2021-03-06   13:11:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Västerås Meet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Västerås Meet 2019
Arrangör:
Plats: Lögarängsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
7 800m Frisim Damer
Sponsor: Västerås Stadsmission
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 172 Christine Ekman Simklubben Neptun 1994 AE8294 50m 8:51.78
2 167 Sabina Alman Luleå Simsällskap 2003 AL0403 50m 9:14.42
3 286 Emma Roloff Södertörns Simsällskap 2002 AT6402 50m 9:20.33
4 262 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 2003 AZ3203 50m 9:39.75
5 184 Gloria Muzito Njurunda Simsällskap 2002 BO6202 50m 9:39.88
6 162 Alva Gonzalez-Glanberg Luleå Simsällskap 2002 AA1802 50m 9:47.92
7 484 Emelie Hellgren Västerås Simsällskap 2001 BC5601 50m 9:49.82
8 49 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 50m 9:51.10
9 550 Isabel Nordström Solna Sundbyberg SS 04 2001 BH1801 50m 9:53.68
10 294 Zeline Bengtson Södertörns Simsällskap 2003 BE8203 50m 9:55.78
11 137 Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap 2003 AC0203 50m 9:58.68
12 503 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 50m 10:13.29
13 458 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 50m 10:13.54
14 178 Saga Persson Njurunda Simsällskap 2003 AI1203 50m 10:13.86
15 82 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 50m 10:15.11
16 214 Elsa  Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 50m 10:19.40
17 90 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 50m 10:19.58
18 489 Edith Engström Västerås Simsällskap 2002 AW7802 50m 10:20.11
19 118 Sanna Lekberg Karlskoga Simförening 2001 AM4201 50m 10:20.81
20 181 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap 2005 AG2205 50m 10:24.09
21 599 Alida Lilljequist Stockholmspolisens IF SF 1998 BP5898 50m 10:24.94
22 85 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap 2004 AA3804 50m 10:28.58
23 462 Elsa Brandt Väsby Simsällskap 2006 AP5806 50m 10:29.18
24 101 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 50m 10:30.27
25 149 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 50m 10:30.96
26 447 Lovisa Fantenberg Väsby Simsällskap 2004 AS3604 50m 10:33.10
27 498 Astrid Engström Västerås Simsällskap 2004 AK0604 50m 10:35.83
28 391 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap 2005 AH7605 50m 10:36.65
29 131 Maja Nyberg Karlskoga Simförening 2004 BM9804 50m 10:38.80
30 15 Amanda Kullman Eskilstuna Simklubb 2000 AN3400 50m 10:40.43
31 104 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 50m 10:44.45
32 183 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 50m 10:45.48
33 244 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 50m 10:46.66
34 116 Alexandra Kinell Karlskoga Simförening 2000 AF2200 50m 10:47.82
35 215 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 50m 10:48.00
36 346 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 50m 10:49.70
37 105 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 50m 10:50.32
38 340 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 50m 11:06.84
39 593 Sofia Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK3404 50m 11:17.18
40 284 Wilma Roloff Södertörns Simsällskap 2000 BA7600 50m 12:03.56
41 594 Matilda Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK9204 50m 11:32.49 RES
2019-03-31 08:03:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner