2020-01-19   01:37:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Höstsimiaden 2018, Halmstad

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  VSSF & SK Laxen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2018         
 
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Po 12, 11  Finaler (6) 
Beräknad start 10:07 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
198  Vilgot Andersson  2007  AF7707  FALKENBERG    25m   
104  Erik Nilsson  2007  AL0507  SK LAXEN    50m  2:10.50 
42  Elias Väinölä  2007  AN9107  KUNGSBACKA    50m  2:24.59 
56  Malte Plan  2007  AP7907  KUNGSBACKA    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Filip Kalin  2007  AL5307  KUNGSBACKA    25m  2:01.60 
29  Alexander Alvstrand  2007  AI8707  KUNGSBACKA    25m  1:58.40 
39  Julius Boman  2007  AM4707  KUNGSBACKA    25m  1:51.87 
102  Gustav Jacobsson  2007  AL9307  SK LAXEN    25m  1:47.57 
30  Måns Leijon  2007  AI1907  KUNGSBACKA    25m  1:50.17 
207  Sander Rosén  2007  AM0907  SK LAXEN    25m  1:55.82 
119  Simon Tellander  2007  AQ8707  SK LAXEN    25m  2:00.72 
27  Filip Lindquist  2006  AP4706  KUNGSBACKA    25m  2:04.24 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Lukas Hedberg  2007  AO4507  VARBERG    50m  1:46.56 
156  Noah Berg  2006  AN4106  VARBERG    25m  1:45.22 
84  Felix Grahn  2006  AN5306  SK LAXEN    25m  1:44.65 
136  Samuel Nilsson  2006  AE3906  SK STIMMET    25m  1:40.93 
96  Rasmus Strömstedt  2007  AF3707  SK LAXEN    25m  1:42.21 
Miles Engdar  2007  AB8307  KUNGSBACKA    25m  1:45.08 
23  Emrik Hammar  2007  AH8307  KUNGSBACKA    25m  1:46.39 
101  Isac Dolck  2007  AL8307  SK LAXEN    25m  1:46.87 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Edvin Viktorsson  2006  AN4306  SK LAXEN    25m  1:37.96 
162  Alvin Gesterling  2006  AR5706  VARBERG    50m  1:36.30 
97  Otto Lövdahl  2007  AF4707  SK LAXEN    25m  1:34.01 
99  Linus Hedström  2007  AH6307  SK LAXEN    25m  1:32.65 
10  Viggo Johnsson  2006  AF4506  KUNGSBACKA    25m  1:33.33 
14  Maximilian Thorsell  2007  AC6907  KUNGSBACKA    25m  1:34.02 
85  Aaron Hullegård  2007  AF4507  SK LAXEN    25m  1:37.19 
28  Ludvig Henriksson  2007  AI9307  KUNGSBACKA    25m  1:39.89 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Gustav Freiholtz  2006  AK1906  KUNGSBACKA    25m  1:30.78 
21  Alejandro Poller  2007  AH7307  KUNGSBACKA    25m  1:30.04 
112  Elias Chawki  2006  AU2306  SK LAXEN    25m  1:28.66 
17  Albin Amrén  2006  AL7106  KUNGSBACKA    25m  1:26.47 
15  Max Törnqvist  2006  AJ9106  KUNGSBACKA    25m  1:28.32 
88  Simon Meuller  2007  AF5507  SK LAXEN    25m  1:29.43 
18  William Hörgren  2007  AE7307  KUNGSBACKA    25m  1:30.27 
87  Gustav Karlsson  2007  AF9507  SK LAXEN    25m  1:31.06 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Victor Josarp  2006  AG9706  VARBERG    25m  1:24.40 
86  Jonah Hullegård  2006  AN1306  SK LAXEN    25m  1:18.89 
137  Alexander Ljungdahl  2006  AI0306  SK STIMMET    25m  1:16.65 
77  Emil Wannem  2006  AG8906  SK LAXEN    25m  1:13.33 
95  Georgie Reljanovic  2006  AN6506  SK LAXEN    25m  1:15.56 
155  Måns Bengtsson  2006  AN3106  VARBERG    25m  1:17.65 
148  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  1:23.87 
103  Marcus Kvarnhäll  2006  AS7306  SK LAXEN    25m  1:26.17 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner