2019-08-22   02:38:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Utmanaren 20190308 Täby Sim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag den 8/3 kl 17.00

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Utmanaren 2018090308    Utskriftsdatum  08 mars 2019   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:52   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2019         
 
 
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed  Finaler (14) 
Guldtid: 0.23 
Silvertid: 0.26 
Bronstid: Genomföra 
 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
154  Vincent Fältman  2010    TÄBY SIM    25m   
23  Kevin Rezaei  2008    TÄBY SIM    25m   
35  Rebecca Forsling  2008    TÄBY SIM    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
175  Lucas Rudin  2011    TÄBY SIM    25m   
18  Lucas Simonson  2010    TÄBY SIM    25m   
94  Ebba Olander  2010    TÄBY SIM    25m   
14  Emilia-Sophie Lilliesköld  2007    TÄBY SIM    25m   
178  Emelie Hedlund  2009    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Carmi Tamir  2010    TÄBY SIM    25m   
115  Julia Axbom  2011    TÄBY SIM    25m   
122  Oscar Avellan-Hultman  2007    TÄBY SIM    25m   
161  Lina Gerikaite  2009    TÄBY SIM    25m   
167  Henrik Zhang  2011    TÄBY SIM    25m   
163  Ivan Kukolj  2011    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Tea Nilsson  2010    TÄBY SIM    25m   
174  Yuchen Lu  2012    TÄBY SIM    25m   
53  Jonathan Mccullagh  2008    TÄBY SIM    25m   
155  Andreas Alba Andersson  2011    TÄBY SIM    25m   
59  Yuewei Song  2008    TÄBY SIM    25m   
103  Filip Zaar  2008    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Greta Bergman  2010    TÄBY SIM    25m   
Adrian Gohari  2009    TÄBY SIM    25m   
21  Isac Warglo  2007    TÄBY SIM    25m   
54  Samuel Brinkenberg  2009    TÄBY SIM    25m   
145  Love Kolm  2011    TÄBY SIM    25m   
142  Kerstin Aronsson  2010    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Astrid Olander  2010    TÄBY SIM    25m   
166  Lin Mellström  2011    TÄBY SIM    25m   
108  Carl Larsson  2010    TÄBY SIM    25m   
164  Olle Hellqvist Bolin  2008    TÄBY SIM    25m   
30  Sophie Renqvist  2009    TÄBY SIM    25m   
17  Mikayla Louwrens  2007    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
177  Tvisha Raghag  2009    TÄBY SIM    25m   
170  Lucas Rudin  2011    TÄBY SIM    25m  43.05 
96  Alvar Hagberg  2009    TÄBY SIM    25m  39.08 
105  Ameli Åsbrink  2010    TÄBY SIM    25m  41.83 
104  Viktor Engström  2010    TÄBY SIM    25m   
168  Vanja Kukolj  2012    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Ellen Eriksson  2009    TÄBY SIM    25m  33.35 
32  Alfred Perrier  2010    TÄBY SIM    25m  32.27 
88  Akina Sehasa Wanasinghe  2010    TÄBY SIM    25m  31.80 
12  Zixian Su  2008    TÄBY SIM    25m  32.23 
93  Hedvig Stene  2008    TÄBY SIM    25m  32.69 
169  Hampus Sommerfeld  2009    TÄBY SIM    25m  35.50 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Kerstin Wikström  2010    TÄBY SIM    25m  29.47 
43  Lavie Tamir  2009    TÄBY SIM    25m  28.79 
143  Erik Niklasson  2008    TÄBY SIM    25m  27.66 
34  Stina Bentley  2009    TÄBY SIM    25m  28.65 
144  Shrihaan Potdar  2008    TÄBY SIM    25m  28.82 
114  Edward Runebrant  2009    TÄBY SIM    25m  30.53 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Agnes Elf  2009    TÄBY SIM    25m  27.38 
40  Jakob Liedberg  2008    TÄBY SIM    25m  27.20 
42  Linn Berglund  2008    TÄBY SIM    25m  26.97 
120  Ebbe Sandberg  2009    TÄBY SIM    25m  27.03 
110  Astrid Flossing  2008    TÄBY SIM    25m  27.22 
116  Elliot Bronsdon  2010    TÄBY SIM    25m  27.54 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ludvig Fredholm  2010    TÄBY SIM    25m  26.36 
121  Moa de Geer  2009    TÄBY SIM    25m  26.31 
19  Oscar Björklund  2010    TÄBY SIM    25m  25.92 
38  Alexander Wettle  2010    TÄBY SIM    25m  26.30 
Julia Sieppi  2008    TÄBY SIM    25m  26.34 
29  Robin Lin  2008    TÄBY SIM    25m  26.43 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Albin Stalder  2006    TÄBY SIM    25m  25.34 
11  Anna Olsson  2010    TÄBY SIM    25m  24.61 
162  Elisabeth Akopian  2008    TÄBY SIM    25m  24.28 
101  Tobias Westerdahl  2009    TÄBY SIM    25m  24.50 
165  David Sommar  2010    TÄBY SIM    25m  25.26 
24  Linnea Sköld  2008    TÄBY SIM    25m  25.68 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Mochu Jia  2007    TÄBY SIM    25m  24.17 
149  Filippa Östberg  2006    TÄBY SIM    25m  24.14 
87  Lovisa Östberg  2009    TÄBY SIM    25m  24.06 
31  Maja Lindblad  2008    TÄBY SIM    25m  24.09 
15  Jacob Grefberg  2009    TÄBY SIM    25m  24.14 
160  William Clason  2008    TÄBY SIM    25m  24.17 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Elias Christensson  2007    TÄBY SIM    25m  23.25 
47  Maja Khadban Feyli  2007    TÄBY SIM    25m  22.23 
141  Erik Zhou  2005    TÄBY SIM    25m  20.45 
20  Sofia Ekman  2006    TÄBY SIM    25m  21.82 
106  Mathilda Sterner  2009    TÄBY SIM    25m  23.04 
46  Clara Elander  2008    TÄBY SIM    25m  24.02 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 mars 2019 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner