2019-11-12   10:18:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 (tävlingsstart kl 16.00)

Document
Heatlista
UGP3 (Eriksdal)
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 23, 400m Frisim Herrar
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:47
Anm tid
Start ca:
1 50m
186 2 Alexander Jansson 2002 SK NEPTUN 25m
665 3 Mikail Arslan 2005 SPIF SF 6:02.91 25m
157 4 Christos Theodosiadis 2006 SK NEPTUN 5:58.04 25m
711 5 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry 6:00.33 50m
145 6 Tee Thern 2006 SK NEPTUN 25m
158 7 Georgios Theodosiadis 2005 SK NEPTUN 25m
8 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:54
160 1 Ludvig Löfström 2006 SK NEPTUN 5:52.24 25m
710 2 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry 5:43.26 50m
708 3 Anton Passoja 2006 Nokian Pyry 5:39.63 50m
712 4 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 5:32.15 50m
994 5 Miika Nurminen 2005 Salon Swim 5:36.46 25m
224 6 Gabriel Klinge 2006 SKURU IK 5:42.42 25m
61 7 Arvin Parsa 2006 JÄRFÄLLA S 5:48.49 25m
380 8 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 5:52.44 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:00
161 1 Axel Skott Storheden 2006 SK NEPTUN 5:28.74 25m
156 2 Jonathan Hörberg 2004 SK NEPTUN 5:22.40 25m
175 3 Marcus Lundgren 2006 SK NEPTUN 5:17.44 25m
70 4 Anton Lind 2006 JÄRFÄLLA S 5:14.27 25m
714 5 Tuomas Lehtonen 2005 Nokian Pyry 5:16.06 25m
77 6 Simon Söderberg 2006 JÄRFÄLLA S 5:17.81 25m
152 7 Gustav Edman 2005 SK NEPTUN 5:25.72 25m
342 8 Lennon Köndell 2004 SÖDERTÄLJE 5:29.62 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:06
170 1 Philip Palmqvist 2005 SK NEPTUN 5:04.18 25m
147 2 Aksel Hillerström Vagli 2006 SK NEPTUN 5:03.72 25m
3 3 Marcus Hedlund 2002 BOTK-RÖNN 5:02.26 50m
996 4 Roope Tuomainen 2004 Salon Swim 4:59.35 25m
144 5 Ferdinand Bang 2005 SK NEPTUN 4:59.53 50m
136 6 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 5:03.62 50m
159 7 Tim Rogersson 2005 SK NEPTUN 5:03.73 25m
75 8 Elijas Eriksson 2005 JÄRFÄLLA S 5:10.87 25m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:12
Anm tid
Start ca:
62 1 Oliver Harper 2005 JÄRFÄLLA S 4:45.26 25m
1012 2 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 4:42.11 25m
123 3 Morris Martin 2004 SK NEPTUN 4:41.90 50m
904 4 William Lernå 2002 VÄSBY SS 4:37.53 25m
109 5 Isak Gustafsson 2001 SK NEPTUN 4:39.54 50m
210 6 Siavash Vatani 2003 SKURU IK 4:42.08 25m
512 7 Elias Lyth 2004 WISBY SS 4:43.75 25m
131 8 Jonatan Eriksson 2006 SK NEPTUN 4:50.37 25m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:17
909 1 Ludvig Ahlström 2002 VÄSBY SS 4:34.48 25m
654 2 Pijus Guvenius 2003 SPIF SF 4:31.78 25m
34 3 Ted Wiker 2004 GUSTAVSBER 4:29.24 25m
915 4 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 4:22.30 25m
60 5 Nils Malmberg 2004 JÄRFÄLLA S 4:22.72 25m
55 6 Sid Lundgren 2003 JÄRFÄLLA S 4:31.56 25m
59 7 John Zetterqvist 2004 JÄRFÄLLA S 4:33.34 25m
155 8 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 4:36.52 25m
2019-03-10 15:16:26 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner