2020-02-27   06:38:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för LeWa Sport Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 34
Heatlista 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup 2018    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  13:34   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (15) 
Sponsor: Bilskolan Mitt i Stan 
 
Beräknad start 16:44 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
258  Leah Norén  2008  AJ7808  NKK    25m   
254  Isolde Svan  2008  AK5208  NKK    25m   
257  Amina Mandzo  2008  AJ8808  NKK    25m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Agnes Adell  2006  BG7207  LASS    25m   
49  Mari Sletvold-Walby  2005  BU2805  KARLSKO SF    25m  1:03.88 
117  Anna Oscarsson  2005  AX1405  LASS    50m  52.91 
251  Elisabeth Xu  2008  AG7408  NKK    25m  57.40 
47  Jonna Pettersson  2004  BX8604  KARLSKO SF    25m   
211  Anna Söderqvist  2006  BI4606  MOTALA SS    25m   

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Sigrid Alvehus  2008  AE8808  LASS    25m  51.95 
45  Rania Rashiid  2006  AX0206  KARLSKO SF    25m  49.00 
Amanda Wärn  2004  AY6804  FINSPÅNG    50m  47.46 
151  Elin Axelsson  2008  AM2808  LASS    25m  48.21 
140  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    50m  49.38 
259  Emmie Jakobsson  2010  AA2810  NKK    50m  52.18 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Thelma Jansson  2005  BB0805  KARLSKO SF    25m  46.99 
41  Ester Josbo  2006  AO2806  KARLSKO SF    50m  45.25 
146  Alice Björnholm  2008  AF6408  LASS    25m  43.81 
130  Tilda Larsson  2008  AB2408  LASS    50m  45.19 
132  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    50m  45.41 
128  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  47.31 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Ella Hagström  2007  AL1607  NKK    25m  43.20 
129  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    50m  42.63 
131  Hanna Oehm  2007  AF6807  LASS    25m  40.91 
252  Filippa Andersson-Lundin  2007  AQ4207  NKK    25m  42.62 
Engla Dunhagen  2006  BB2606  FINSPÅNG    25m  42.87 
127  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  43.45 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Greta Rosén  2004  AY4804  MOTALA SS    25m  40.43 
135  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  40.18 
195  Astrid Rosén  2005  AL7205  MOTALA SS    25m  40.05 
207  Klara Haraldsson  2005  BI7605  MOTALA SS    50m  40.07 
242  Edith Nyman  2007  AD0407  NKK    50m  40.41 
113  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  40.86 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Elin Nylander  2003  BN4203  NKK    25m  39.81 
125  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    25m  38.88 
114  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    50m  38.74 
198  Hanna Manninen  2006  AG0406  MOTALA SS    50m  38.82 
185  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    25m  39.07 
134  Majken Alvehus  2005  BD8405  LASS    25m  39.85 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
276  Marina Tormo Lind  2003  CB2603  ÅKERSBERGA    25m  38.63 
33  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    50m  38.19 
102  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  37.86 
154  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    50m  38.13 
186  Ellen Persson  2004  AN7804  MARIESTAD    50m  38.52 
201  Greta Sjögren  2007  AD2407  MOTALA SS    50m  38.69 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    50m  37.44 
100  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    25m  37.07 
234  Kasandra Svan  2004  AQ0404  NKK    50m  36.69 
193  Emma Bengtsson  2002  AQ1502  MOTALA SS    50m  37.04 
96  Elvira Nilsson  2004  AF3804  LASS    50m  37.16 
29  Nathalie Johansson  2006  AB2606  KARLSKO SF    25m  37.76 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Emmy Ericsson  2003  BO8403  LASS    50m  36.65 
144  Anna Vikström  2004  BU9604  LASS    50m  36.43 
222  Ellen Lovinge  2004  AC6204  NKK    50m  35.56 
121  Elin Heimdahl  2004  BN5404  LASS    25m  35.65 
Felicia Gustavsson  2006  AL6806  FINSPÅNG    50m  36.61 
126  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  36.66 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Liv Johannesson  2001  BS9601  SK ALINGSÅ    25m  35.08 
107  Frida Erlandsson  2006  AD2606  LASS    25m  34.56 
25  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    50m  34.36 
27  Moa Hammarbäck  2003  AR5403  KARLSKO SF    25m  34.53 
233  Felicia Svan  2003  BF7203  NKK    25m  34.77 
44  Mia Larsson  2006  AT0206  KARLSKO SF    25m  35.29 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Hilma Broden  2003  AS8203  NKK    50m  34.16 
75  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    50m  32.92 
23  Saga Grandelius  2001  AE1801  KARLSKO SF    25m  32.00 
99  Elsa Linné  2003  AX4803  LASS    50m  32.89 
192  Emilia Eriksson  2004  AG3604  MOTALA SS    25m  33.56 
223  Stefanie Petrovic  2003  AL3803  NKK    50m  34.19 

 
Heat 13 (15) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Sofija Bojovic  2004  AC5604  FINSPÅNG    25m  33.14 
108  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  32.69 
94  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  31.79 
200  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  31.95 
133  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    50m  33.13 
231  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    50m  33.33 

 
Heat 14 (15) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
190  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    50m  32.10 
106  Amanda Weiding  2003  BF9803  LASS    50m  31.49 
82  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    25m  29.60 
78  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  31.42 
79  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  31.90 
98  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  32.42 

 
Heat 15 (15) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
22  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  29.81 
14  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  29.06 
66  Christin Heina  1996  BA0296  LASS    50m  27.83 
10  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    50m  28.40 
83  Hilda Linné  2000  BG1800  LASS    50m  29.11 
184  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    50m  30.36 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner