2020-07-05   06:36:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Finn & Fiffi Arena Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  13:44   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (9) 
Sponsor: ARENA 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Sigge Skog  2007  AJ1907  ÄNGELHOLM    25m   
170  Adrian Bajram  2007  AR1907  SK SYDSIM    25m   
182  Simon Frank  2007  AF3507  YSTADS SS    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Makelani Wolfgramm  2008    MKK    25m   
135  Marius Kruse  2008  AM6108  MKK    25m   
178  Hugo Cederholm  2007    YSTADS SS    25m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  David Kjellander Hansen  2008    SK SYDSIM    25m   
50  Vincent Svensson  2007  AP3507  HÖGANÄS SS    25m   
210  Emil Nilsson  2008  AE5308  ÄNGELHOLM    25m   
David Sylvan  2007    SK HAJEN    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Jacob Omari  2008  AO6908  SK SYDSIM    25m  1:04.87 
174  Oscar Samberg  2008  AO7108  SK SYDSIM    25m  56.52 
121  Davud Dananovic  2008  AK5108  MKK    25m  58.35 
193  Lowe Hiljeborn  2007    ÄNGELHOLM    25m   

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Joel Eidenhag  2007  AE1907  ÄNGELHOLM    25m  55.32 
119  Axel Nihlén Miheller  2008  AK6108  MKK    25m  53.14 
126  Sigge Segerstéen Reinhag  2008  AK8108  MKK    25m  54.96 
129  Knut Duvetorp  2008  AK0108  MKK    25m  55.73 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Melvin Falk  2008  AK4108  MKK    25m  51.50 
172  Erik Knezovic-Potter  2008  AO6708  SK SYDSIM    25m  49.56 
106  Melker Thalin  2008  AF2308  MKK    25m  51.33 
184  Maximilian Silow  2007  AI2907  YSTADS SS    25m  53.12 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Gustav Nilsson  2007  AC0507  MKK    25m  47.82 
86  Anton Vitazka  2008  AB3508  MKK    25m  46.87 
183  Aaron Conradsson Häggel  2008  AD3908  YSTADS SS    25m  47.25 
115  Dag Bäckerud  2007  AO2507  MKK    25m  48.32 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Ruben Gustavsson  2008  AB7708  ÄNGELHOLM    25m  46.05 
47  Edvin Nilsson  2008  AF1308  HÖGANÄS SS    25m  43.50 
139  Ahmed Khattab  2008  AN4508  MKK    25m  44.64 
93  Melwin Månsson  2007  AF2107  MKK    25m  46.65 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Markus Thorsson  2008  AB1508  SK HAJEN    25m  42.86 
166  Crisitan Stefan Nicoara  2008  AH8908  SK SYDSIM    25m  41.06 
80  Viktor Lövberg  2007  AB0307  MKK    25m  41.41 
85  Finn Nillund  2008  AB0308  MKK    25m  43.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  13:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner