2018-11-13   04:02:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 14 november 2018 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018
1 400m Frisim Herrar Junior
WR 3:32.25 Yannick Agnel 1986 FRA FRA Angers FRA 2012-11-15
WJ 3:39.48 JWB 1900 2015-01-01
ER 3:32.25 Yannick Agnel 1992 FRA FRA Angers FRA 2012-11-15
EJ 3:39.91 JEB 1900 2015-01-01
NR 3:36.82 Mads Glaesner 1988 DEN DEN Istanbul TUR 2009-12-10
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-13
SJ 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-13
MR 3:41.38 Adam Paulsson 1995 SK Elfsborg SWE Stockholm SWE 2016-11-04
VM 3:41.67 1 0001-01-01
NM 3:48.63 1 0001-01-01
3:51.07 1 0001-01-01
NY 3:57.36 1 0001-01-01
FM: Adam Paulsson (1995) 3:44.31 FJ: Victor Johansson (1998) 3:47.53
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 98 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 25m 3:50.11
2 10 Melker Olsson Simklubben Elfsborg 2000 AC5100 25m 3:52.56
3 121 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 25m 3:54.26
4 489 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 25m 3:55.52
5 125 Marcus Holmquist Jönköpings Simsällskap 2000 AK2500 25m 3:55.95
6 280 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 25m 3:57.19
7 282 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 25m 3:58.29
8 52 Isak Vikström Helsingborgs Simsällskap 1999 AJ3199 25m 3:58.33
9 49 Dennis Dukic Helsingborgs Simsällskap 2000 AC4500 25m 4:00.77
10 234 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 25m 4:00.77
11 59 Alexander Löfqvist Helsingborgs Simsällskap 1999 AM5399 25m 4:02.36
12 122 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 25m 4:02.80
13 99 Viktor Fridsjö Järfälla Simsällskap 1998 AO4798 25m 4:04.62
14 471 Carl Göransson Väsby Simsällskap 2000 AQ8300 25m 4:05.04
15 377 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 25m 4:05.91
16 48 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 4:06.63
17 467 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 25m 4:06.85
18 373 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 25m 4:07.19
19 2 Joel Hambraeus Danderyds Simförening 1998 AL8198 25m 4:08.04
20 69 Elias Hysing Helsingborgs Simsällskap 2000 AR1500 25m 4:08.53
21 455 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 25m 4:08.54
22 193 Martin Falk Linköpings Allmänna SS 1999 AC1199 25m 4:08.74
23 364 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 25m 4:08.96
24 511 Alexander Trudov Ängelholms Simsällskap 1999 AT5399 25m 4:09.13
25 302 Johan Björklund Njurunda Simsällskap 1999 AE7199 25m 4:09.37
26 375 Johan Ekengren Sundsvalls Simsällskap 2001 AA6901 25m 4:10.75
27 360 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 25m 4:11.73
28 101 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 25m 4:11.78
29 449 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 4:12.26
30 327 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 25m 4:13.17
31 325 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 4:14.59
2018-11-09 14:35:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner