2019-10-22   06:12:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
 
Gren 7, 100m Fjäril F15  Finaler (6) 
Sponsor: Handelsbanken Kokkola 
 
Heat 1 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
               
Jenni Kurki  2005  05A227  SiWa    25m     
Jonna Känsäkangas  2004  04B186  KUS-GSS    25m  1:36.56  1:36.56 
Kristina Grimbaum  2005  05A266  ÅSK    25m  1:33.52  1:33.52 
Emilia Pakkanen  2006  06A115  ÅSK    50m  1:36.12  1:34.12 
Anniina Haarala  2004  04A019  VUS-VSS    50m  1:39.57  1:37.57 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Oosa Mattila  2006  06A440  SiWa    25m  1:28.89  1:28.89 
Daniela Sohlman  2005  05A490  SiWa    25m  1:25.96  1:25.96 
Siiri Tiilikka  2004  04A253  VUS-VSS    50m  1:26.29  1:24.29 
Siiri Pekkala  2005  05A211  SiWa    25m  1:23.13  1:23.13 
Wilma Turpeinen  2006  06A089  ÅSK    25m  1:23.13  1:23.13 
Henni Havén  2004  04A927  SiWa    25m  1:24.62  1:24.62 
Iina Vänttinen  2006  06A210  SiWa    25m  1:26.01  1:26.01 
Mathilda Heikiö  2006  06A212  ÅSK    50m  1:35.30  1:33.30 

 
Heat 3 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Aamu Knuuttila  2004  04A531  VUS-VSS    50m  1:23.91  1:21.91 
Elina Ryynänen  2005  05A067  SiWa    25m  1:21.45  1:21.45 
Anni Kärkkäinen  2006  06A642  VUS-VSS    50m  1:22.06  1:20.06 
Aino Emilia Hankala  2005  05A553  SiWa    25m  1:19.04  1:19.04 
Laura Sofia Oksakari  2005  05A194  VUS-VSS    50m  1:21.61  1:19.61 
Veera Varsanpää  2004  04B272  VUS-VSS    50m  1:22.73  1:20.73 
Gitta Nukala  2004  04B020  VUS-VSS    50m  1:23.64  1:21.64 
Viivi Lehtonen  2004  04A451  VUS-VSS    50m  1:24.29  1:22.29 

 
Heat 4 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Minttu Kiili  2005  05A306  ÅSK    25m  1:17.55  1:17.55 
Anna Lehmusvaara  2005  05A142  SiWa    50m  1:19.29  1:17.29 
Tuulia Harju  2005  05A151  KUS-GSS    25m  1:16.71  1:16.71 
Henna Känsäkangas  2004  04A431  KUS-GSS    25m  1:16.10  1:16.10 
Tilde Löfqvist  2004  04A869  VUS-VSS    50m  1:18.29  1:16.29 
Tessa Tattari  2004  04A374  KUS-GSS    25m  1:17.01  1:17.01 
Matilda Holmlund  2005  05A734  VUS-VSS    50m  1:19.37  1:17.37 
Viivi Kylkisalo  2004  04A388  VUS-VSS    50m  1:19.90  1:17.90 

 
Heat 5 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Ella Suominen  2005  05A308  ÅSK    25m  1:15.24  1:15.24 
Alma Hörkkö  2005  05A331  SiWa    50m  1:15.20  1:13.20 
Sofia Nurkkala  2004  04A067  KUS-GSS    50m  1:13.99  1:11.99 
Ellen Kaituri  2006  06A086  ÅSK    25m  1:11.78  1:11.78 
Maura Bergström  2005  05A338  ÅSK    50m  1:13.83  1:11.83 
Anni Turunen  2006  06A416  VUS-VSS    25m  1:13.10  1:13.10 
Kukka Kangas  2005  05A254  ÅSK    25m  1:14.98  1:14.98 
Julianna Kurkela  2005  05A215  ÅSK    50m  1:17.26  1:15.26 

 
Heat 6 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Aino Rantala  2004  04A204  ÅSK    50m  1:12.43  1:10.43 
Ella Nihtilä  2004  04A237  ÅSK    50m  1:12.11  1:10.11 
Sonila Selimi  2005  05A278  ÅSK    25m  1:09.77  1:09.77 
Karla Tiainen  2005  05A246  SiWa    50m  1:05.64  1:03.64 
Siiri Konkka  2004  04A103  ÅSK    50m  1:07.34  1:05.34 
Ella Hulkki  2004  04A200  VUS-VSS    25m  1:09.82  1:09.82 
Teea Jestoi  2005  05A173  KUS-GSS    25m  1:10.35  1:10.35 
Pirita Hautala  2004  04B022  VUS-VSS    25m  1:11.71  1:11.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  13:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner