2020-07-15   03:10:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Västerås Meet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Västerås Meet 2019
Arrangör:
Plats: Lögarängsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
18 400m Medley Herrar
Sponsor: Grant Thornton
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 365 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 4:46.54
2 190 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 4:48.25
3 432 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 4:49.05
4 84 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 2003 AB0303 50m 4:49.20
5 445 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 4:53.25
6 61 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 4:54.46
7 117 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 4:55.45
8 152 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 5:01.50
9 258 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 5:06.21
10 384 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 5:07.88
11 551 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 5:13.39
12 320 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 50m 5:14.75
13 521 Anton Wallin Örebro Simallians 2000 AM7700 50m 5:17.76
14 199 Olle Nilsson Sala Simsällskap 2004 AL3104 50m 5:18.61
15 481 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 50m 5:21.41
16 486 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 2003 AE8503 50m 5:24.44
17 374 Andreas  Savin Upsala Simsällskap 2003 AG9503 50m 5:28.66
18 209 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 50m 5:38.12
19 63 Adam Carlsson Gävle Simsällskap 2001 AK1901 50m 5:38.30
20 141 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 2004 AE4304 50m 5:39.86
21 22 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 5:47.10
22 242 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 5:50.98
23 216 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 5:51.47
24 418 Johan Bjersand-Hellström Upsala Simsällskap 2005 AQ5305 50m 6:13.47
25 560 Oskar Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AS7503 50m 6:14.16
26 23 Elias Paulson Eskilstuna Simklubb 2000 AS0900 50m 6:14.38
27 399 Filip Hallin Upsala Simsällskap 2006 AD6106 50m 6:28.49
28 148 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 50m 6:34.07
29 416 Ludvig Glantz Upsala Simsällskap 2006 AJ9906 50m 6:54.71
30 67 Albin Östlund Gävle Simsällskap 2004 AC1304 25m 5:10.80
31 266 Johan Thormé Rova Södertälje Simsällskap 2004 AK7504 25m 5:18.24
32 156 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 25m 5:26.27
33 126 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 25m 5:29.76
34 386 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 25m 5:41.62
35 533 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 5:46.55
36 420 Daniel Savin Upsala Simsällskap 2006 AL0906 25m 6:34.51
37 459 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 50m
38 407 Tage Helin Upsala Simsällskap 2007 AB2907 50m
39 419 Gabriel Leijon Upsala Simsällskap 2006 AL8706 50m
40 540 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 50m
41 400 Malte Franzén Upsala Simsällskap 2007 AA3707 50m
42 404 Johannes Fischer Upsala Simsällskap 2007 AA1907 50m
43 413 Arvid Högström Upsala Simsällskap 2006 AI3306 50m
44 388 Markus Brenning Upsala Simsällskap 2005 AD4105 50m
2019-03-31 08:03:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner