar Simsällskap 2001 AQ8501 25m 2:41.42
20 244 Marcus Leijon Mariestads Simsällskap 2002 AB5902 25m 2:41.44
21 87 David Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AA7505 25m 2:43.53
22 162 Isak Axelsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD6502 25m 2:47.01
23 37 William Dahlqvist Simklubben Elfsborg 2005 AG5305 25m 2:48.45
24 256 Aldin Mandzo Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AF7704 25m 2:49.52
25 286 Fabian Lagström Oskarshamns Simsällskap 2004 AP8504 25m 2:49.60
26 70 Daniel Agestav Jönköpings Simsällskap 2002 AB7102 25m 2:49.73
27 285 Edvin Karlsson Oskarshamns Simsällskap 2004 AO3904 25m 2:49.87
28 382 Hugo Hermansson Växjö Simsällskap 2004 AO6904 25m 2:51.35
29 99 Melker Åkesson Jönköpings Simsällskap 2006 AB8306 25m 2:51.60
30 22 Max Lidbom Simklubben Elfsborg 2004 AC0104 25m 2:54.54
31 315 Noel Heal Trollhättans Simsällskap 2005 AA5505 25m 2:56.59
32 263 Erik Andersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AC8105 25m 2:56.99
33 219 Emil Kilander Linköpings Allmänna SS 2004 AC2704 25m 2:57.71
34 26 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 25m 2:59.13
35 106 Theo Nordholm Jönköpings Simsällskap 2006 AE0906 25m 3:00.45
36 240 Justin Rineholm Linköpings Allmänna SS 2006 AK2306 25m 3:01.99
37 258 David Ullstrand Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AB2505 25m 3:02.08
38 340 Pavle Skoric Värnamo Simsällskap 2003 AO2503 25m 3:02.21
39 132 Albin Mägiste Kalmar Simsällskap 2003 AD4903 25m 3:02.23
40 10 Karl Oredsson Simsällskapet Delfin 2006 AD9706 25m 3:03.55
41 368 Johan Hjelmberg Växjö Simsällskap 2005 AC5105 25m 3:11.65
42 42 Hannes Bergnell Simklubben Elfsborg 2006 AG0106 25m 3:12.68
43 281 Sergej Basov Norrköpings
Kappsimningsklubb
2003 BA8103 50m 3:13.17
44 272 Rasmus Landin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AS3305 25m 3:15.79
45 275 Wilmer Jakobsson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2008 AD5308 25m 3:17.62
46 391 Alwin Edqvist Växjö Simsällskap 2006 AM8906 50m 3:18.56
47 6 Tony Kerman Anderstorps Simsällskap 2005 AP8705 25m 3:22.20
48 56 Adrian Rudén Hultsfreds Simsällskap 2006 AD1706 25m 3:40.38
49 117 Joel Johansson Jönköpings Simsällskap 2006 AM8306 25m 3:44.83
50 273 Cesar Svan Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AG0707 25m 3:54.66
51 120 Theodor Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2008 AC6908 25m 3:57.45
52 320 Simon Olofsson Trollhättans Simsällskap 2007 AA0507 50m 4:02.34
53 119 Jakob Kramer Jönköpings Simsällskap 2007 AG2507 25m 4:02.45
54 121 Viktor Leo Jönköpings Simsällskap 2007 AJ0107 25m 4:06.86
55 280 Nils Bengtsson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AL0707 50m
56 48 Lukas Engström Simklubben Elfsborg 2007 AC8707 50m
57 317 Rasmus Kristiansson Trollhättans Simsällskap 2004 AH1704 25m 3:02.72 RES
58 383 Fabian Kelemit Växjö Simsällskap 2004 AO5904 25m 3:05.45 RES
59 148 Gustav Franzén Kalmar Simsällskap 2004 AT1504 25m 3:07.54 RES
60 323 Viktor Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AI2306 25m 3:48.34 RES
61 266 William Norén Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AD5106 25m 3:49.54 RES
62 118 Vilgot Westman Jönköpings Simsällskap 2006 AM2506 25m 4:00.90 RES
63 271 Robert Hanouch Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AO8306 25m 4:10.37 RES
64 15 Lukas Specht Eksjö Sim- o Livräddnings SS 50m RES
2005 AS2705
65 277 Axel Sköld Norrköpings
Kappsimningsklubb
50m RES
2007 AJ3707
66 44 Philip Hansson Simklubben Elfsborg 2007 AB6507 50m RES
67 193 Elias Eriksson Hejmar Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AV8905 50m RES
68 327 Pascal To Trollhättans Simsällskap 2007 AK2107 50m RES
2019-02-26 15:16:29 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner