2019-11-15   14:05:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2018-2019, Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP 3 2019
Arrangör:
Plats:
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
26 100m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 63 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 25m 54.40
2 298 Trine Forss Skövde Simsällskap 2003 AD8403 25m 56.22
3 297 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 25m 56.74
4 300 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 25m 56.86
5 69 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 56.98
6 127 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 25m 57.10
7 211 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS 2002 AJ6802 25m 57.33
8 75 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 25m 57.55
9 156 Tea Gladher Karlskrona Simsällskap 2000 AB1400 25m 58.09
10 196 Christin Heina Linköpings Allmänna SS 1996 BA0296 25m 58.12
11 178 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 58.99
12 73 Tova Magnusson Jönköpings Simsällskap 2002 AC5802 25m 59.31
13 158 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 25m 59.70
14 159 Ida Rosenius Karlskrona Simsällskap 2000 AI7400 25m 59.75
15 214 Hilda Linné Linköpings Allmänna SS 2000 BG1800 25m 59.83
16 88 Moa Holmquist Jönköpings Simsällskap 2004 AG1604 25m 1:00.21
17 208 Olivia Gustafsson Linköpings Allmänna SS 2004 AA8604 25m 1:00.52
18 245 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 25m 1:00.65
19 345 Hilma Ihreborn Värnamo Simsällskap 2005 AW7205 25m 1:01.06
20 213 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 1:01.07
21 62 Emma Roos Jönköpings Simsällskap 1999 AB7899 25m 1:01.10
22 301 Ida Kristiansson Skövde Simsällskap 2004 AX8204 25m 1:01.36
23 199 Elise Gidlöf Linköpings Allmänna SS 1999 AI8499 25m 1:01.38
24 341 Nina Mirkhan Värnamo Simsällskap 2006 AD3806 25m 1:01.39
25 80 Jazmina Hedqvist Jönköpings Simsällskap 2002 AQ5402 25m 1:01.47
26 54 Ellen Havskog Hultsfreds Simsällskap 2005 AD3805 25m 1:01.64
27 9 Emma Ragnarsson Simsällskapet Delfin 2004 AI4203 25m 1:02.06
28 90 Wilma Svensson Jönköpings Simsällskap 2004 AG6604 25m 1:02.11
29 373 Louise Strand Växjö Simsällskap 2005 AL3805 25m 1:02.17
30 170 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 1:02.67
31 68 Agnes Arberg Jönköpings Simsällskap 2001 AF6201 25m 1:02.75
32 350 Clara Kuggvik Västerviks Simsällskap 2005 AR9405 25m 1:02.79
33 378 Alva Wardrum Växjö Simsällskap 2003 AQ1805 25m 1:02.85
34 363 Tove Gustafsson Växjö Simsällskap 2004 AH7204 25m 1:02.87
35 338 Siri Bälter Värnamo Simsällskap 2004 AB6804 25m 1:02.90
36 41 Amanda Böhrén Simklubben Elfsborg 2005 AU8405 25m 1:03.08
37 102 Victoria Danielsson Jönköpings Simsällskap 2002 BP6802 25m 1:03.09
38 313 Daniella Alström Trollhättans Simsällskap 2003 AM7203 25m 1:03.33
39 183 Alice Bengtsson Kappsimningsklubben Karpen 2000 AM0200 25m 1:03.39
40 86 Natalie Stjärnås Jönköpings Simsällskap 2003 AL3403 25m 1:03.44
41 97 Nora Rogö Jönköpings Simsällskap 2004 AW7604 25m 1:03.45
42 365 Towe Andersson Växjö Simsällskap 2005 AC8605 25m 1:03.49
43 335 Lovisa Svensson Värnamo Simsällskap 2002 AH6802 25m 1:03.51
44 314 Tilda Hellström Trollhättans Simsällskap 2002 AX9402 25m 1:03.54
45 77 Emmie Davis Jönköpings Simsällskap 2002 AK7202 25m 1:03.69
46 172 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 1:03.81
47 209 Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS 2002 AH9802 25m 1:04.02
48 67 Malin Jonsson Jönköpings Simsällskap 1998 BB0698 25m 1:04.21
49 379 Agnes  Hildebrand
Westerberg
Växjö Simsällskap 2004 BF9404 25m 1:04.29
50 173 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 1:04.68
51 177 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 1:04.69
52 152 Nellie Skeppland Kalmar Simsällskap 2006 AY7606 25m 1:04.70
53 78 Alba Arberg Jönköpings Simsällskap 2005 AA1405 25m 1:04.71
54 166 Thea Greco Karlskrona Simsällskap 2004 AA4604 25m 1:04.81
55 217 Hanna Persson Linköpings Allmänna SS 2004 AF2204 25m 1:05.07
56 321 Emma Jobe Trollhättans Simsällskap 2003 BP0203 50m 1:05.47
57 223 Elsa  Linné Linköpings Allmänna SS 2003 AX4803 25m 1:05.47
58 45 Hilda Hou Vasiiliagou Simklubben Elfsborg 2006 AM3606 25m 1:05.51
59 367 Tilda Arthursson Växjö Simsällskap 2003 BD7603 25m 1:05.65
60 252 Stefanie Petrovic Norrköpings
Kappsimningsklubb
2003 AL3803 25m 1:05.92
61 96 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap 2003 BK3203 25m 1:06.03
62 222 Alva Högberg Linköpings Allmänna SS 2002 BF0202 25m 1:06.08
63 141 Anna Hofer Kalmar Simsällskap 2000 BQ4600 25m 1:06.12
64 283 Ida Ekström Oskarshamns Simsällskap 25m 1:06.32
2005 AG3805
65 83 Matilda Nilsson Jönköpings Simsällskap 25m 1:06.35
2004 AD0804
66 71 Matilda Brink Jönköpings Simsällskap 25m 1:06.47
2001 AJ2401
67 351 Alva Claesén Västerviks Simsällskap 25m 1:06.57
2004 BG7404
68 174 Astrid Nyblom Karlskrona Simsällskap 25m 1:06.68
2002 AV6402
69 17 Astrid Svedberg Simklubben Elfsborg 25m 1:06.78
2001 AV5801
70 98 Ida Jonsson Jönköpings Simsällskap 25m 1:06.78
2005 AJ8405
71 229 Andrea Höglund Linköpings Allmänna SS 25m 1:06.98
2005 AO2605
72 189 Klara Torén Lidköpings Gymnastik o SS 25m 1:07.08
2006 AB1406
73 23 Hannah Lilja Simklubben Elfsborg 25m 1:07.09
2004 AE2604
74 284 Johanna Fransson Oskarshamns Simsällskap 25m 1:07.13
2004 AT6404
75 31 Ebba Skoog Simklubben Elfsborg 25m 1:07.19
2004 AZ2404
76 316 Elsa Olofsson Trollhättans Simsällskap 25m 1:07.57
2004 AQ9204
77 3 Annie Seppälä Anderstorps Simsällskap 25m 1:07.63
2004 BD6804
78 339 Ella Stensson Värnamo Simsällskap 25m 1:07.71
2005 AC1605
79 111 Alva Johannesson Jönköpings Simsällskap 25m 1:07.78
2005 BC2605
80 169 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 25m 1:07.96
2003 AE2803
81 238 Frida Holmqvist Linköpings Allmänna SS 25m 1:08.05
2005 BC2405
82 371 Kajsa Månsson Växjö Simsällskap 25m 1:08.07
2003 BL0803
83 128 Jenny Fröstberg Kalmar Simsällskap 25m 1:08.09
2002 AD1602
84 154 Elsa Skarpnord Kalmar Simsällskap 25m 1:08.10
2007 AS2207
85 230 Elin Gustafsson Linköpings Allmänna SS 25m 1:08.26
2005 AO5605
86 232 Emmy Ericson Linköpings Allmänna SS 25m 1:08.44
2003 BO8403
87 24 Emilia Esborn Simklubben Elfsborg 25m 1:08.50
2003 AP7403
88 387 Nina Gustavsson Växjö Simsällskap 25m 1:08.63
2006 AT2206
89 47 Ella Flyckt Simklubben Elfsborg 25m 1:08.65
2007 AH7607
90 381 Alice Hässlebro Växjö Simsällskap 25m 1:08.71
2004 BF8404
91 239 Althaea Süsskind Linköpings Allmänna SS 25m 1:08.78
2007 AF7807
92 224 Sofia Wallin Linköpings Allmänna SS 25m 1:08.81
2005 AE2405
93 346 Mara Nichitelea Värnamo Simsällskap 25m 1:09.19
2006 AM3406
94 233 Stella  Åqvist Linköpings Allmänna SS 25m 1:09.19
2005 AO5805
95 237 Darya Abbaspour Linköpings Allmänna SS 25m 1:09.35
2005 BC3405
96 342 Emelie Jansson Värnamo Simsällskap 25m 1:09.44
2006 AF0606
97 35 Emmy Fjeld Simklubben Elfsborg 25m 1:09.46
2006 AE6806
98 384 Lily Provencher Växjö Simsällskap 25m 1:09.86
2005 AR6605
99 179 Sigrid Argenius Karlskrona Simsällskap 2003 BL1803 50m 1:09.92
100 146 Maja Strümpel Kalmar Simsällskap 2005 AR2605 25m 1:09.93
101 289 Klara Blickfors Oskarshamns Simsällskap 2006 AQ6206 25m 1:10.39
102 318 Wilma Andrée Trollhättans Simsällskap 2004 AY2204 25m 1:10.60
103 138 Sofia Hansen Kalmar Simsällskap 2004 AL9604 25m 1:10.71
104 349 Emma Kindberg Västerviks Simsällskap 2004 BF3404 25m 1:10.75
105 5 Klara  Tallbäck Anderstorps Simsällskap 2003 BQ5203 25m 1:11.37
106 246 Elsa Olsson Mariestads Simsällskap 2003 AP4803 25m 1:11.63
107 311 Gresa Hasi Smålandsstenars Simsällskap 2008 AV3608 25m 1:12.10
108 46 Ellen Johansson Simklubben Elfsborg 2008 AB6208 25m 1:12.12
109 147 Olivia Andersson Jansen Kalmar Simsällskap 2005 AZ6405 25m 1:12.41
110 226 Julia Arildsson Linköpings Allmänna SS 2005 AE6805 25m 1:12.54
111 380 Ella Harrysson Växjö Simsällskap 2005 AR4605 25m 1:12.95
112 377 Agnes Sjö Växjö Simsällskap 2004 BE9204 25m 1:13.06
113 49 Edith Fredriksson Simklubben Elfsborg 2007 AJ7407 25m 1:13.18
114 115 Alma Cosic Jönköpings Simsällskap 2006 AS1206 25m 1:13.35
115 357 Fia Wimmerström Västerviks Simsällskap 2003 CB1603 25m 1:13.74
116 236 Isabelle Frisk Linköpings Allmänna SS 2004 BN5804 25m 1:13.79
117 39 Amalia Ödman Simklubben Elfsborg 2005 AP5605 25m 1:13.95
118 11 Evelina Johnsson Eksjö Sim- o Livräddnings SS 2004 AO8404 25m 1:14.17
119 388 Ella Sjö Växjö Simsällskap 2006 AT1606 50m 1:14.31
120 57 Tyra Andersson Hultsfreds Simsällskap 2006 AI9406 25m 1:14.42
121 28 Elly Sjöberg Simklubben Elfsborg 2005 AE6205 25m 1:14.57
122 150 Nina Krim Kalmar Simsällskap 2005 BE4405 25m 1:15.06
123 145 Sofia Marcusson Kalmar Simsällskap 2005 AL1805 25m 1:15.76
124 389 Iris Nyström Växjö Simsällskap 2004 BR5204 25m 1:15.84
125 149 Tuva Jämtin Kalmar Simsällskap 2006 AP2606 25m 1:15.90
126 304 Majken Eriksson Smålandsstenars Simsällskap 2005 AV9605 25m 1:16.18
127 50 Emelie Johansson Simklubben Elfsborg 2005 BH2205 25m 1:16.49
128 290 Naima Eriksson Oskarshamns Simsällskap 2007 AU1207 25m 1:16.59
129 116 Ester Sainz Jönköpings Simsällskap 2008 AC8808 25m 1:16.69
130 287 Alfrida Lagström Oskarshamns Simsällskap 2006 AK4406 25m 1:17.10
131 309 Saga Nilsson Smålandsstenars Simsällskap 2008 AG1208 25m 1:17.79
132 114 Wilma Ristl Jönköpings Simsällskap 2006 AP8806 25m 1:17.90
133 134 Hedda Strandberg Kalmar Simsällskap 2004 AH5404 25m 1:18.09
134 100 Elin Engqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AK8405 25m 1:18.23
135 324 Emma Wikberg Trollhättans Simsällskap 2007 AN2207 25m 1:19.01
136 103 Emma Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2007 AB9407 25m 1:19.36
137 109 Tilde Florin Jönköpings Simsällskap 2006 AP2806 25m 1:19.74
138 123 Ajla Sistek Jönköpings Simsällskap 2006 BM7606 25m 1:19.87
139 55 Jennifer Bogren Hultsfreds Simsällskap 2006 AH0606 25m 1:19.95
140 319 Hanna Carlsson Trollhättans Simsällskap 2006 AD8806 25m 1:20.31
141 2 Ebba Kemper Anderstorps Simsällskap 2004 BA6404 25m 1:20.60
142 326 Linnea Alfredsson Trollhättans Simsällskap 2006 BI4206 25m 1:21.35
143 113 Isabella Isomaa Jönköpings Simsällskap 2007 AG0207 25m 1:21.62
144 155 Sofia Yngvesson Kalmar Simsällskap 2005 BQ8805 25m 1:23.24
145 107 Lina Liljekvist Jönköpings Simsällskap 2006 AL8806 25m 1:24.59
146 13 Nora  Selander Eksjö Sim- o Livräddnings SS 2005 BK8405 25m 1:24.62
147 59 Isabella Westergren Hultsfreds Simsällskap 2007 AM5607 25m 1:26.12
148 125 Hana Sistek Jönköpings Simsällskap 2006 BO4806 25m 1:26.69
149 330 Alice Linnarsson Trollhättans Simsällskap 2006 BM1606 25m 1:26.94
150 328 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 1:28.25
151 12 Alma  Skillermark Eksjö Sim- o Livräddnings SS 2004 BN1604 25m 1:29.55
152 306 Lovis Johansson-Magnusson Smålandsstenars Simsällskap 2007 AI3207 50m 1:30.15
153 40 Judi Abdelkareem Simklubben Elfsborg 2004 BG9804 25m 1:30.17
154 310 Lotten Eriksson Smålandsstenars Simsällskap 2008 AJ4208 25m 1:32.06
155 325 Maja Ericsson Trollhättans Simsällskap 2007 AO3207 25m 1:33.22
156 58 Alva Johansson Hultsfreds Simsällskap 2008 AC8608 25m 1:34.09
157 51 Clara Hansson Simklubben Elfsborg 2009 AA1609 25m 1:39.52
158 329 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 1:43.73
159 43 Emma Böhrén Simklubben Elfsborg 2008 AA9608 25m 1:44.50
160 331 Isabella Chung Trollhättans Simsällskap 2007 BB5607 50m
2019-02-26 15:16:38 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner