2019-10-18   11:34:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
 
Gren 26, 800m Frisim Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Minimani 
 
Heat 1 (4) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
               
               
Susanna Ryynänen  2006  06A059  SiWa    25m     
Fanny Ek  1999  99A442  ÅSF    25m     
Jenny Aada-Linnea Koskela  2003  03B305  ViesU    25m     
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Noora-Maria Linna  2006  06A468  ViesU    25m  12:29.03  12:29.03 
Daniela Sohlman  2005  05A490  SiWa    25m  11:33.44  11:33.44 
Wilma Turpeinen  2006  06A089  ÅSK    25m  11:18.26  11:18.26 
Kristina Grimbaum  2005  05A266  ÅSK    25m  11:05.20  11:05.20 
Ninni Eriksson  2003  03A657  VUS-VSS    25m  11:05.74  11:05.74 
Laura Hautamäki  2002  02B079  SiWa    50m  11:35.07  11:19.07 
Rebecca Duns  2003  03A914  ÅSF    25m  11:33.99  11:33.99 
Tilda Saarela  2006  06A729  ViesU    25m     

 
Heat 3 (4) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Laura Sofia Oksakari  2005  05A194  VUS-VSS    50m  10:40.56  10:24.56 
Aava Mattila  2003  03A833  SiWa    25m  10:13.66  10:13.66 
Maija Björkholm  2003  03A211  VUS-VSS    25m  10:04.64  10:04.64 
Anniina Haarala  2004  04A019  VUS-VSS    25m  10:00.50  10:00.50 
Elina Ryynänen  2005  05A067  SiWa    25m  10:01.64  10:01.64 
Pirita Hautala  2004  04B022  VUS-VSS    50m  10:26.19  10:10.19 
Aino Emilia Hankala  2005  05A553  SiWa    25m  10:24.09  10:24.09 
Oona Lehtola  2003  03A498  HSS    25m  10:40.67  10:40.67 

 
Heat 4 (4) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Peppi Pinomäki  2002  02A049  ÅSK    25m  9:38.63  9:38.63 
Kerttu Nurmi  2003  03A462  ÅSK    50m  9:52.43  9:36.43 
Aliina Karvonen  2004  04A587  SiWa    25m  9:29.15  9:29.15 
Anni Savolainen  2002  02A184  Cetus    50m  9:32.50  9:16.50 
Jenni Kukkonen  1999  99A162  HSS    25m  9:22.56  9:22.56 
Maija Nurmi  2003  03A461  ÅSK    25m  9:34.89  9:34.89 
Milla Hyttinen  2003  03A149  HSS    25m  9:37.43  9:37.43 
Ella Suominen  2005  05A308  ÅSK    25m  9:40.24  9:40.24 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner