2020-07-15   03:43:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbankssimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

19_S
Gren 19, 100m Frisim Flickor 
 
Sponsor: Markaryds Sparbank 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
84  Nilsson Astrid  2004  OSBY SS  AA3604  25 m  58.69   
102  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  50 m  1:00.83   
85  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  1:03.31   
89  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  25 m  1:03.55   
40  Andersson Towe  2005  VÄXJÖ SS  AC8605  25 m  1:05.77   
91  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  1:07.09   
88  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  1:07.78   
30  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  1:09.83   
50  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  1:10.70   
10  47  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  50 m  1:12.03   
11  31  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  1:12.30   
12  55  Gustavsson Nina  2006  VÄXJÖ SS  AT2206  50 m  1:12.92   
13  46  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  25 m  1:13.23   
14  24  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  1:14.03   
15  86  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  50 m  1:14.94   
16  27  Pehrsson Agnes  2007  MARKARYD  AK3207  25 m  1:15.77   
17  49  Merbom Elsa  2005  VÄXJÖ SS  AR5605  25 m  1:16.59   
18  45  Engvall Frida  2004  VÄXJÖ SS  BF0604  25 m  1:16.85   
19  14  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:16.96   
20  25  Jacobsen Moa  2006  MARKARYD  AB7806  25 m  1:17.29   
21  92  Jersov Carlyne  2003  OSBY SS  BI3403  25 m  1:19.03   
22  93  Jersov Jacqlyne  2004  OSBY SS  AL1704  25 m  1:19.65   
23  34  Fanu Valentina  2007  S 71  AF7207  25 m  1:20.21   
24  11  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:23.49   
25  95  Ekstrand Thea  2006  OSBY SS  AG9406  25 m  1:24.13   
26  53  Hultqvist Amelia  2007  VÄXJÖ SS  AF4807  25 m  1:24.14   
27  33  Vaseghi Darya  2006  S 71  AJ8806  25 m  1:25.74   
28  63  Widströmer Amanda  2007  VÄXJÖ SS  AS4207  25 m  1:26.50   
29  15  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  1:28.74   
30  12  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  1:28.77   
31  52  Widströmer Emelia  2005  VÄXJÖ SS  AY9605  25 m  1:30.25   
32  66  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VÄXJÖ SS  AW6807  50 m  1:30.33   
33  101  Malmberg Signe  2008  OSBY SS  AB6408  25 m  1:30.91   
34  104  Eskilsson Kajsa  2006  OSBY SS  BC4806  25 m  1:31.70   
35  13  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  1:34.57   
36  105  Nilsson Agnes  2009  OSBY SS  AC8609  50 m  1:36.49   
37  59  Athley Tilde  2006  VÄXJÖ SS  AY5806  25 m  1:36.94   
38  87  Erntsson Emma  2004  OSBY SS  AF3204  25 m  1:37.88   
39  100  Eskilsson Katarina  2005  OSBY SS  BC2805  25 m  1:39.48   
40  106  Nord Ella  2009  OSBY SS  AC9609  25 m  1:44.69   
41  62  Eriksson Ebba  2005  VÄXJÖ SS  BL1805  25 m  1:45.71   
42  103  Nyborg Tilde  2008  OSBY SS  AD3608  50 m  1:53.14   
43  32  Nordqvist Inez  2008  S 71  AA9408  25 m  2:01.07   
44  110  Johnn Ella  2006  OSBY SS  BS0606  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 september 2018 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner