2021-10-26   04:50:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag kl 09.00

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2019
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 7, 200m Medley Herrar
Final 1 (6)
Sponsor: Borås Simarena
Öppen 2:06.56 Adam Paulsson SK Elfsborg SWE 2017-12-31
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:09
42 1 Max Lidbom 2004 ELFSBORG 2:50.39 50m
343 2 Marcus Leijon 2002 MARIESTAD 2:47.31 50m
190 3 David Bergqvist 2005 JÖNKÖPING 2:43.24 50m
237 4 Gabriel Hökemyr 2002 KARLSKO SF 2:42.51 50m
97 5 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 2:43.09 50m
149 6 Axel Lindström 2003 GÖTEBORG 2:45.67 50m
59 7 William Dahlqvist 2005 ELFSBORG 2:49.65 50m
300 8 Gustaf Wänt 2004 KUNGSBACKA 2:50.51 50m
Gren 7, 200m Medley Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:12
182 1 Patrik Petkoczi 2002 JÖNKÖPING 2:40.60 50m
102 2 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 2:39.30 50m
516 3 Viking Josefson 2002 VARBERG 2:39.08 50m
251 4 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 2:35.28 50m
144 5 Loke Egnell 2003 GÖTEBORG 2:38.65 50m
287 6 Hugo Hilmersson 2002 KUNGSBACKA 2:39.15 50m
254 7 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 2:40.03 50m
203 8 Peter Jivanov 2002 JÖNKÖPING 2:40.84 50m
Gren 7, 200m Medley Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:15
369 1 Max Swegmark 2004 MASS 2:34.75 50m
231 2 Oscar  Björstam 2003 KARLSKO SF 2:33.99 50m
360 3 Filiph Castillo Karlsson 2002 MASS 2:31.33 50m
230 4 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 2:30.65 50m
194 5 Max Grubesic 2004 JÖNKÖPING 2:31.31 50m
309 6 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 2:33.96 50m
544 7 Anton Bäckman 2003 VÄRNAMO SS 2:34.35 50m
515 8 Teo Mravac 2004 VARBERG 2:34.87 50m
Gren 7, 200m Medley Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:18
462 1 Erik Klasson 2003 SK 1970 2:29.32 50m
382 2 Måns Evertsson 2003 MASS 2:27.53 50m
114 3 Simon Svedberg 2001 FALKÖPING 2:25.31 50m
20 4 Viktor Sjöström 2001 ELFSBORG 2:23.24 50m
37 5 David Reinholdsson 2002 ELFSBORG 2:24.98 50m
131 6 Max Feng 2001 GÖTEBORG 2:27.45 50m
177 7 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 2:27.58 50m
432 8 Noah Malmgren 2004 S 71 2:29.80 50m
Gren 7, 200m Medley Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:21
185 1 Viktor Henrysson 2003 JÖNKÖPING 2:22.42 50m
586 2 Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA 2:21.49 50m
227 3 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 2:20.25 50m
274 4 Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA 2:18.34 50m
341 5 Petter Cyrén 1996 LASS 2:18.97 50m
590 6 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 2:20.69 50m
603 7 Viktor Forafonov 2002 Bærum 2:21.52 50m
187 8 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 2:23.06 50m
Gren 7, 200m Medley Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
349 1 Christopher Jedel 1995 MASS 2:15.28 50m
337 2 Daniel Olsson 1996 LASS 2:14.26 50m
540 3 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:11.86 50m
419 4 Tor Leander 1999 SK NEPTUN 2:08.39 50m
273 5 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 2:09.66 50m
170 6 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 2:12.75 50m
168 7 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 2:15.00 50m
339 8 Tom Andersson 1998 LASS 2:16.26 50m
2019-02-22 19:57:51 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner