2019-08-22   04:46:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (5) 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
111  August Heltborg  2006  0689AP  S 68    25m   
112  Daniel Jarnum  2006  0601AQ  S 68    25m   
117  Lauge Nilsson  2006    S 68    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
59  Mikkel Rubæk  2006  0671AP  AABYBRO    25m  1:53.32 
102  Frederik Jørgensen  2006  0691AI  S 68    25m  1:33.88 
26  Kristian Jensen  2004  0493AQ  SØHESTEN    25m  1:31.45 
208  Christian Andersen  2006  0667AI  NORD    25m  1:31.53 
47  Ivan Hjermitslev  2004  0401AS  BSK08    25m  1:52.59 
               
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
220  Christoffer R. Jensen  2004  0453AN  NORD    25m  1:24.43 
96  Jeppe Egholm  2003  0331AP  S 68    25m  1:17.29 
90  Frederik P. Michaelsen  2003  0329AO  S 68    25m  1:06.82 
226  Karl Meisner-Jensen  1999  9927AF  NORD    25m  1:09.03 
46  Jacob Aagaard Andersen  2004  0445AP  BSK08    25m  1:19.71 
224  Frederik Laursen  2005  0561AI  NORD    25m  1:26.07 
               

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
104  Sebastian Dalgaard  2005  0533AK  S 68    25m  1:21.19 
53  Jacob Toft  2003  0357AK  AABYBRO    25m  1:15.56 
235  Mads L. Werther  2000  0045AF  NORD    25m  1:05.39 
149  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    25m  1:07.80 
227  Danilo Møller  2004  0415AH  NORD    25m  1:19.55 
54  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  AABYBRO    25m  1:25.73 
               

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
24  Mathias Jelle Thomsen  2002  0295AS  SØHESTEN    25m  1:20.96 
95  Niklas Højbjerg  2003  0361AO  S 68    25m  1:11.85 
89  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    25m  1:00.06 
221  Daniel Vang Kleist  2000  0095AS  NORD    25m  1:07.47 
58  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  1:17.44 
103  Karl Anton Kristensen  2005  0563AF  S 68    25m  1:24.98 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark