2019-11-20   10:54:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2018-2019, Södertörn

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP-2 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholms Simförbund/Södertörn
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
16 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 343 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 2003 AV9703 25m 1:05.78
2 206 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 1:07.35
3 204 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 1:09.41
4 300 Malte Söderberg Södertälje Simsällskap 2004 AL1904 25m 1:09.89
5 117 Isak Wallström-Blomgren Simklubben Neptun 2003 AQ9303 25m 1:11.49
6 599 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 25m 1:11.96
7 217 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 1:12.37
8 130 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 25m 1:13.58
9 585 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 25m 1:14.47
10 207 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 1:14.61
11 335 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 1:15.44
12 542 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 25m 1:15.92
13 311 Elton Söderberg Södertälje Simsällskap 2006 AH0306 25m 1:16.63
14 29 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 25m 1:16.80
15 60 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 1:17.88
16 309 Valentino Vrbanus Södertälje Simsällskap 2006 AG9106 25m 1:18.09
17 550 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 1:18.14
18 46 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 1:18.22
19 243 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 25m 1:18.31
20 547 Tim Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2003 AI5503 25m 1:19.03
21 364 Bulut Chalashkan Södertörns Simsällskap 2006 AW4306 25m 1:19.43
22 205 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 25m 1:19.66
23 152 Isak Monka Simklubben Neptun 2003 AY8903 25m 1:19.68
24 55 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 1:20.54
25 26 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 25m 1:20.64
26 558 Alexander Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS2504 25m 1:20.79
27 110 Malte Haargaard Simklubben Neptun 2003 AP2703 25m 1:21.56
28 337 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 25m 1:21.69
29 584 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 25m 1:21.74
30 153 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 1:22.07
31 223 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 1:22.76
32 126 Gustav Edman Simklubben Neptun 2005 AG3505 25m 1:22.83
33 105 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 25m 1:23.03
34 233 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 1:23.14
35 218 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 1:24.18
36 48 Marcus Hansson Järfälla Simsällskap 2005 AD7705 25m 1:24.53
37 315 Spencer Huerta Södertälje Simsällskap 2004 AV5504 25m 1:24.94
38 280 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 1:25.59
39 347 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2004 AV9304 25m 1:26.25
40 221 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 1:26.37
41 59 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 1:26.47
42 43 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 25m 1:26.82
43 190 Joel Herlitz Skuru Idrottsklubb 2003 AY4703 25m 1:27.14
44 596 Daniel Gnalin Stockholmspolisens IF SF 2003 AR7303 25m 1:27.71
45 316 Albin Tetli Södertälje Simsällskap 2005 AR9705 25m 1:28.10
46 576 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 25m 1:29.42
47 360 Malcolm Honkanen Södertörns Simsällskap 2005 AX0105 25m 1:29.67
48 306 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 25m 1:30.05
49 179 Manfred Bränström Skuru Idrottsklubb 2005 AI6705 25m 1:30.28
50 21 Max Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG0703 25m 1:30.47
51 264 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE3505 25m 1:31.06
52 222 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 1:31.28
53 58 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m 1:31.41
54 405 Albin Wullt Tyresö Simsällskap 2005 AR5705 25m 1:31.84
55 267 Simon Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG4505 25m 1:32.16
56 54 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 1:32.60
57 269 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 1:32.71
58 283 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 25m 1:33.56
59 574 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT6905 25m 1:33.94
60 546 Neo Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2005 AA8505 25m 1:35.00
61 270 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 25m 1:35.81
62 312 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 25m 1:36.11
2005 AM6505
63 363 Noa Sigfelt Södertörns Simsällskap 25m 1:38.11
2003 BR1303
64 628 Eddie Sjöberg Älvsjö AIK Simförening 25m 1:38.42
2005 AP2705
65 64 Emil Alsered Fällman Järfälla Simsällskap 25m 1:39.65
2006 AN3906
66 602 Mikail Arslan Stockholmspolisens IF SF 25m 1:40.02
2005 AH9305
67 281 Elliott Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:40.83
2006 AM7506
68 45 Arvin Parsa Järfälla Simsällskap 2006 AB7106 25m 1:42.09
69 273 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 1:42.32
70 178 Eskil Bränström Skuru Idrottsklubb 2006 AE3506 25m 1:42.47
71 193 Leo Brehmer Skuru Idrottsklubb 2005 AT6305 25m 1:43.20
72 236 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 25m 1:43.80
73 161 Jonathan Fridliand Simklubben Neptun 2005 AV6305 50m 1:43.89
74 357 Hampus Glanshed Södertörns Simsällskap 2006 AV2306 25m 1:44.85
75 276 William Martin-Lamm Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ5506 25m 1:50.07
76 615 Oliver Hagberg Stockholmspolisens IF SF 2006 AO9906 25m 1:52.15
77 616 Ludvig Timen Stockholmspolisens IF SF 2005 AP3106 25m 1:59.54
78 196 Elliot Ytterholm Skuru Idrottsklubb 2005 AX7105 25m
2019-01-24 17:58:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner