2019-11-12   22:58:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 (tävlingsstart kl 16.00)

Document
Heatlista
UGP3 (Eriksdal)
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 26, 100m Frisim Damer
Final 1 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:21
Anm tid
Start ca:
1 50m
2 50m
1029 3 Wilma Landegren 2004 SÖDERTÄLJE 50m
993 4 Sanni Tapio 2005 Salon Swim 2:23.30 50m
989 5 Ronja Mäkelä 2005 Salon Swim 2:28.09 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 2 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:24
991 1 Diana Raduly-Baka 2006 Salon Swim 2:15.71 50m
992 2 Malva Salmelin 2006 Salon Swim 2:13.28 25m
705 3 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry 2:10.09 50m
699 4 Fanny Savia 2005 Nokian Pyry 2:07.51 50m
518 5 Emma Persson 2006 WISBY SS 2:09.50 25m
517 6 Ella Adman 2006 WISBY SS 2:10.21 50m
516 7 Beatrice Olsson 2006 WISBY SS 2:14.71 25m
8 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 3 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:27
511 1 Nella Silfwergård 2004 WISBY SS 2:05.61 25m
704 2 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry 2:04.72 50m
987 3 Roosa Tuomainen 2005 Salon Swim 2:04.58 25m
986 4 Sini Heikkila 2003 Salon Swim 2:02.72 25m
701 5 Anni Matikainen 2001 Nokian Pyry 2:03.52 25m
703 6 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry 2:04.58 50m
514 7 Mia Samuelsson 2005 WISBY SS 2:04.92 25m
702 8 Minea Wiren 2003 Nokian Pyry 2:06.89 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 4 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:30
984 1 Emilie Pärnänen 2002 AWS 1:59.78 25m
946 2 Rebecka Rang 2006 VÄSBY SS 1:36.90 50m
12 3 Veronica Tylus 2004 BOTK-RÖNN 1:32.32 50m
944 4 Emma Van De Beek 2006 VÄSBY SS 1:31.91 25m
681 5 Ebba Bigosinska 2005 SPIF SF 1:32.06 50m
952 6 Mila Ekfeldt 2006 VÄSBY SS 1:34.95 25m
35 7 Ethel Nordman 2004 GUSTAVSBER 1:56.57 25m
696 8 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry 2:01.29 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 5 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:32
Anm tid
Start ca:
180 1 Alexandra Berggren 2002 SK NEPTUN 1:30.03 50m
956 2 Amanda Westling 2005 VÄSBY SS 1:29.81 25m
359 3 Minou Merati 2006 SÖDERTÄLJE 1:27.41 25m
174 4 Ellen Medeborn 2005 SK NEPTUN 1:24.26 25m
451 5 Tyra Svensk-Sandersson 2006 TYRESÖ SS 1:26.66 25m
682 6 Clementina  Orsi 2006 SPIF SF 1:29.52 25m
948 7 Felicia Engberg 2005 VÄSBY SS 1:29.97 25m
955 8 Kristina Eriksson 2006 VÄSBY SS 1:31.51 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 6 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:34
171 1 Maja Lindberg 2005 SK NEPTUN 1:23.62 50m
38 2 Johanna Espeland 2005 GUSTAVSBER 1:23.03 25m
930 3 Elise Klingh 2005 VÄSBY SS 1:22.79 25m
695 4 Tuva Eriksson 2006 ÄLVSJÖ SF 1:20.82 25m
670 5 Maanasha Uthayathas 2005 SPIF SF 1:21.13 25m
676 6 Maya Liss-Jonsson 2005 SPIF SF 1:22.91 25m
689 7 Alva Ek 2006 SPIF SF 1:23.57 25m
79 8 Irem Erdogan 2006 JÄRFÄLLA S 1:24.21 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 7 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:36
358 1 Nicola St. Clair Maitland 2003 SÖDERTÄLJE 1:20.38 50m
87 2 Sara Nilsson Bålman 2006 JÄRFÄLLA S 1:19.84 25m
664 3 Sara Wattad 2006 SPIF SF 1:19.29 25m
10 4 Ebba Mattisson 2006 BOTK-RÖNN 1:18.37 50m
345 5 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 1:18.50 50m
78 6 Alma Hjelm 2005 JÄRFÄLLA S 1:19.76 25m
694 7 Sofie Helgstrand 2006 ÄLVSJÖ SF 1:20.25 25m
13 8 Erica Griberg 2005 BOTK-RÖNN 1:20.43 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 8 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:38
220 1 Laura Nelson 2006 SKURU IK 1:17.60 25m
133 2 Tilda Hägbom 2005 SK NEPTUN 1:17.04 25m
444 3 Philippa Ledo Antunes 2004 TYRESÖ SS 1:16.21 25m
921 4 Tindra Funke 2006 VÄSBY SS 1:15.54 25m
122 5 Else Jomaa 2004 SK NEPTUN 1:16.16 25m
935 6 Alexandra Ward 2005 VÄSBY SS 1:16.37 25m
936 7 Isabelle Skytt 2005 VÄSBY SS 1:17.12 25m
29 8 Säva Höglund Lundeberg 2005 GUSTAVSBER 1:18.32 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 9 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:40
4 1 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 BOTK-RÖNN 1:14.99 50m
330 2 Evelina Porling 2002 SÖDERTÄLJE 1:14.71 50m
938 3 Elin Höök 2005 VÄSBY SS 1:14.40 25m
680 4 Meja Johansson 2006 SPIF SF 1:14.10 25m
72 5 Stella Finnhammar 2005 JÄRFÄLLA S 1:14.24 25m
672 6 Hannah Klamkin 2005 SPIF SF 1:14.65 25m
926 7 Ida Johansson 2006 VÄSBY SS 1:14.96 25m
348 8 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 1:15.41 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 10 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:41
217 1 Matilda Bergström 2005 SKURU IK 1:13.73 25m
360 2 Sara Andersson 2005 SÖDERTÄLJE 1:13.17 50m
82 3 Leia Ångman 2006 JÄRFÄLLA S 1:12.92 25m
138 4 Clara Unden 2004 SK NEPTUN 1:12.37 25m
950 5 Ella Renholm 2006 VÄSBY SS 1:12.74 25m
221 6 Stella Nelson 2004 SKURU IK 1:13.09 25m
142 7 Astrid Rosén 2005 SK NEPTUN 1:13.27 25m
951 8 Vera Wijk 2006 VÄSBY SS 1:13.83 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 11 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:43
154 1 Ines Wijk 2006 SK NEPTUN 1:12.08 25m
183 2 Linnea Farrar 2006 SK NEPTUN 1:11.44 25m
341 3 Marit Seeliger 2005 SÖDERTÄLJE 1:11.32 50m
403 4 Tilja Stålnacke 2005 SÖDERTÖRN 1:11.15 25m
139 5 Li Elveskog 2004 SK NEPTUN 1:11.20 50m
39 6 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 1:11.37 25m
150 7 Alice Stenbeck 2006 SK NEPTUN 1:11.72 25m
127 8 Agnes  Behrenfeldt 2004 SK NEPTUN 1:12.08 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 12 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:45
389 1 Felicia Camacho 2004 SÖDERTÖRN 1:10.97 25m
197 2 Cornelia Dahlén 2004 SALTSJÖB 1:10.65 25m
153 3 Melanie Blix Grimaldi 2005 SK NEPTUN 1:10.54 50m
925 4 Hanna Sköld 2005 VÄSBY SS 1:10.51 25m
913 5 Signe Lundh 2005 VÄSBY SS 1:10.51 25m
611 6 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 1:10.55 25m
176 7 Amelia Gustafsson 2006 SK NEPTUN 1:10.93 25m
656 8 Iza Ramså Ness 2003 SPIF SF 1:11.06 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 13 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:47
693 1 Olivia Lyrberg 2005 ÄLVSJÖ SF 1:10.16 25m
445 2 Elma Ridhagen 2004 TYRESÖ SS 1:10.08 25m
668 3 Matilda Lindqvist 2004 SPIF SF 1:09.98 25m
204 4 Ida Edvinsson 2004 SKURU IK 1:09.42 50m
443 5 Freya Ebert Westerberg 2005 TYRESÖ SS 1:09.77 25m
179 6 Lea Rodin 2006 SK NEPTUN 1:10.03 25m
88 7 Fanny Cao 2005 JÄRFÄLLA S 1:10.11 25m
353 8 Ella Sörensen 2004 SÖDERTÄLJE 1:10.39 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 14 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:48
661 1 Linn Solehav 2005 SPIF SF 1:09.11 25m
442 2 Emilia Karlsson Bertoli 2005 TYRESÖ SS 1:09.07 25m
931 3 Frida Steen 2005 VÄSBY SS 1:08.81 25m
219 4 Nora Kovacs 2006 SKURU IK 1:08.76 25m
218 5 Emma Lidell 2005 SKURU IK 1:08.76 25m
657 6 Emma Thur 2004 SPIF SF 1:08.91 25m
398 7 Alva Qvist 2006 SÖDERTÖRN 1:09.09 25m
431 8 Emma Stråhle 2002 TYRESÖ SS 1:09.16 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 15 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:50
327 1 Emilia Tshibanda 2004 SÖDERTÄLJE 1:08.62 50m
441 2 Alicia Söderlind 2005 TYRESÖ SS 1:08.54 25m
11 3 Felicia Klintemar 2005 BOTK-RÖNN 1:08.34 50m
2 4 Emilia Bengtsson 2001 BOTK-RÖNN 1:08.06 50m
7 5 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 BOTK-RÖNN 1:08.28 50m
6 6 Ida Nygren 2004 BOTK-RÖNN 1:08.35 50m
118 7 Isabelle Brodd 2003 SK NEPTUN 1:08.59 50m
332 8 Linnéa Teljstedt 2003 SÖDERTÄLJE 1:08.68 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 16 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:51
671 1 Anna Dimitriou 2006 SPIF SF 1:06.84 25m
666 2 Ida Lindström 2004 SPIF SF 1:06.79 25m
223 3 Emma Lundberg 2005 SKURU IK 1:06.76 50m
125 4 Iris Martinsson 2005 SK NEPTUN 1:06.37 50m
202 5 Isabelle Persson 2004 SKURU IK 1:06.38 25m
112 6 Amanda Bekkewold 2001 SK NEPTUN 1:06.78 50m
344 7 Jennifer Mardo 2005 SÖDERTÄLJE 1:06.83 50m
31 8 Malva Eriksson 2006 GUSTAVSBER 1:07.81 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 17 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:53
148 1 Maja Wallberg 2005 SK NEPTUN 1:06.03 25m
151 2 Elsa Lövquist 2004 SK NEPTUN 1:05.94 25m
65 3 Felicia Göthberg 2004 JÄRFÄLLA S 1:05.89 25m
146 4 Elin Grähs 2004 SK NEPTUN 1:04.90 25m
213 5 Alva Furingsten 2006 SKURU IK 1:05.15 25m
163 6 Emilia Lind 2006 SK NEPTUN 1:05.90 25m
917 7 Lovisa Fantenberg 2004 VÄSBY SS 1:05.99 25m
367 8 Michelle Aspberg 2002 SÖDERTÖRN 1:06.05 50m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 18 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:55
Anm tid
Start ca:
369 1 Elin Lundgren 2003 SÖDERTÖRN 1:04.56 50m
385 2 Amanda Nilsson 2002 SÖDERTÖRN 1:04.24 50m
196 3 Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB 1:03.76 25m
388 4 Maja Frejd 2004 SÖDERTÖRN 1:03.71 25m
381 5 Hilma Hagberg Moberg 2003 SÖDERTÖRN 1:03.73 50m
434 6 Ella Törnqvist 2003 TYRESÖ SS 1:03.94 25m
140 7 Nike Johnston 2005 SK NEPTUN 1:04.36 25m
209 8 Felicia Heintz 2004 SKURU IK 1:04.89 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 19 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:56
667 1 Sofia Lindqvist 2004 SPIF SF 1:03.57 25m
435 2 Tea Angerfelt 2004 TYRESÖ SS 1:03.23 25m
1009 3 Heidi Saluveer 2003 SPIF SF 1:02.86 50m
899 4 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 1:02.55 25m
906 5 Elin Bergman 2003 VÄSBY SS 1:02.81 25m
121 6 Madicken Eriksson 2003 SK NEPTUN 1:03.12 25m
181 7 Filippa Hammarén 2002 SK NEPTUN 1:03.46 50m
116 8 Elsa Djuphammar 2003 SK NEPTUN 1:03.60 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 20 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:58
920 1 Alice Lindgren 2005 VÄSBY SS 1:01.89 25m
894 2 Julia Björkén 2001 VÄSBY SS 1:00.84 25m
377 3 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 1:00.07 25m
893 4 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 57.82 25m
896 5 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 58.98 25m
365 6 Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN 1:00.52 25m
916 7 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 1:01.78 25m
897 8 Louise Peacock 2001 VÄSBY SS 1:02.14 25m
2019-03-10 15:16:31 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner