2020-07-11   00:31:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Yards 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Yards 2018    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
 
Gren 1, 200y Frisim Damer  Finaler (6) 
Beräknad start 10:00 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Siri Gustavsson  2007  BE9607  VÄRNAMO SS    Yard   
152  Elsa Dahlberg  2008  AL8608  VÄRNAMO SS    Yard   
200  Tilde Florin  2006  AP2806  JÖNKÖPING    25m  3:06.36 
202  Isabella Isomaa  2007  AG0207  JÖNKÖPING    Yard  3:05.72 
151  Nora Parvin  2006  BK4406  VÄRNAMO SS    25m  3:06.09 
205  Ester Sainz  2008  AC8808  JÖNKÖPING    Yard  3:11.39 
153  Anna Cvitanovic  2008  AN6608  VÄRNAMO SS    Yard   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
201  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    25m  3:03.40 
135  Mathilda Rångeby  2007  AA5207  NÄSSJÖ    25m  2:57.50 
89  Olivia Andersson Jansen  2005  AZ6405  KALMAR SS    25m  2:53.57 
21  Jennifer Bogren  2006  AH0606  HULTSFRED    Yard  2:51.52 
88  Maja Strümpel  2005  AR2605  KALMAR SS    25m  2:53.52 
137  Alina Andersson  2007  AI5607  NÄSSJÖ    25m  2:53.77 
196  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    Yard  3:01.35 
203  Wilma Ristl  2006  AP8806  JÖNKÖPING    25m  3:04.65 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
192  Tilda Andersson  2006  AA9206  JÖNKÖPING    Yard  2:44.18 
81  Sofia Hansen  2004  AL9604  KALMAR SS    25m  2:37.29 
41  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    Yard  2:33.30 
116  Astrid Nyblom  2002  AV6402  KARLSKRONA    25m  2:27.87 
145  Thea Lindman  2003  AC8203  HVETLANDA    25m  2:28.45 
94  Elina Ifwarson  2005  BM2405  KALMAR SS    25m  2:34.89 
93  Nellie Skeppland  2006  AY7606  KALMAR SS    25m  2:39.06 
194  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    Yard  2:46.08 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Ida Jonsson  2005  AJ8405  JÖNKÖPING    Yard  2:27.50 
113  Tuva Pålsson  2003  AC8803  KARLSKRONA    25m  2:23.57 
126  Julia Voss  2001  BR7401  KUNGSBACKA    25m  2:22.75 
118  Lovisa Nilsson  2006  AA0606  KARLSKRONA    25m  2:21.36 
123  Daniela Broner Fredriksson  2000  AQ9200  KUNGSBACKA    25m  2:22.38 
166  Alva Claesén  2004  BG7404  VÄSTERVIK    Yard  2:23.51 
57  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    Yard  2:25.33 
110  Thea Greco  2004  AA4604  KARLSKRONA    25m  2:27.71 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Isabella Källén  2001  BR6401  KUNGSBACKA    25m  2:19.42 
36  Tova Magnusson  2002  AC5802  JÖNKÖPING    25m  2:16.95 
187  Jonna Jauhiainen  2000    KUNGSBACKA    25m  2:14.37 
146  Ella Haraldsson  2003  AH5603  HVETLANDA    Yard  2:10.72 
48  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    Yard  2:13.16 
122  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA    25m  2:15.54 
147  Jazmina Hedqvist  2002  AQ5402  HVETLANDA    25m  2:17.62 
73  Jenny Fröstberg  2002  AD1602  KALMAR SS    Yard  2:19.84 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Victoria Danielsson  2002  BP6802  JÖNKÖPING    Yard  2:06.52 
Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    Yard  2:03.94 
33  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    Yard  1:55.40 
23  Johanna Pettersson  1996  AL2696  JÖNKÖPING    Yard  1:53.47 
29  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    Yard  1:54.64 
Alice Möller  2000  AD9200  SS DELFIN    Yard  2:03.58 
51  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    Yard  2:04.68 
47  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    Yard  2:08.74 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner