2021-03-06   11:47:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Västerås Meet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Västerås Meet 2019
Arrangör:
Plats: Lögarängsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
26 800m Frisim Herrar
Sponsor: Stadium
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 365 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 8:36.20
2 384 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 8:47.42
3 568 Niclas Eriksson Stockholmspolisens IF SF 1998 AL2398 50m 8:50.08
4 190 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 8:59.71
5 480 Max Fahlén Västerås Simsällskap 2001 AM1101 50m 9:01.40
6 63 Adam Carlsson Gävle Simsällskap 2001 AK1901 50m 9:07.28
7 394 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 50m 9:17.49
8 166 Theo Ylipää Luleå Simsällskap 2004 AB0704 50m 9:29.02
9 17 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 50m 9:31.39
10 600 Per Wangel Stockholmspolisens IF SF 1991 BU3791 50m 9:33.42
11 96 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 9:45.60
12 521 Anton Wallin Örebro Simallians 2000 AM7700 50m 9:47.99
13 246 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 50m 9:53.25
14 574 Max Lundberg Stockholmspolisens IF SF 2001 AQ8301 50m 9:55.92
15 337 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 50m 9:56.31
16 56 Oskar Djärv Falu Simsällskap 1990 BA9590 50m 9:57.74
17 242 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 10:00.43
18 199 Olle Nilsson Sala Simsällskap 2004 AL3104 50m 10:05.59
19 126 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 50m 10:11.71
20 350 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 50m 10:14.08
21 312 Karl Lingham Täby Sim 2002 AM0502 50m 10:19.18
22 22 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 10:22.72
23 182 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 50m 10:33.56
24 23 Elias Paulson Eskilstuna Simklubb 2000 AS0900 50m 10:41.45
25 386 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 50m 10:45.51
26 399 Filip Hallin Upsala Simsällskap 2006 AD6106 50m 10:47.59
27 418 Johan Bjersand-Hellström Upsala Simsällskap 2005 AQ5305 50m 10:51.08
28 326 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 50m 11:00.23
29 407 Tage Helin Upsala Simsällskap 2007 AB2907 50m 11:09.72
30 389 Daniel Parker Upsala Simsällskap 2004 AJ7304 50m 11:19.13
31 148 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 50m 11:21.35
32 216 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 11:21.86
33 293 Oskar Hägglund Södertörns Simsällskap 1999 AW5399 50m 11:31.92
34 388 Markus Brenning Upsala Simsällskap 2005 AD4105 50m 11:32.13
35 533 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 50m 11:33.23
36 420 Daniel Savin Upsala Simsällskap 2006 AL0906 50m 12:04.96
37 413 Arvid Högström Upsala Simsällskap 2006 AI3306 50m 12:47.04
38 404 Johannes Fischer Upsala Simsällskap 2007 AA1907 50m 12:48.77
2019-03-31 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner