2021-03-06   11:16:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Västerås Meet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Västerås Meet 2019
Arrangör:
Plats: Lögarängsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
5 200m Ryggsim Damer
Sponsor: Fimab Släpvagnar AB
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 478 Hannah Brunzell Västerås Simsällskap 2001 AP6801 50m 2:16.55
2 78 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 50m 2:18.37
3 176 Elise Öberg Njurunda Simsällskap 2002 AE8402 50m 2:19.96
4 332 Emilia Forsberg Täby Sim 2003 BN9203 50m 2:26.95
5 301 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 2:29.18
6 476 Julia Holmberg Västerås Simsällskap 2002 AE4402 50m 2:32.91
7 588 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 2:34.34
8 299 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 50m 2:34.38
9 52 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 2:35.79
10 306 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 50m 2:36.43
11 446 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 50m 2:37.50
12 30 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 2:38.12
13 241 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 50m 2:39.51
14 488 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 50m 2:39.79
15 368 Salma Gabot Upsala Simsällskap 2001 AN1801 50m 2:40.71
16 319 Dina Larsson Täby Sim 2004 AN1804 50m 2:40.79
17 361 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 2:40.81
18 406 Clara  Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 50m 2:40.97
19 55 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 50m 2:41.02
20 185 Joyce Muzito Njurunda Simsällskap 2001 BT4401 50m 2:41.05
21 143 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap 2003 BA4403 50m 2:41.49
22 251 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 2:41.69
23 228 Tove Wikström Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0201 50m 2:41.98
24 562 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 50m 2:42.16
25 373 Malla Myrelid Upsala Simsällskap 2002 AQ0202 50m 2:42.73
26 500 Sarah von der Burg Västerås Simsällskap 2004 AP6604 50m 2:43.34
27 542 Rebecca Höglind Solna Sundbyberg SS 04 1998 AL7898 50m 2:44.52
28 578 Nicole Papachristou Stockholmspolisens IF SF 2003 AW4203 50m 2:44.55
29 450 Alice Lindgren Väsby Simsällskap 2005 AK3405 50m 2:44.77
30 561 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 2:44.77
31 87 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 2003 AI2403 50m 2:45.99
32 579 Emelie Söderström Stockholmspolisens IF SF 2003 AW5203 50m 2:46.50
33 48 Jessika Borbos Falu Simsällskap 2001 AF2801 50m 2:46.83
34 6 Alicia Budden Bålsta Simklubb 2004 AA5404 50m 2:47.20
35 345 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 50m 2:47.86
36 203 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 50m 2:48.58
37 382 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 50m 2:49.10
38 217 Elvira Lönnberg Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AD9606 50m 2:49.28
39 178 Saga Persson Njurunda Simsällskap 2003 AI1203 50m 2:49.69
40 554 Andrea Mitrovic Solna Sundbyberg SS 04 2002 BC7802 50m 2:49.91
41 33 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 2:50.72
42 309 Anna Ladis Täby Sim 2001 BH7801 50m 2:51.03
43 42 Elin Sand Eskilstuna Simklubb 2002 BV9602 50m 2:51.44
44 531 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 50m 2:51.75
45 313 Ingrid Franks Täby Sim 2003 AT5603 50m 2:52.51
46 133 Mia Larsson Karlskoga Simförening 2006 AT0206 50m 2:52.56
47 70 Lisa Löf Gävle Simsällskap 2004 AP3404 50m 2:53.36
48 371 Kajsa Franzén Upsala Simsällskap 2004 AC7204 50m 2:53.69
49 323 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 50m 2:54.24
50 145 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 50m 2:54.81
51 108 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 50m 2:55.45
52 535 Wilma  Pettersson Örebro Simallians 2004 BD4804 50m 2:56.31
53 324 Elin Andersson Täby Sim 2003 BG0803 50m 2:56.84
54 506 Cecilia Brunzell Västerås Simsällskap 2006 AF7806 50m 2:57.48
55 243 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 50m 2:57.64
56 464 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 2007 AG9607 50m 2:58.96
57 219 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 2:59.55
58 412 Nora Högström Upsala Simsällskap 50m 3:00.10
2007 AG1807
59 155 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap 50m 3:00.91
2004 AF8804
60 226 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 3:05.02
2005 BM9205
61 99 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 2005 AJ4205 50m 3:05.24
62 499 Mira Myllylä Västerås Simsällskap 2002 BL0202 50m 3:05.91
63 392 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap 2006 AB8806 50m 3:06.91
2019-03-31 08:03:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner