2019-08-23   15:59:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag

9_S
Gren 9, 200m Frisim Damer 
 
Sponsor: Oy E.A. Åström Ab 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
69  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  50 m  2:10.05  2:06.05   
13  Peippo Pinja  1999  SiWa  99A544  25 m  2:07.84  2:07.84   
224  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  2:10.06  2:10.06   
214  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  2:11.02  2:11.02   
Kukkonen Jenni  1999  HSS  99A162  50 m  2:15.67  2:11.67   
Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  25 m  2:11.74  2:11.74   
219  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  2:11.84  2:11.84   
63  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  2:16.09  2:12.09   
223  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  2:12.79  2:12.79   
10  108  Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  50 m  2:16.80  2:12.80   
11  79  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  2:14.18  2:14.18   
12  90  Renvall Fanny  2000  JS-PU  00A799  50 m  2:19.24  2:15.24   
13  221  Degenhardt Daniela  2003  ÅSK  03A442  25 m  2:15.49  2:15.49   
14  117  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  2:15.61  2:15.61   
15  147  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  50 m  2:23.53  2:19.53   
16  227  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  50 m  2:23.65  2:19.65   
17  26  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  25 m  2:20.23  2:20.23   
18  97  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  2:21.60  2:21.60   
19  34  Mattila Aava  2003  SiWa  03A833  50 m  2:27.40  2:23.40   
20  165  Jormanainen Emma  2003  VUS-VSS  03A789  25 m  2:23.41  2:23.41   
21  33  Hautamäki Laura  2002  SiWa  02B079  50 m  2:28.92  2:24.92   
22  149  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  50 m  2:29.59  2:25.59   
23  158  Eriksson Ninni  2003  VUS-VSS  03A657  25 m  2:26.45  2:26.45   
24  272  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m  2:30.87  2:30.87   
25  107  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  2:31.30  2:31.30   
26  43  Myllykoski Emilia  2003  SiWa  03B108  50 m  2:36.63  2:32.63   
27  266  Duns Rebecca  2003  ÅSF  03A914  25 m  2:35.19  2:35.19   
28  98  Härkönen Emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m       
29  105  Yli-Yrjänäinen Erika  2001  KUS-GSS  01A999  25 m       
30  122  Kivelä Emilia  2003  KUS-GSS  03B144  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  29 januari 2019 
Licensierad till: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Utskriftstid  17:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner