2021-12-05   20:46:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag kl 15.30

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2019
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar
Försök 1 (11)
Sponsor: Speedo
Öppen 27.48 Mattias  Carlsson Malmö KK SWE 2018-12-31
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:44
1 50m
2 50m
230 3 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 50m
554 4 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 50m
92 5 Eskil Jonsson 2003 ESKILSTUNA 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:46
102 1 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 50m
55 2 Eric Thörngren 2006 ELFSBORG 50m
30 3 Albin Svenneby 2001 ELFSBORG 50m
247 4 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 50m
100 5 Alex Ly 2003 ESKILSTUNA 50m
509 6 Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS 50m
471 7 Milton Hedendahl 2005 SK 1970 50m
8 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:47
21 1 Anes Cavka 1999 ELFSBORG 50m
239 2 Viktor  Hellberg 2006 KARLSKO SF 44.22 50m
305 3 Max Törnqvist 2006 KUNGSBACKA 43.74 50m
10 4 Joel Erlandsson 2004 Haldens SK 40.91 50m
308 5 Albin Amrén 2006 KUNGSBACKA 43.55 50m
307 6 Gustav Freiholtz 2006 KUNGSBACKA 43.81 50m
294 7 Viggo Johnsson 2006 KUNGSBACKA 51.26 50m
310 8 Carl Sundqvist 2005 KUNGSBACKA 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:49
59 1 William Dahlqvist 2005 ELFSBORG 40.47 50m
531 2 Måns Bengtsson 2006 VARBERG 40.27 50m
388 3 Arvid Höglund 2005 MASS 39.59 50m
312 4 Anton Windeman 2006 KUNGSBACKA 39.10 50m
414 5 Sixten Bohlin 2003 MASS 39.34 50m
410 6 Jonathan Sandblom 2005 MASS 39.77 50m
469 7 Leon Larsson 2005 SK 1970 40.39 50m
260 8 Erik Pellfolk 2005 KARLSTAD 40.70 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:50
130 1 Eric Jigrup 2000 GÖTEBORG 37.24 50m
550 2 Jonathan Thelin 2003 VÄRNAMO SS 36.63 50m
42 3 Max Lidbom 2004 ELFSBORG 36.10 50m
283 4 William Olsson 2002 KUNGSBACKA 35.85 50m
58 5 Lowe Stenberg 2006 ELFSBORG 36.00 50m
525 6 Alfred Hedberg 2004 VARBERG 36.58 50m
516 7 Viking Josefson 2002 VARBERG 37.14 50m
202 8 Leopold Grinnemo 2005 JÖNKÖPING 37.65 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:51
6 1 Magnus Olsen Kallar 2001 Haldens SK 35.72 50m
257 2 Elias Sjölander 2003 KARLSTAD 35.51 50m
515 3 Teo Mravac 2004 VARBERG 34.81 50m
8 4 Håkon Andreas Ekeroth 2004 Haldens SK 34.73 50m
518 5 Kailan Jimenez 2005 VARBERG 34.80 50m
182 6 Patrik Petkoczi 2002 JÖNKÖPING 35.43 50m
210 7 David Liu 2004 JÖNKÖPING 35.69 50m
543 8 Hugo Ringblom 2004 VÄRNAMO SS 35.84 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:53
Anm tid
Start ca:
383 1 Isak Andersson 2004 MASS 34.43 50m
435 2 Maximus Murray 2003 S 02 34.18 50m
570 3 Ludvig Ahlström 2002 VÄSBY SS 33.71 50m
363 4 Felix Jedbratt 2003 MASS 33.57 50m
48 5 Tim Nageus 2005 ELFSBORG 33.61 50m
231 6 Oscar  Björstam 2003 KARLSKO SF 33.88 50m
462 7 Erik Klasson 2003 SK 1970 34.21 50m
144 8 Loke Egnell 2003 GÖTEBORG 34.48 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:54
13 1 Charlie Skoglund Macmillan 2004 Gjøvik SK 33.45 50m
572 2 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 32.95 50m
173 3 Daniel Agestav 2002 JÖNKÖPING 32.80 50m
434 4 Oscar Sjöström 2003 S 02 32.56 50m
203 5 Peter Jivanov 2002 JÖNKÖPING 32.64 50m
145 6 Love Mellegård Fastén 2003 GÖTEBORG 32.94 50m
514 7 Malte Almqvist 2004 VARBERG 33.04 50m
35 8 David Engström 2001 ELFSBORG 33.46 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:55
396 1 Torsten Bohlin 1999 MASS 31.85 50m
635 2 Espen Elias Nordeng Refstie 2002 Bærum 30.38 50m
632 3 Henrik Christopher Norheim 2003 Bærum 29.71 50m
337 4 Daniel Olsson 1996 LASS 27.60 50m
340 5 Filip Grimberg 1998 LASS 28.87 50m
22 6 Adam Albringer 1999 ELFSBORG 30.01 50m
114 7 Simon Svedberg 2001 FALKÖPING 30.93 50m
301 8 Hektor Kvarnlöf 2004 KUNGSBACKA 32.52 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:57
587 1 Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA 31.21 50m
185 2 Viktor Henrysson 2003 JÖNKÖPING 30.36 50m
557 3 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 29.50 50m
19 4 Melker Olsson 2000 ELFSBORG 27.52 50m
631 5 Anders Christian Norheim 2000 Bærum 28.23 50m
538 6 Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS 29.83 50m
16 7 William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG 30.73 50m
461 8 Sebastian Johansson 2002 SK 1970 32.43 50m
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Försök 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:58
Anm tid
Start ca:
568 1 William Lernå 2002 VÄSBY SS 31.02 50m
208 2 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 30.16 50m
637 3 Jonas Milian Hestad Solberg 2003 Bærum 29.07 50m
620 4 Niksja Stojkovski 1994 Bærum 25.48 50m
273 5 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 28.14 50m
559 6 Simon Brandt 2000 VÄSBY SS 29.83 50m
20 7 Viktor Sjöström 2001 ELFSBORG 30.51 50m
439 8 Noah Emanuelsson 2003 S 02 32.42 50m
2019-02-24 12:29:31 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner