2019-08-19   14:04:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Hela-uinnit 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m vu Masters N 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  1:01.63  1:01.63   
Kajan-Laine Laura  1991  STR  91A152  50 m  1:17.52  1:17.52   
Malmsten Johanna  1982  STR  82A124  25 m  1:19.01  1:21.01   
Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  25 m  1:34.40  1:36.40   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
2_S
Laji 2, 100m vu Masters M 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Puustinen Jani-petteri  1979  AUi  79A120  25 m  1:03.56  1:05.56   
Kantonen Tatu  1984  RaisU  84A006  50 m  1:24.32  1:24.32   
Härkönen Kari  1970  Cetus    50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
3_S
Laji 3, 50m vu N, T-9 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Nurminen Tessa  1994  EuraST  94A428  50 m  25.59  25.59   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  50 m  26.30  26.30   
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  26.09  27.09   
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  50 m  27.48  27.48   
Kazi Sara  1999  RaisU  99A752  50 m  27.48  27.48   
Konkka Ida  2000  ÅSK  00A573  25 m  26.72  27.72   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  26.73  27.73   
Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  27.77  27.77   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  50 m  27.90  27.90   
10  Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  50 m  28.31  28.31   
11  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  50 m  28.57  28.57   
12  Setälä Janette  2001  AUi  01A847  25 m  27.75  28.75   
13  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  50 m  28.78  28.78   
14  Hurskainen Miia  1992  ÅSK  92A228  50 m  28.99  28.99   
15  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  27.99  28.99   
16  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  50 m  29.05  29.05   
17  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  50 m  29.10  29.10   
18  Sihvo Emilia  2004  RaisU  04A098  50 m  29.12  29.12   
19  Saarinen Elli-Kaisa  2001  VeUS  01A680  50 m  29.25  29.25   
20  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  28.38  29.38   
21  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  29.47  29.47   
22  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  50 m  29.76  29.76   
23  Kalliomäki Sanni  2000  ÅSK  00A820  50 m  29.86  29.86   
24  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  50 m  29.88  29.88   
25  Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  50 m  29.98  29.98   
26  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  50 m  30.05  30.05   
27  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  29.07  30.07   
28  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  50 m  30.46  30.46   
29  Vähämaa Saana  2002  RaUS  02A743  25 m  29.74  30.74   
30  Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  50 m  31.01  31.01   
31  Penttilä Viola  2004  STR  04A578  25 m  30.03  31.03   
32  Oinas Olivia  2003  ÅSK  03B093  50 m  31.04  31.04   
33  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  31.21  31.21   
34  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  30.64  31.64   
35  Viitasalo Helmi  2002  RaUS  02A628  50 m  31.67  31.67   
36  Haavisto Anni  2002  VeUS  02B244  25 m  31.08  32.08   
37  Törmänen Anni  2005  RaUS  05B035  50 m  32.08  32.08   
38  Oinas Odelia  2003  ÅSK  03B095  25 m  31.32  32.32   
39  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  32.62  32.62   
40  Koistinen Amanda  2005  AUi  05A535  50 m  32.63  32.63   
41  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  25 m  31.86  32.86   
42  Ailanen Alisa  2004  STR  04A129  25 m  32.14  33.14   
43  Lietzén Daniela  2006  ÅSK  06A241  50 m  33.23  33.23   
44  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  32.28  33.28   
45  Haanpää Siiri  2001  PUS  01B166  25 m  32.79  33.79   
46  Österman Pilvi  2005  ÅSK  05A026  50 m  33.92  33.92   
47  Huttunen Enni  2005  RaUS  05A919  25 m  33.08  34.08   
48  Sandelin Bettina  2005  RaUS  05A234  25 m  33.55  34.55   
49  Ketola Noora  2003  AUi  03B235  50 m  34.66  34.66   
50  Lampela Matilda  2004  HarjUS  04B227  50 m  34.67  34.67   
51  Salminen Aada  2004  UiKaa  04A178  50 m  34.84  34.84   
52  Maijala Veera  2005  RaUS  05A272  50 m  34.97  34.97   
53  Uuttu Annika  2004  HarjUS  04B233  25 m  34.02  35.02   
54  Maude Ronja  2005  ÅSK  05A886  50 m  35.18  35.18   
55  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  50 m  35.42  35.42   
56  Laiho Viivi  2005  AUi  05B007  25 m  35.11  36.11   
57  Lahti Roosa  2004  ÅSK  04A548  50 m  36.32  36.32   
58  Haapanen Emma  2006  AUi  06A249  50 m  37.16  37.16   
59  Nirkkonen Inka  2004  AUi  04B260  50 m  37.56  37.56   
60  Grönholm Maija  2006  AUi  06A743  50 m  37.96  37.96   
61  Kajonen Aino  2005  AUi  05A833  50 m  38.05  38.05   
62  Imponen Nella  2007  AUi  07A517  50 m  38.88  38.88   
63  Pirttijärvi Emilia  2000  AUi  00B303  50 m  39.22  39.22   
64  Junnila Justiina  2007  AUi  07A471  50 m  39.80  39.80   
65  Hyvärinen Nella  2004  AUi  04B245  50 m  39.81  39.81   
66  Heikkinen Kaisa  2008  RaisU  08A047  50 m  39.90  39.90   
67  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  40.60  41.60   
68  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  40.73  41.73   
69  Lilja Laura  2004  AUi  04B140  50 m  41.79  41.79   
70  Inkeroinen Emilia  2009  KoU  09A052  50 m  42.17  42.17   
71  Danska Sofia  2009  UiKaa  09A016  25 m  41.71  42.71   
72  Jungell Riina  2006  Octopus  06A808  50 m  43.66  43.66   
73  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  25 m  44.37  45.37   
74  Kinos Josefiina  2009  RaisU  09A082  50 m  45.39  45.39   
75  Hämäläinen Mandi  2006  UiKaa  06A875  50 m  45.63  45.63   
76  Pihlaja Iina  2008  RaisU  08A067  50 m  45.76  45.76   
77  Paloposki Iiris  2007  AUi  07A571  25 m  49.25  50.25   
78  Piiroinen Minttu  2008  AUi  08A300  25 m  50.20  51.20   
79  Kunttu Aliisa  2008  AUi  08A303  50 m  51.25  51.25   
80  Mäkinen Sanni  2009  RaUS  09A210  25 m  50.74  51.74   
81  Graves Skylar  2009  TuUS  09A225  25 m  50.81  51.81   
82  Yilmaz Yasemin  2007  AUi  07A532  25 m  52.27  53.27   
83  Kanervo Aada  2009  UiKaa  09A217  25 m  52.87  53.87   
84  Koskinen Sofia  2007  AUi  07A770  50 m  56.00  56.00   
85  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  25 m  57.13  58.13   
86  Lietzén Cecilia  2009  ÅSK  09A118  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
4_S
Laji 4, 50m vu M, P-10 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Rannikko Otto  1999  ÅSK  99A384  50 m  24.05  24.05   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  50 m  25.31  25.31   
Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  50 m  25.49  25.49   
Sula Jani-markus  1999  ÅSK  99A052  50 m  25.63  25.63   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  24.81  25.81   
Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  50 m  26.98  26.98   
Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  26.04  27.04   
Penttilä Leo  2001  STR  01B261  50 m  27.08  27.08   
Jäntti Lauri-luukas  2002  PUS  02A816  25 m  26.15  27.15   
10  Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  50 m  27.21  27.21   
11  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  50 m  27.65  27.65   
12  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  27.43  28.43   
13  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  27.57  28.57   
14  Nissilä Aleksi  2001  VeUS  01B358  50 m  28.74  28.74   
15  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  28.96  28.96   
16  Huhti Aapo  2003  VeUS  03A936  50 m  29.05  29.05   
17  Juven Janne  2001  ÅSK  01A319  50 m  29.28  29.28   
18  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  29.65  29.65   
19  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  29.20  30.20   
20  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  50 m  30.78  30.78   
21  Jalava Leevi  2004  STR  04A859  50 m  31.46  31.46   
22  Veisi Raman  2004  RaisU  04A615  50 m  32.20  32.20   
23  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  32.30  32.30   
24  Leppähaara Axel  2004  AUi  04A425  50 m  33.05  33.05   
25  Ahinko Santeri  2004  VeUS  04B029  50 m  34.74  34.74   
26  Kuisma Onni  2004  Ui-Va  04B294  25 m  33.95  34.95   
27  Lammassaari Verner  2004  Octopus  04A838  25 m  34.82  35.82   
28  Tikka Ossi  2007  AUi  07A328  50 m  35.84  35.84   
29  Pere Oskari  2005  HarjUS  05B038  25 m  35.11  36.11   
30  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  25 m  36.02  37.02   
31  Törnström Aaro  2006  RaisU  06A160  25 m  36.05  37.05   
32  Rautava Paavo  2004  AUi  04B222  25 m  37.17  38.17   
33  Ruotsalo Nikolas  2006  Octopus  06A802  50 m  39.40  39.40   
34  Hannula Aaron  2005  UiKaa  05A690  50 m  39.59  39.59   
35  Manner Romeo  2008  AUi  08A104  50 m  40.00  40.00   
36  Meriholvi Patric  2007  RaisU  07A625  50 m  40.15  40.15   
37  Hongisto Mike  2006  Octopus  06A957  25 m  40.45  41.45   
38  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  25 m  40.58  41.58   
39  Käär Roope  2007  RaisU  07A184  50 m  41.94  41.94   
40  Hauta-Aho Kasperi  2006  Octopus  06A334  25 m  41.69  42.69   
41  Vira Kasper  2006  AUi  06A821  25 m  42.65  43.65   
42  Saarinen Oiva  2008  AUi  08A339  50 m  44.91  44.91   
43  Saario Severi  2008  Ui-Va  08A420  25 m  44.18  45.18   
44  Sula Samu-patrik  2009  ÅSK  09A207  25 m  44.46  45.46   
45  Constable Erik  2008  AUi  08A503  50 m  45.50  45.50   
46  Nurmi Aleksi  2006  AUi  06A541  50 m  45.91  45.91   
47  Rautala Oliver  2007  AUi  07A782  50 m  46.01  46.01   
48  Erkkilä Juho  2004  VeUS  04B213  50 m  47.57  47.57   
49  Kunttu Ilmari  2006  AUi  06A836  50 m  48.13  48.13   
50  Vantala Wille  2009  AUi  09A203  50 m  48.16  48.16   
51  Lehtinen Niilo  2009  AUi  09A085  50 m  48.83  48.83   
52  Laine Nikke  2007  AUi  07A548  50 m  48.90  48.90   
53  Lehtonen Veikka  2008  AUi  08A403  50 m  49.06  49.06   
54  Visuri Niko  2007  AUi  07A783  50 m  49.35  49.35   
55  Kulmala Max  2008  UiKaa  08A338  25 m  1:04.43  1:05.43   
56  Rinne Jesse  2010  AUi    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
5_S
Laji 5, 200m pu N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Hurskainen Miia  1992  ÅSK  92A228  25 m  2:26.96  2:30.96   
Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  25 m  2:28.37  2:32.37   
Tomperi Erica  2004  Pyry  04A895  50 m  2:57.00  2:57.00   
Vira Elsa  2006  AUi  06A033  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
6_S
Laji 6, 200m pu M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  2:12.47  2:16.47   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  50 m  2:18.63  2:18.63   
Nissilä Aleksi  2001  VeUS  01B358  25 m  2:45.61  2:49.61   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
7_S
Laji 7, 100m su N, T-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  25 m  1:00.99  1:02.99   
Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  1:02.12  1:04.12   
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  1:02.59  1:04.59   
Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  1:04.36  1:06.36   
Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  1:08.09  1:10.09   
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  1:08.30  1:10.30   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:08.41  1:10.41   
Puhtimäki Salla  1998  ÅSK  98A628  25 m  1:08.55  1:10.55   
Setälä Janette  2001  AUi  01A847  25 m  1:08.82  1:10.82   
10  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  1:09.14  1:11.14   
11  Salospohja Sofia  2004  RaisU  04A153  25 m  1:09.28  1:11.28   
12  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  1:09.34  1:11.34   
13  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  1:12.56  1:12.56   
14  Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  25 m  1:10.60  1:12.60   
15  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  25 m  1:12.10  1:14.10   
16  Heine Emmi  2002  RaUS  02A604  25 m  1:13.09  1:15.09   
17  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  25 m  1:15.24  1:17.24   
18  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  25 m  1:18.65  1:20.65   
19  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  1:19.22  1:21.22   
20  Rantanen Aada  2004  RaisU  04A372  25 m  1:19.54  1:21.54   
21  Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  50 m  1:21.85  1:21.85   
22  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  25 m  1:20.25  1:22.25   
23  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  1:20.84  1:22.84   
24  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  50 m  1:23.58  1:23.58   
25  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  50 m  1:24.64  1:24.64   
26  Koistinen Amanda  2005  AUi  05A535  50 m  1:24.90  1:24.90   
27  Rakhimova Sabina  2005  RaisU  05A752  50 m  1:25.88  1:25.88   
28  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  1:26.50  1:26.50   
29  Mäkilä Sini  2006  RaisU  06A201  50 m  1:26.52  1:26.52   
30  Haanpää Siiri  2001  PUS  01B166  25 m  1:25.01  1:27.01   
31  Peltola Tuuli  2007  RaisU  07A060  50 m  1:28.09  1:28.09   
32  Vartiainen Iida  2006  AUi  06A559  50 m  1:28.59  1:28.59   
33  Kallio Katriina  2006  RaisU  06A022  50 m  1:28.63  1:28.63   
34  Koski Linnea  2007  AUi  07A075  50 m  1:28.68  1:28.68   
35  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  1:28.82  1:28.82   
36  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:27.12  1:29.12   
37  Österman Pilvi  2005  ÅSK  05A026  50 m  1:29.28  1:29.28   
38  Suomalainen Aino  2007  AUi  07A281  50 m  1:30.15  1:30.15   
39  Heinonen Rita  2006  RaisU  06A034  25 m  1:28.74  1:30.74   
40  Gustafsson Maija  2004  RaisU  04A733  25 m  1:29.04  1:31.04   
41  Peltola Mette  2005  RaisU  05A136  50 m  1:31.27  1:31.27   
42  Jokioinen Ella  2006  AUi  06A872  50 m  1:31.57  1:31.57   
43  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  50 m  1:32.10  1:32.10   
44  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  25 m  1:30.54  1:32.54   
45  Törmä Hanna  2007  PUS  07A117  25 m  1:31.27  1:33.27   
46  Vilska Ronja  2006  AUi  06A239  50 m  1:33.40  1:33.40   
47  Alho Mea  2006  ÅSK  06A256  50 m  1:33.44  1:33.44   
48  Hautamäki Veera  2006  RaisU  06A779  50 m  1:33.52  1:33.52   
49  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  1:34.50  1:34.50   
50  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  1:34.89  1:34.89   
51  Saine Tilda  2006  ÅSK  06A291  25 m  1:34.63  1:36.63   
52  Salminen Ella  2006  PoPy  06A634  25 m  1:34.76  1:36.76   
53  Imponen Nella  2007  AUi  07A517  50 m  1:37.43  1:37.43   
54  Hiekka Aleksandra  2004  UiKaa  04A282  25 m  1:35.76  1:37.76   
55  Laaksonen Kerttu  2006  ÅSK  06A271  25 m  1:37.30  1:39.30   
56  Haapanen Emma  2006  AUi  06A249  25 m  1:39.06  1:41.06   
57  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  50 m  1:41.23  1:41.23   
58  Valdolin Ella  2007  ÅSK  07A285  25 m  1:39.54  1:41.54   
59  Vanhatalo Alina  2006  UiKaa  06A558  25 m  1:41.98  1:43.98   
60  Vesma Minni-maria  2007  RaisU  07A480  25 m  1:42.58  1:44.58   
61  Korkiakoski Alexa  2006  ÅSK  06A789  25 m  1:42.90  1:44.90   
62  Häjänen Emilia  2006  RaisU  06A890  50 m  1:45.80  1:45.80   
63  Berg Aada  2004  PoPy  04A552  50 m  1:45.81  1:45.81   
64  Grönholm Maija  2006  AUi  06A743  50 m  1:46.48  1:46.48   
65  Junnila Justiina  2007  AUi  07A471  50 m  1:46.77  1:46.77   
66  Järvi Sofia  2007  RaisU  07A178  25 m  1:46.02  1:48.02   
67  Salmivaara Iina  2006  ÅSK  06A731  50 m  1:48.16  1:48.16   
68  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  25 m  1:47.24  1:49.24   
69  Riquelme Mac Donald Ada  2006  ÅSK  06A833  50 m  1:50.03  1:50.03   
70  Hämäläinen Mandi  2006  UiKaa  06A875  50 m  1:52.07  1:52.07   
71  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  1:50.34  1:52.34   
72  Anttonen Malandra  2007  RaisU  07A464  25 m  1:58.16  2:00.16   
73  Järvensivu Jenni  2006  PoPy  06A734  50 m  2:00.27  2:00.27   
74  Paloposki Iiris  2007  AUi  07A571  50 m  2:09.39  2:09.39   
75  Simola Enna  1999  ÅSK  99A059  25 m       
76  Wessman Neela  2005  PoPy  05B139  25 m       
77  Jungell Riina  2006  Octopus  06A808  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
8_S
Laji 8, 100m su M, P-13 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  59.48  1:01.48   
Sula Jani-markus  1999  ÅSK  99A052  25 m  59.88  1:01.88   
Elomaa Lauri  2000  ÅSK  00A761  50 m  1:02.01  1:02.01   
Siipola Jaakko  1999  ÅSK  99A388  25 m  1:00.56  1:02.56   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  1:01.60  1:03.60   
Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  1:03.20  1:05.20   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:03.46  1:05.46   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  1:05.36  1:07.36   
Gustafsson Matias  2002  RaisU  02B009  25 m  1:12.74  1:14.74   
10  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  1:14.52  1:16.52   
11  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  1:18.79  1:18.79   
12  Kinnunen Santeri  2002  UiKaa  02A784  25 m  1:17.84  1:19.84   
13  Törmä Juho  2005  PUS  05A183  25 m  1:17.88  1:19.88   
14  Davie Joonatan  2006  AUi  06A283  50 m  1:20.24  1:20.24   
15  Laaksonen Luka  2005  ÅSK  05A517  50 m  1:21.33  1:21.33   
16  Jalava Leevi  2004  STR  04A859  25 m  1:19.40  1:21.40   
17  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  1:22.95  1:22.95   
18  Amosov Maksim  2005  AUi  05A932  25 m  1:21.10  1:23.10   
19  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  1:21.38  1:23.38   
20  Orenshtein Nardi Gabriel  2005  AUi  05B076  50 m  1:24.25  1:24.25   
21  Cavrag Matias  2005  RaisU  05A828  25 m  1:22.98  1:24.98   
22  Sandelin Julius  2005  RaUS  05A235  25 m  1:23.37  1:25.37   
23  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  50 m  1:26.83  1:26.83   
24  Kovalchuk Ivan  2005  AUi  05A878  50 m  1:26.87  1:26.87   
25  Koskela Roope  2007  RaisU  07A255  50 m  1:27.35  1:27.35   
26  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  1:27.71  1:27.71   
27  Reiman Patrik  2005  ÅSK  05A098  25 m  1:27.06  1:29.06   
28  Laine Tomas  2006  ÅSK  06A077  50 m  1:30.63  1:30.63   
29  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  25 m  1:28.75  1:30.75   
30  Allén Max  2005  ÅSK  05A484  25 m  1:30.89  1:32.89   
31  Mukkulainen Alex  2006  AUi  06A534  50 m  1:34.19  1:34.19   
32  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  25 m  1:32.80  1:34.80   
33  Manner Romeo  2008  AUi  08A104  50 m  1:36.66  1:36.66   
34  Jokinen Oliver  2005  AUi  05B022  25 m  1:37.23  1:39.23   
35  Yli-Salomäki Alex  2006  AUi  06A458  50 m  1:39.44  1:39.44   
36  Hongisto Mike  2006  Octopus  06A957  50 m  1:40.25  1:40.25   
37  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  25 m  1:38.34  1:40.34   
38  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  1:39.60  1:41.60   
39  Manzone Nicolo  2005  ÅSK  05A940  50 m  1:43.20  1:43.20   
40  Ruotsalo Nikolas  2006  Octopus  06A802  50 m  1:43.36  1:43.36   
41  Maranzani Romeo  2006  AUi  06A592  25 m  1:41.49  1:43.49   
42  Laiho Jooa  2006  RaisU  06A733  50 m  1:44.42  1:44.42   
43  Yli-Salomäki Max  2006  AUi  06A459  50 m  1:45.91  1:45.91   
44  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m  1:44.84  1:46.84   
45  Manzone Casper  2005  ÅSK  05A939  50 m  1:50.52  1:50.52   
46  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  50 m  1:52.19  1:52.19   
47  Saario Severi  2008  Ui-Va  08A420  25 m  1:51.09  1:53.09   
48  Vira Kasper  2006  AUi  06A821  50 m  1:58.17  1:58.17   
49  Kunttu Ilmari  2006  AUi  06A836  50 m  2:01.28  2:01.28   
50  Nurmi Aleksi  2006  AUi  06A541  25 m  1:59.47  2:01.47   
51  Jakonen Jasper  2006  PoPy  06A110  50 m  2:05.02  2:05.02   
52  Polari Eino  2006  AUi  06A879  25 m  2:08.75  2:10.75   
53  Laine Nikke  2007  AUi  07A548  25 m       
54  Salminen Veeti  2006  SomE  06A012  25 m       
55  Hauta-Aho Kasperi  2006  Octopus  06A334  25 m       
56  Pere Oskari  2005  HarjUS  05B038  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
9_S
Laji 9, 200m vu N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  25 m  2:01.27  2:05.27   
Konkka Ida  2000  ÅSK  00A573  25 m  2:03.81  2:07.81   
Paatos Aino-kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  2:11.16  2:15.16   
Haanpää Ella-noora  1998  RaUS  98A028  50 m  2:15.20  2:15.20   
Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  2:12.21  2:16.21   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:13.21  2:17.21   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  50 m  2:17.34  2:17.34   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  2:17.78  2:21.78   
Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m  2:19.27  2:23.27   
10  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  50 m  2:23.67  2:23.67   
11  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  50 m  2:23.98  2:23.98   
12  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  25 m  2:20.61  2:24.61   
13  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  2:20.75  2:24.75   
14  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  50 m  2:25.62  2:25.62   
15  Viitasalo Helmi  2002  RaUS  02A628  25 m  2:22.80  2:26.80   
16  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  2:27.77  2:27.77   
17  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  2:24.65  2:28.65   
18  Laakso Fiona  2005  ÅSK  05A262  50 m  2:29.83  2:29.83   
19  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  50 m  2:30.97  2:30.97   
20  Rauhanen Nelli  2005  RaisU  05A585  25 m  2:28.77  2:32.77   
21  Lehtonen Jenni  2000  AUi  00B080  50 m  2:34.23  2:34.23   
22  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m  2:35.01  2:39.01   
23  Sauhula Mirella  2006  AUi  06A551  50 m  2:40.84  2:40.84   
24  Gonzalez Catón Erin  2005  AUi  05A579  50 m  2:43.22  2:43.22   
25  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  50 m  2:56.17  2:56.17   
26  Nordström Meeri  2006  PUS  06A633  50 m  3:07.37  3:07.37   
27  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  3:10.40  3:14.40   
28  Karling Jessica  2006  AUi  06A975  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
10_S
Laji 10, 200m vu M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Martikainen Emil  1997  RaUS  97A535  50 m  1:59.99  1:59.99   
Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  1:56.24  2:00.24   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  1:59.06  2:03.06   
Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  2:00.30  2:04.30   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  50 m  2:04.93  2:04.93   
Nyman Eetu  1999  VeUS  99A620  25 m  2:01.94  2:05.94   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  2:01.95  2:05.95   
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:07.10  2:11.10   
Kinnunen Aapo  2004  ÅSK  04A250  50 m  2:15.03  2:15.03   
10  Konttinen Akira  2003  ÅSK  03A546  50 m  2:16.05  2:16.05   
11  Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  2:19.79  2:23.79   
12  Nurminen Otto  2004  RaisU  04A804  50 m  2:26.71  2:26.71   
13  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  25 m  2:28.00  2:32.00   
14  Vainio Konsta  2005  AUi  05A299  50 m  2:42.33  2:42.33   
15  Puustinen Jani-petteri  1979  AUi  79A120  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
11_S
Laji 11, 50m pu N, T-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Nurminen Tessa  1994  EuraST  94A428  50 m  27.62  27.62   
Peltola Paula  2001  ÅSK  01B032  50 m  28.25  28.25   
Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  28.40  28.40   
Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  50 m  29.27  29.27   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  50 m  29.36  29.36   
Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  29.37  29.37   
Haanpää Ella-noora  1998  RaUS  98A028  50 m  29.74  29.74   
Puhtimäki Salla  1998  ÅSK  98A628  50 m  30.24  30.24   
Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  50 m  30.82  30.82   
10  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  31.28  31.28   
11  Kalliomäki Sanni  2000  ÅSK  00A820  50 m  31.36  31.36   
12  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  50 m  31.47  31.47   
13  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  50 m  31.76  31.76   
14  Tenho Nita  2004  PUS  04A464  25 m  30.85  31.85   
15  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  31.42  32.42   
16  Liven Emilia  2002  AUi  02A205  50 m  33.11  33.11   
17  Lehtonen Jenni  2000  AUi  00B080  25 m  32.85  33.85   
18  Penttilä Viola  2004  STR  04A578  25 m  33.08  34.08   
19  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m  33.20  34.20   
20  Karismaa Sofia  2002  PUS  02B130  25 m  33.93  34.93   
21  Tuominen Senni  2003  VeUS  03B134  50 m  34.96  34.96   
22  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  50 m  36.10  36.10   
23  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  35.38  36.38   
24  Sandelin Bettina  2005  RaUS  05A234  25 m  35.39  36.39   
25  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  50 m  36.42  36.42   
26  Soini Aliisa  2007  RaUS  07A282  50 m  36.42  36.42   
27  Oinas Odelia  2003  ÅSK  03B095  25 m  36.02  37.02   
28  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  37.29  37.29   
29  Simola Enna  1999  ÅSK  99A059  50 m  37.50  37.50   
30  Karismaa Viola  2005  PUS  05B056  25 m  36.70  37.70   
31  Oinas Olivia  2003  ÅSK  03B093  25 m  36.86  37.86   
32  Törmänen Anni  2005  RaUS  05B035  25 m  37.30  38.30   
33  Lehtinen Aino  2005  AUi  05B147  50 m  38.78  38.78   
34  Törmä Hanna  2007  PUS  07A117  50 m  39.51  39.51   
35  Gustafsson Maija  2004  RaisU  04A733  50 m  40.07  40.07   
36  Koistinen Amanda  2005  AUi  05A535  25 m  40.35  41.35   
37  Loo Emma  2004  ÅSK  04B129  50 m  41.40  41.40   
38  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m  40.52  41.52   
39  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  41.54  41.54   
40  Kumlander Minea  2007  ÅSK  07A507  50 m  43.32  43.32   
41  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  42.35  43.35   
42  Hyvärinen Nella  2004  AUi  04B245  50 m  44.36  44.36   
43  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  50 m  45.13  45.13   
44  Vuori Amanda  2007  ÅSK  07A289  50 m  45.25  45.25   
45  Tähkänen Emilia  2007  Ui-Va  07A206  50 m  45.53  45.53   
46  Saarimäki Vilma  2007  RaisU  07A277  50 m  46.60  46.60   
47  Kajonen Aino  2005  AUi  05A833  50 m  47.07  47.07   
48  Hiekka Aleksandra  2004  UiKaa  04A282  25 m  46.54  47.54   
49  Vanhatalo Alina  2006  UiKaa  06A558  25 m  46.64  47.64   
50  Danska Sofia  2009  UiKaa  09A016  25 m  47.31  48.31   
51  Toivonen Elina  2006  AUi  06A602  50 m  50.21  50.21   
52  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  50 m  51.05  51.05   
53  Vesma Minni-maria  2007  RaisU  07A480  25 m  51.39  52.39   
54  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  50 m  54.25  54.25   
55  Ele Lumia  2008  AUi  08A058  50 m  56.71  56.71   
56  Pihlaja Iina  2008  RaisU  08A067  50 m  57.05  57.05   
57  Knuutila Veera  2008  AUi  08A346  50 m  1:01.67  1:01.67   
58  Anttonen Malandra  2007  RaisU  07A464  25 m  1:03.78  1:04.78   
59  Sjösten Emilie  2008  AUi  08A074  25 m  1:04.02  1:05.02   
60  Paloposki Iiris  2007  AUi  07A571  50 m  1:06.51  1:06.51   
61  Yilmaz Yasemin  2007  AUi  07A532  50 m  1:11.38  1:11.38   
62  Hanski Elsa  2008  ÅSK  08A351  50 m  1:14.37  1:14.37   
63  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  25 m       
64  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  25 m       
65  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m       
66  Jokioinen Ella  2006  AUi  06A872  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
12_S
Laji 12, 50m pu M, P-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Rannikko Otto  1999  ÅSK  99A384  25 m  24.37  25.37   
Carlsson Gustav  1993  ÅSF  93A175  50 m  25.71  25.71   
Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  50 m  25.72  25.72   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  50 m  26.77  26.77   
Sula Jani-markus  1999  ÅSK  99A052  50 m  26.78  26.78   
Grönroos Lassi  2000  ÅSK  00A219  50 m  27.20  27.20   
Siipola Jaakko  1999  ÅSK  99A388  25 m  26.31  27.31   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  50 m  27.72  27.72   
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  50 m  28.13  28.13   
10  Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  27.48  28.48   
11  Heino Akseli  1999  ÅSK  99A110  25 m  27.77  28.77   
12  Penttilä Leo  2001  STR  01B261  50 m  29.02  29.02   
13  Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  28.43  29.43   
14  Jäntti Lauri-luukas  2002  PUS  02A816  25 m  28.47  29.47   
15  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  50 m  30.17  30.17   
16  Gustafsson Matias  2002  RaisU  02B009  50 m  30.65  30.65   
17  Nissilä Aleksi  2001  VeUS  01B358  50 m  31.76  31.76   
18  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  50 m  32.35  32.35   
19  Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  50 m  33.20  33.20   
20  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  32.24  33.24   
21  Kandolin Felix  2007  AUi  07A090  50 m  36.28  36.28   
22  Aho Lauri  2006  RaisU  06A014  50 m  36.58  36.58   
23  Kinnunen Santeri  2002  UiKaa  02A784  25 m  37.14  38.14   
24  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  25 m  37.27  38.27   
25  Törmä Juho  2005  PUS  05A183  25 m  37.43  38.43   
26  Koskela Roope  2007  RaisU  07A255  50 m  38.63  38.63   
27  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  39.58  39.58   
28  Talja Joona  2007  UKK  07A040  50 m  39.93  39.93   
29  Salminen Veeti  2006  SomE  06A012  25 m  40.63  41.63   
30  Laine Tomas  2006  ÅSK  06A077  50 m  41.78  41.78   
31  Nurminen Aapo  2006  RaisU  06A431  25 m  40.83  41.83   
32  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  50 m  41.83  41.83   
33  Hietarinne Joonatan  2006  SalU  06A275  50 m  42.19  42.19   
34  Saarinen Leevi  2006  Ui-Va  06A231  25 m  41.21  42.21   
35  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  50 m  42.35  42.35   
36  Lammassaari Verner  2004  Octopus  04A838  50 m  42.39  42.39   
37  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  50 m  43.94  43.94   
38  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  25 m  43.19  44.19   
39  Elers Tommi  2006  PoPy  06A639  50 m  45.70  45.70   
40  Yli-Salomäki Max  2006  AUi  06A459  50 m  45.95  45.95   
41  Hannula Aaron  2005  UiKaa  05A690  25 m  46.11  47.11   
42  Maranzani Romeo  2006  AUi  06A592  25 m  46.64  47.64   
43  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  50 m  49.17  49.17   
44  Jokinen Oliver  2005  AUi  05B022  50 m  50.51  50.51   
45  Käär Roope  2007  RaisU  07A184  50 m  51.25  51.25   
46  Kankare Alvar  2007  AUi  07A252  50 m  53.25  53.25   
47  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  50 m  55.20  55.20   
48  Vira Kasper  2006  AUi  06A821  50 m  58.34  58.34   
49  Saarinen Oiva  2008  AUi  08A339  50 m  58.73  58.73   
50  Polari Eino  2006  AUi  06A879  50 m  1:01.05  1:01.05   
51  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  50 m  1:03.50  1:03.50   
52  Mamandi Kevin  2007  ÅSK  07A428  50 m  1:05.03  1:05.03   
53  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  25 m       
54  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  25 m       
55  Murumäe Margo  2006  RaisU  06A889  25 m       
56  Raski Kristian  2006  AUi  06A871  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
13_S
Laji 13, 200m ru N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Edelman Charlotta  2001  ÅSK  01A845  50 m  2:35.20  2:35.20   
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  50 m  2:39.18  2:39.18   
Aho Lotta  2000  AUi  00B236  25 m  2:48.63  2:54.63   
Vähämaa Saana  2002  RaUS  02A743  50 m  2:58.87  2:58.87   
Tuominen Senni  2003  VeUS  03B134  25 m  2:55.54  3:01.54   
Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  50 m  3:02.07  3:02.07   
Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  2:57.44  3:03.44   
Ailanen Alisa  2004  STR  04A129  50 m  3:06.76  3:06.76   
Tomperi Erica  2004  Pyry  04A895  25 m  3:06.52  3:12.52   
10  Maude Ronja  2005  ÅSK  05A886  50 m  3:15.79  3:15.79   
11  Lehtonen Merituuli  2003  PUS  03B170  50 m  3:23.62  3:23.62   
12  Salminen Aada  2004  UiKaa  04A178  25 m  3:20.85  3:26.85   
13  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  50 m  3:29.30  3:29.30   
14  Huttunen Enni  2005  RaUS  05A919  25 m  3:31.97  3:37.97   
15  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  25 m  3:34.58  3:40.58   
16  Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  25 m  3:52.47  3:58.47   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
14_S
Laji 14, 200m ru M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:35.39  2:41.39   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  2:54.49  2:54.49   
Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  3:01.26  3:01.26   
Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  2:59.49  3:05.49   
Huhti Aapo  2003  VeUS  03A936  50 m  3:07.11  3:07.11   
Ahinko Santeri  2004  VeUS  04B029  50 m  3:13.69  3:13.69   
Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  25 m  3:15.77  3:21.77   
Orenshtein Nardi Gabriel  2005  AUi  05B076  25 m       
Kuisma Onni  2004  Ui-Va  04B294  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
15_S
Laji 15, 400m vu N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  50 m  4:46.15  4:46.15   
Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  4:39.15  4:47.15   
Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  50 m  4:47.76  4:47.76   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  4:40.66  4:48.66   
Mattila Senni  2003  PUS  03A003  50 m  4:54.63  4:54.63   
Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  4:54.77  4:54.77   
Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  50 m  5:01.39  5:01.39   
Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  50 m  5:03.71  5:03.71   
Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m  4:58.52  5:06.52   
10  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  5:08.34  5:08.34   
11  Karismaa Sofia  2002  PUS  02B130  25 m  5:02.73  5:10.73   
12  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  50 m  5:13.22  5:13.22   
13  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  25 m  5:08.82  5:16.82   
14  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  25 m  5:10.07  5:18.07   
15  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  50 m  5:19.25  5:19.25   
16  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  50 m  5:21.53  5:21.53   
17  Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  50 m  5:29.10  5:29.10   
18  Lietzén Daniela  2006  ÅSK  06A241  50 m  5:29.75  5:29.75   
19  Sauhula Mirella  2006  AUi  06A551  50 m  5:31.31  5:31.31   
20  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  5:39.96  5:39.96   
21  Gonzalez Catón Erin  2005  AUi  05A579  50 m  5:40.02  5:40.02   
22  Suomalainen Aino  2007  AUi  07A281  50 m  5:48.98  5:48.98   
23  Heikiö Mathilda  2006  ÅSK  06A212  50 m  5:51.50  5:51.50   
24  Rakhimova Sabina  2005  RaisU  05A752  25 m  5:45.52  5:53.52   
25  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  5:57.04  5:57.04   
26  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  50 m  5:58.49  5:58.49   
27  Müürsepp Mia Karolina  2006  AUi  06A436  50 m  5:59.88  5:59.88   
28  Heinonen Rita  2006  RaisU  06A034  25 m  5:52.20  6:00.20   
29  Vilska Ronja  2006  AUi  06A239  50 m  6:01.16  6:01.16   
30  Koski Linnea  2007  AUi  07A075  50 m  6:02.38  6:02.38   
31  Lahti Roosa  2004  ÅSK  04A548  50 m  6:03.14  6:03.14   
32  Haanpää Siiri  2001  PUS  01B166  25 m  5:59.65  6:07.65   
33  Soini Aliisa  2007  RaUS  07A282  50 m  6:16.10  6:16.10   
34  Vartiainen Iida  2006  AUi  06A559  50 m  6:25.16  6:25.16   
35  Ele Veera  2006  AUi  06A310  50 m  6:26.26  6:26.26   
36  Saarimäki Vilma  2007  RaisU  07A277  25 m  6:19.76  6:27.76   
37  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  6:29.33  6:29.33   
38  Jokioinen Ella  2006  AUi  06A872  50 m  7:08.27  7:08.27   
39  Valdolin Ella  2007  ÅSK  07A285  25 m       
40  Hautamäki Veera  2006  RaisU  06A779  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
16_S
Laji 16, 400m vu M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Martikainen Emil  1997  RaUS  97A535  50 m  4:19.09  4:19.09   
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  4:14.78  4:22.78   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  4:20.75  4:28.75   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  50 m  4:32.73  4:32.73   
Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  25 m  4:27.38  4:35.38   
Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  50 m  4:53.81  4:53.81   
Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  4:59.58  5:07.58   
Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  5:12.50  5:12.50   
Laaksonen Luka  2005  ÅSK  05A517  50 m  5:16.90  5:16.90   
10  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  5:21.27  5:21.27   
11  Vainio Konsta  2005  AUi  05A299  50 m  5:22.70  5:22.70   
12  Sandelin Julius  2005  RaUS  05A235  25 m  5:15.74  5:23.74   
13  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  5:15.97  5:23.97   
14  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  5:17.50  5:25.50   
15  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  5:18.04  5:26.04   
16  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  5:26.78  5:26.78   
17  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  5:30.01  5:30.01   
18  Oikarainen Jasper  2005  ÅSK  05A276  50 m  5:30.44  5:30.44   
19  Davie Joonatan  2006  AUi  06A283  50 m  5:43.13  5:43.13   
20  Amosov Maksim  2005  AUi  05A932  50 m  5:46.02  5:46.02   
21  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  50 m  5:51.02  5:51.02   
22  Nurminen Aapo  2006  RaisU  06A431  50 m  5:54.41  5:54.41   
23  Kandolin Felix  2007  AUi  07A090  50 m  5:58.22  5:58.22   
24  Mukkulainen Alex  2006  AUi  06A534  50 m  5:59.80  5:59.80   
25  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  25 m  5:53.32  6:01.32   
26  Kovalchuk Ivan  2005  AUi  05A878  50 m  6:05.30  6:05.30   
27  Suojasto Ville  2006  RaisU  06A272  25 m  6:06.68  6:14.68   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
17_S
Laji 17, 200m su N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  2:21.91  2:25.91   
Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  2:28.71  2:32.71   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:29.81  2:33.81   
Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  25 m  2:33.69  2:37.69   
Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  50 m  2:46.04  2:46.04   
Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  2:52.97  2:56.97   
Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m  2:57.54  3:01.54   
Haarala Aino  2001  UiKaa  01A877  25 m  3:07.23  3:11.23   
Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  25 m       
10  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m       
11  Koistinen Amanda  2005  AUi  05A535  25 m       
12  Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m       
13  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
18_S
Laji 18, 200m su M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Hanski Emil  1999  ÅSK  99A145  50 m  2:13.30  2:13.30   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  2:22.34  2:26.34   
Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  2:22.44  2:26.44   
Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  2:34.57  2:38.57   
Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  25 m  2:38.51  2:42.51   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  2:41.40  2:45.40   
Nurminen Otto  2004  RaisU  04A804  25 m  2:42.51  2:46.51   
Hannula Aaron  2005  UiKaa  05A690  25 m       
Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  25 m       
10  Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  25 m       
11  Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
19_S
Laji 19, 100m vu N, T-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  50 m  57.43  57.43   
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  50 m  58.30  58.30   
Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  50 m  58.38  58.38   
Nurminen Tessa  1994  EuraST  94A428  50 m  58.78  58.78   
Peltola Paula  2001  ÅSK  01B032  25 m  57.86  59.86   
Haanpää Ella-noora  1998  RaUS  98A028  50 m  1:01.65  1:01.65   
Setälä Janette  2001  AUi  01A847  50 m  1:02.04  1:02.04   
Heine Emmi  2002  RaUS  02A604  50 m  1:02.66  1:02.66   
Sihvo Emilia  2004  RaisU  04A098  25 m  1:00.73  1:02.73   
10  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  1:02.01  1:04.01   
11  Saarinen Elli-Kaisa  2001  VeUS  01A680  25 m  1:02.54  1:04.54   
12  Kalliomäki Sanni  2000  ÅSK  00A820  50 m  1:04.93  1:04.93   
13  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  1:02.97  1:04.97   
14  Liven Emilia  2002  AUi  02A205  50 m  1:05.33  1:05.33   
15  Salospohja Sofia  2004  RaisU  04A153  50 m  1:05.36  1:05.36   
16  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  50 m  1:05.41  1:05.41   
17  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  50 m  1:05.85  1:05.85   
18  Tenho Nita  2004  PUS  04A464  50 m  1:06.37  1:06.37   
19  Rauhanen Nelli  2005  RaisU  05A585  50 m  1:06.58  1:06.58   
20  Penttilä Viola  2004  STR  04A578  50 m  1:06.67  1:06.67   
21  Viitasalo Helmi  2002  RaUS  02A628  50 m  1:06.86  1:06.86   
22  Aho Lotta  2000  AUi  00B236  25 m  1:04.93  1:06.93   
23  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  50 m  1:07.07  1:07.07   
24  Rintala Wilma  2002  RaisU  02A052  25 m  1:05.18  1:07.18   
25  Mäkilä Sini  2006  RaisU  06A201  50 m  1:07.34  1:07.34   
26  Laakso Fiona  2005  ÅSK  05A262  50 m  1:07.57  1:07.57   
27  Karismaa Sofia  2002  PUS  02B130  25 m  1:05.86  1:07.86   
28  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  50 m  1:07.87  1:07.87   
29  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  50 m  1:09.77  1:09.77   
30  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  50 m  1:09.95  1:09.95   
31  Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  50 m  1:09.99  1:09.99   
32  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m  1:08.32  1:10.32   
33  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  1:08.32  1:10.32   
34  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:08.68  1:10.68   
35  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  50 m  1:11.19  1:11.19   
36  Ailanen Alisa  2004  STR  04A129  50 m  1:11.26  1:11.26   
37  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  1:11.48  1:11.48   
38  Kallio Katriina  2006  RaisU  06A022  50 m  1:11.54  1:11.54   
39  Törmänen Anni  2005  RaUS  05B035  25 m  1:10.20  1:12.20   
40  Rantanen Aada  2004  RaisU  04A372  50 m  1:12.62  1:12.62   
41  Lehtonen Merituuli  2003  PUS  03B170  50 m  1:13.80  1:13.80   
42  Heikiö Mathilda  2006  ÅSK  06A212  25 m  1:11.99  1:13.99   
43  Veisi Lawen  2002  RaisU  02A470  25 m  1:12.02  1:14.02   
44  Österman Pilvi  2005  ÅSK  05A026  50 m  1:14.63  1:14.63   
45  Tuominen Senni  2003  VeUS  03B134  50 m  1:14.76  1:14.76   
46  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  1:14.87  1:14.87   
47  Loo Emma  2004  ÅSK  04B129  50 m  1:15.11  1:15.11   
48  Lampela Matilda  2004  HarjUS  04B227  50 m  1:15.31  1:15.31   
49  Ele Veera  2006  AUi  06A310  50 m  1:15.78  1:15.78   
50  Haavisto Anni  2002  VeUS  02B244  50 m  1:15.80  1:15.80   
51  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  50 m  1:15.81  1:15.81   
52  Suomalainen Aino  2007  AUi  07A281  50 m  1:15.88  1:15.88   
53  Kumlander Minea  2007  ÅSK  07A507  50 m  1:16.66  1:16.66   
54  Törmä Hanna  2007  PUS  07A117  50 m  1:16.88  1:16.88   
55  Ketola Noora  2003  AUi  03B235  50 m  1:16.88  1:16.88   
56  Peltola Tuuli  2007  RaisU  07A060  25 m  1:15.14  1:17.14   
57  Maijala Veera  2005  RaUS  05A272  25 m  1:15.45  1:17.45   
58  Peltola Mette  2005  RaisU  05A136  25 m  1:17.38  1:19.38   
59  Heinonen Rita  2006  RaisU  06A034  25 m  1:17.89  1:19.89   
60  Sandell Celina  2005  UiKaa  05A630  25 m  1:18.04  1:20.04   
61  Nordström Meeri  2006  PUS  06A633  50 m  1:20.47  1:20.47   
62  Saine Tilda  2006  ÅSK  06A291  25 m  1:18.51  1:20.51   
63  Alho Mea  2006  ÅSK  06A256  25 m  1:18.53  1:20.53   
64  Lehtinen Aino  2005  AUi  05B147  50 m  1:20.89  1:20.89   
65  Salminen Ella  2006  PoPy  06A634  50 m  1:21.14  1:21.14   
66  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  50 m  1:21.67  1:21.67   
67  Laaksonen Kerttu  2006  ÅSK  06A271  50 m  1:21.82  1:21.82   
68  Gustafsson Maija  2004  RaisU  04A733  25 m  1:20.02  1:22.02   
69  Laiho Viivi  2005  AUi  05B007  50 m  1:22.39  1:22.39   
70  Haapanen Emma  2006  AUi  06A249  50 m  1:22.40  1:22.40   
71  Hautamäki Veera  2006  RaisU  06A779  50 m  1:22.81  1:22.81   
72  Imponen Nella  2007  AUi  07A517  50 m  1:23.24  1:23.24   
73  Berg Aada  2004  PoPy  04A552  50 m  1:23.83  1:23.83   
74  Hiekka Aleksandra  2004  UiKaa  04A282  25 m  1:22.33  1:24.33   
75  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  25 m  1:22.49  1:24.49   
76  Nirkkonen Inka  2004  AUi  04B260  25 m  1:23.51  1:25.51   
77  Salmivaara Iina  2006  ÅSK  06A731  25 m  1:23.87  1:25.87   
78  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  25 m  1:23.89  1:25.89   
79  Vuori Amanda  2007  ÅSK  07A289  50 m  1:26.21  1:26.21   
80  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  25 m  1:24.86  1:26.86   
81  Korkiakoski Alexa  2006  ÅSK  06A789  50 m  1:26.94  1:26.94   
82  Riquelme Mac Donald Ada  2006  ÅSK  06A833  50 m  1:27.14  1:27.14   
83  Jokioinen Ella  2006  AUi  06A872  50 m  1:27.72  1:27.72   
84  Häjänen Emilia  2006  RaisU  06A890  50 m  1:28.14  1:28.14   
85  Tähkänen Emilia  2007  Ui-Va  07A206  50 m  1:30.02  1:30.02   
86  Koskinen Netta  2005  AUi  05B144  25 m  1:28.22  1:30.22   
87  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  1:28.71  1:30.71   
88  Wessman Neela  2005  PoPy  05B139  50 m  1:30.87  1:30.87   
89  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  50 m  1:31.08  1:31.08   
90  Jungell Riina  2006  Octopus  06A808  50 m  1:32.10  1:32.10   
91  Vesma Minni-maria  2007  RaisU  07A480  50 m  1:32.12  1:32.12   
92  Toivonen Elina  2006  AUi  06A602  50 m  1:32.61  1:32.61   
93  Inkeroinen Emilia  2009  KoU  09A052  50 m  1:33.39  1:33.39   
94  Knuutila Veera  2008  AUi  08A346  50 m  1:33.97  1:33.97   
95  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  25 m  1:32.14  1:34.14   
96  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  25 m  1:33.23  1:35.23   
97  Lilja Laura  2004  AUi  04B140  25 m  1:33.45  1:35.45   
98  Vanhatalo Alina  2006  UiKaa  06A558  25 m  1:33.51  1:35.51   
99  Järvi Sofia  2007  RaisU  07A178  50 m  1:35.53  1:35.53   
100  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  1:33.79  1:35.79   
101  Junnila Justiina  2007  AUi  07A471  25 m  1:34.18  1:36.18   
102  Heikkinen Kaisa  2008  RaisU  08A047  50 m  1:37.01  1:37.01   
103  Salokorpi Maija  2007  ÅSK  07A627  50 m  1:39.64  1:39.64   
104  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  50 m  1:40.09  1:40.09   
105  Järvensivu Jenni  2006  PoPy  06A734  50 m  1:40.70  1:40.70   
106  Constable Elsa  2009  AUi  09A141  25 m  1:38.75  1:40.75   
107  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  50 m  1:41.12  1:41.12   
108  Syrjänen Selma  2009  ÅSK  09A058  50 m  1:42.03  1:42.03   
109  Sjösten Emilie  2008  AUi  08A074  25 m  1:40.11  1:42.11   
110  Pihlaja Iina  2008  RaisU  08A067  25 m  1:40.25  1:42.25   
111  Kinos Josefiina  2009  RaisU  09A082  50 m  1:45.74  1:45.74   
112  Karjalainen Sani  2005  AUi  05B153  25 m  1:44.08  1:46.08   
113  Hämäläinen Mandi  2006  UiKaa  06A875  25 m  1:44.56  1:46.56   
114  Halkosaari Amelie  2009  AUi  09A138  50 m  1:49.28  1:49.28   
115  Leinonen Emilia  2007  UiKaa  07A332  50 m  1:50.59  1:50.59   
116  Virta Michelle  2006  UiKaa  06A979  25 m  1:48.88  1:50.88   
117  Hanski Elsa  2008  ÅSK  08A351  50 m  1:51.67  1:51.67   
118  Piiroinen Minttu  2008  AUi  08A300  25 m  1:51.74  1:53.74   
119  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  25 m  1:57.04  1:59.04   
120  Sandell Brianna  2008  UiKaa  08A317  25 m  1:58.64  2:00.64   
121  Kunttu Aliisa  2008  AUi  08A303  25 m  2:00.39  2:02.39   
122  Jauhiainen Silvia  2007  AUi  07A703  25 m  2:00.69  2:02.69   
123  Sulanterä Aava  2007  UiKaa  07A155  25 m  2:01.10  2:03.10   
124  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  25 m  2:08.23  2:10.23   
125  Mäenpää Selma  2007  ÅSK  07A661  25 m       
126  Uuttu Annika  2004  HarjUS  04B233  25 m       
127  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
20_S
Laji 20, 100m vu M, P-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Rannikko Otto  1999  ÅSK  99A384  25 m  50.30  52.30   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  25 m  53.89  55.89   
Nyman Eetu  1999  VeUS  99A620  50 m  56.18  56.18   
Grönroos Lassi  2000  ÅSK  00A219  25 m  54.36  56.36   
Kuusisto Elias  1999  RaisU  99A373  25 m  54.49  56.49   
Heino Akseli  1999  ÅSK  99A110  50 m  56.99  56.99   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  55.53  57.53   
Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  56.83  58.83   
Jäntti Lauri-luukas  2002  PUS  02A816  50 m  59.01  59.01   
10  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  1:00.14  1:00.14   
11  Penttilä Leo  2001  STR  01B261  25 m  58.71  1:00.71   
12  Kinnunen Aapo  2004  ÅSK  04A250  50 m  1:00.82  1:00.82   
13  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  59.37  1:01.37   
14  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  25 m  1:00.39  1:02.39   
15  Gustafsson Matias  2002  RaisU  02B009  25 m  1:00.86  1:02.86   
16  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  1:04.73  1:04.73   
17  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  1:05.51  1:05.51   
18  Heikkinen Kasperi  2005  RaisU  05A084  50 m  1:08.89  1:08.89   
19  Oikarainen Jasper  2005  ÅSK  05A276  50 m  1:09.10  1:09.10   
20  Jalava Leevi  2004  STR  04A859  50 m  1:09.74  1:09.74   
21  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  1:10.07  1:10.07   
22  Kinnunen Santeri  2002  UiKaa  02A784  25 m  1:08.28  1:10.28   
23  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  1:10.97  1:10.97   
24  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  1:11.60  1:11.60   
25  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  1:10.36  1:12.36   
26  Aho Lauri  2006  RaisU  06A014  25 m  1:10.38  1:12.38   
27  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  50 m  1:12.58  1:12.58   
28  Davie Joonatan  2006  AUi  06A283  50 m  1:13.39  1:13.39   
29  Veisi Raman  2004  RaisU  04A615  25 m  1:11.40  1:13.40   
30  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  1:13.49  1:13.49   
31  Reiman Patrik  2005  ÅSK  05A098  25 m  1:11.57  1:13.57   
32  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  50 m  1:13.65  1:13.65   
33  Cavrag Matias  2005  RaisU  05A828  25 m  1:12.34  1:14.34   
34  Salminen Veeti  2006  SomE  06A012  50 m  1:14.41  1:14.41   
35  Kuisma Onni  2004  Ui-Va  04B294  50 m  1:14.58  1:14.58   
36  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  1:13.03  1:15.03   
37  Törmä Juho  2005  PUS  05A183  50 m  1:15.29  1:15.29   
38  Laine Tomas  2006  ÅSK  06A077  50 m  1:17.02  1:17.02   
39  Lammassaari Verner  2004  Octopus  04A838  50 m  1:17.05  1:17.05   
40  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  1:17.20  1:17.20   
41  Jokinen Oliver  2005  AUi  05B022  50 m  1:17.60  1:17.60   
42  Allén Max  2005  ÅSK  05A484  25 m  1:15.90  1:17.90   
43  Mukkulainen Alex  2006  AUi  06A534  50 m  1:18.13  1:18.13   
44  Pere Oskari  2005  HarjUS  05B038  50 m  1:18.46  1:18.46   
45  Talja Joona  2007  UKK  07A040  25 m  1:16.95  1:18.95   
46  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  25 m  1:18.28  1:20.28   
47  Saarinen Leevi  2006  Ui-Va  06A231  25 m  1:19.42  1:21.42   
48  Yli-Salomäki Alex  2006  AUi  06A458  50 m  1:22.02  1:22.02   
49  Rautava Paavo  2004  AUi  04B222  50 m  1:22.62  1:22.62   
50  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m  1:21.19  1:23.19   
51  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  50 m  1:23.61  1:23.61   
52  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  50 m  1:23.83  1:23.83   
53  Elers Tommi  2006  PoPy  06A639  50 m  1:25.18  1:25.18   
54  Ruotsalo Nikolas  2006  Octopus  06A802  50 m  1:25.41  1:25.41   
55  Ahinko Santeri  2004  VeUS  04B029  25 m  1:24.04  1:26.04   
56  Laiho Jooa  2006  RaisU  06A733  50 m  1:26.14  1:26.14   
57  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  50 m  1:26.57  1:26.57   
58  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  50 m  1:28.46  1:28.46   
59  Manner Romeo  2008  AUi  08A104  25 m  1:27.78  1:29.78   
60  Murumäe Margo  2006  RaisU  06A889  25 m  1:28.02  1:30.02   
61  Hongisto Mike  2006  Octopus  06A957  50 m  1:30.20  1:30.20   
62  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  50 m  1:31.54  1:31.54   
63  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  50 m  1:32.13  1:32.13   
64  Käär Roope  2007  RaisU  07A184  25 m  1:31.19  1:33.19   
65  Maranzani Romeo  2006  AUi  06A592  50 m  1:33.45  1:33.45   
66  Kankare Alvar  2007  AUi  07A252  50 m  1:33.97  1:33.97   
67  Manzone Nicolo  2005  ÅSK  05A940  25 m  1:32.84  1:34.84   
68  Hauta-Aho Kasperi  2006  Octopus  06A334  25 m  1:35.97  1:37.97   
69  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  50 m  1:38.01  1:38.01   
70  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  50 m  1:38.28  1:38.28   
71  Vira Kasper  2006  AUi  06A821  25 m  1:36.73  1:38.73   
72  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  25 m  1:37.61  1:39.61   
73  Manzone Casper  2005  ÅSK  05A939  25 m  1:37.99  1:39.99   
74  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  50 m  1:40.02  1:40.02   
75  Meriholvi Patric  2007  RaisU  07A625  50 m  1:41.57  1:41.57   
76  Piironen Roope  2007  LUS  07A584  50 m  1:42.88  1:42.88   
77  Raski Kristian  2006  AUi  06A871  50 m  1:42.93  1:42.93   
78  Jakonen Jasper  2006  PoPy  06A110  50 m  1:44.06  1:44.06   
79  Lehtinen Niilo  2009  AUi  09A085  50 m  1:46.93  1:46.93   
80  Nurmi Aleksi  2006  AUi  06A541  50 m  1:47.00  1:47.00   
81  Erkkilä Juho  2004  VeUS  04B213  50 m  1:47.15  1:47.15   
82  Mamandi Kevin  2007  ÅSK  07A428  25 m  1:47.53  1:49.53   
83  Kunttu Ilmari  2006  AUi  06A836  50 m  1:49.92  1:49.92   
84  Gonzalez Caton Ian  2008  AUi  08A328  50 m  1:50.21  1:50.21   
85  Lumiainen Urho  2008  AUi  08A333  25 m  1:52.46  1:54.46   
86  Silfver Juuso  2007  AUi  07A547  25 m  2:02.83  2:04.83   
87  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  50 m  2:06.78  2:06.78   
88  Niskala Akseli  2007  ÅSK  07A696  25 m  2:13.22  2:15.22   
89  Törnström Aaro  2006  RaisU  06A160  25 m       
90  Slama Yakob  2005  ÅSK  05B116  25 m       
91  Korpinen Sisu  2006  ÅSK  06A993  25 m       
92  Takolander Jerry  2008  ÅSK  08A307  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
22_S
Laji 22, 50m su Erityisryhmät M 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Siivonen Roni  2000  ÅSK  00B296  25 m       
Mäntylä Juho  1996  ÅSK  96B259  25 m       
Kinnunen Juko  1999  ÅSK  99B359  25 m       
Jewander Rasmus  2002  ÅSK  02B303  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
23_S
Laji 23, 400m sku N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  4:55.72  5:05.72   
Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  50 m  5:27.05  5:27.05   
Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  5:21.99  5:31.99   
Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  5:22.63  5:32.63   
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  5:22.63  5:32.63   
Hurskainen Miia  1992  ÅSK  92A228  50 m  5:33.49  5:33.49   
Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m       
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m       
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m       
10  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m       
11  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
24_S
Laji 24, 400m sku M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  4:47.22  4:57.22   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  50 m  4:59.51  4:59.51   
Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  50 m  5:37.17  5:37.17   
Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
25_S
Laji 25, 100m pu N, T-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  50 m  1:02.71  1:02.71   
Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  1:02.72  1:02.72   
Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  50 m  1:05.24  1:05.24   
Haanpää Ella-noora  1998  RaUS  98A028  50 m  1:05.28  1:05.28   
Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  1:05.72  1:05.72   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  50 m  1:07.87  1:07.87   
Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  1:08.55  1:08.55   
Puhtimäki Salla  1998  ÅSK  98A628  50 m  1:08.63  1:08.63   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  50 m  1:09.58  1:09.58   
10  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  50 m  1:10.04  1:10.04   
11  Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  1:10.01  1:12.01   
12  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  50 m  1:13.12  1:13.12   
13  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  50 m  1:13.18  1:13.18   
14  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  50 m  1:14.91  1:14.91   
15  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  1:13.79  1:15.79   
16  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  1:14.09  1:16.09   
17  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  25 m  1:14.40  1:16.40   
18  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  50 m  1:16.85  1:16.85   
19  Lehtonen Jenni  2000  AUi  00B080  25 m  1:14.91  1:16.91   
20  Tomperi Erica  2004  Pyry  04A895  25 m  1:16.72  1:18.72   
21  Lietzén Daniela  2006  ÅSK  06A241  25 m  1:23.93  1:25.93   
22  Sandelin Bettina  2005  RaUS  05A234  25 m  1:24.38  1:26.38   
23  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  25 m  1:25.57  1:27.57   
24  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:26.49  1:28.49   
25  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  1:29.06  1:31.06   
26  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  1:32.17  1:32.17   
27  Sandell Celina  2005  UiKaa  05A630  25 m  1:33.82  1:35.82   
28  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  1:38.61  1:38.61   
29  Vartiainen Iida  2006  AUi  06A559  25 m  1:37.23  1:39.23   
30  Saine Tilda  2006  ÅSK  06A291  25 m  1:40.12  1:42.12   
31  Müürsepp Mia Karolina  2006  AUi  06A436  25 m  1:51.05  1:53.05   
32  Salminen Ella  2006  PoPy  06A634  50 m  1:53.28  1:53.28   
33  Salmivaara Iina  2006  ÅSK  06A731  25 m       
34  Ele Veera  2006  AUi  06A310  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
26_S
Laji 26, 100m pu M, P-13 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Carlsson Gustav  1993  ÅSF  93A175  25 m  56.59  58.59   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  50 m  59.41  59.41   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  50 m  1:00.75  1:00.75   
Siipola Jaakko  1999  ÅSK  99A388  25 m  59.31  1:01.31   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  50 m  1:01.59  1:01.59   
Nyman Eetu  1999  VeUS  99A620  50 m  1:01.99  1:01.99   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  50 m  1:02.55  1:02.55   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:03.07  1:05.07   
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  1:05.13  1:07.13   
10  Jäntti Lauri-luukas  2002  PUS  02A816  25 m  1:05.75  1:07.75   
11  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  1:07.66  1:09.66   
12  Kinnunen Aapo  2004  ÅSK  04A250  50 m  1:11.42  1:11.42   
13  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  1:12.89  1:12.89   
14  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  50 m  1:14.75  1:14.75   
15  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  1:18.06  1:18.06   
16  Nurminen Otto  2004  RaisU  04A804  50 m  1:19.00  1:19.00   
17  Laaksonen Luka  2005  ÅSK  05A517  50 m  1:21.89  1:21.89   
18  Oikarainen Jasper  2005  ÅSK  05A276  50 m  1:22.64  1:22.64   
19  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  1:24.16  1:24.16   
20  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  1:27.45  1:27.45   
21  Heikkinen Kasperi  2005  RaisU  05A084  50 m  1:29.09  1:29.09   
22  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  25 m  1:28.80  1:30.80   
23  Amosov Maksim  2005  AUi  05A932  25 m  1:31.89  1:33.89   
24  Koskela Roope  2007  RaisU  07A255  25 m       
25  Cavrag Matias  2005  RaisU  05A828  25 m       
26  Orenshtein Nardi Gabriel  2005  AUi  05B076  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
27_S
Laji 27, 50m su N, T-10 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  25 m  28.23  29.23   
Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  28.73  29.73   
Peltola Paula  2001  ÅSK  01B032  50 m  30.06  30.06   
Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  29.19  30.19   
Puhtimäki Salla  1998  ÅSK  98A628  25 m  31.28  32.28   
Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  25 m  31.39  32.39   
Saarinen Elli-Kaisa  2001  VeUS  01A680  25 m  31.93  32.93   
Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  32.02  33.02   
Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  50 m  33.21  33.21   
10  Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m  32.40  33.40   
11  Setälä Janette  2001  AUi  01A847  50 m  33.52  33.52   
12  Heine Emmi  2002  RaUS  02A604  50 m  33.56  33.56   
13  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  32.65  33.65   
14  Hurskainen Miia  1992  ÅSK  92A228  25 m  32.74  33.74   
15  Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  25 m  32.90  33.90   
16  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  35.51  35.51   
17  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  25 m  35.95  36.95   
18  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m  36.46  37.46   
19  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  25 m  36.72  37.72   
20  Haanpää Siiri  2001  PUS  01B166  25 m  38.07  39.07   
21  Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  25 m  38.54  39.54   
22  Österman Pilvi  2005  ÅSK  05A026  50 m  39.69  39.69   
23  Sauhula Mirella  2006  AUi  06A551  50 m  40.11  40.11   
24  Lehtinen Aino  2005  AUi  05B147  50 m  41.26  41.26   
25  Loo Emma  2004  ÅSK  04B129  50 m  42.00  42.00   
26  Rautava Jenna  2003  VeUS  03A972  25 m  41.01  42.01   
27  Veisi Lawen  2002  RaisU  02A470  25 m  41.26  42.26   
28  Haarala Aino  2001  UiKaa  01A877  25 m  41.91  42.91   
29  Lahti Roosa  2004  ÅSK  04A548  50 m  43.57  43.57   
30  Pirttijärvi Emilia  2000  AUi  00B303  25 m  45.00  46.00   
31  Mattila Tiia  2008  Ui-Va  08A105  25 m  45.31  46.31   
32  Koivisto Kiia  2007  LUS  07A314  25 m  45.93  46.93   
33  Grönholm Maija  2006  AUi  06A743  50 m  47.38  47.38   
34  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  47.38  48.38   
35  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  47.43  48.43   
36  Knuutila Veera  2008  AUi  08A346  50 m  48.69  48.69   
37  Syrjänen Selma  2009  ÅSK  09A058  50 m  49.42  49.42   
38  Danska Sofia  2009  UiKaa  09A016  25 m  48.54  49.54   
39  Toivonen Laura  2010  AUi  10A035  50 m  49.89  49.89   
40  Ele Lumia  2008  AUi  08A058  25 m  49.85  50.85   
41  Kinos Josefiina  2009  RaisU  09A082  25 m  50.22  51.22   
42  Constable Elsa  2009  AUi  09A141  25 m  50.31  51.31   
43  Räikkönen Saga  2008  AUi  08A396  25 m  50.34  51.34   
44  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  50 m  51.45  51.45   
45  Hanski Elsa  2008  ÅSK  08A351  25 m  50.50  51.50   
46  Salokorpi Maija  2007  ÅSK  07A627  50 m  51.76  51.76   
47  Elomäki Sara  2006  AUi  06B010  50 m  52.29  52.29   
48  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  50 m  53.59  53.59   
49  Sjösten Emilie  2008  AUi  08A074  25 m  57.30  58.30   
50  Sandell Brianna  2008  UiKaa  08A317  50 m  59.61  59.61   
51  Yilmaz Yasemin  2007  AUi  07A532  25 m  58.96  59.96   
52  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  50 m  1:00.61  1:00.61   
53  Kunttu Aliisa  2008  AUi  08A303  50 m  1:01.30  1:01.30   
54  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  50 m  1:01.72  1:01.72   
55  Leinonen Annika  2008  RaUS  08A265  50 m  1:01.96  1:01.96   
56  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  25 m  1:05.19  1:06.19   
57  Paloposki Iiris  2007  AUi  07A571  25 m  1:05.78  1:06.78   
58  Halkosaari Amelie  2009  AUi  09A138  25 m  1:10.51  1:11.51   
59  Karling Jessica  2006  AUi  06A975  25 m       
60  Kahlos Iida  2010  AUi  10A057  25 m       
61  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
28_S
Laji 28, 50m su M, P-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Elomaa Lauri  2000  ÅSK  00A761  25 m  26.60  27.60   
Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  25 m  26.73  27.73   
Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  50 m  29.05  29.05   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  28.89  29.89   
Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  29.07  30.07   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  29.98  30.98   
Jäntti Lauri-luukas  2002  PUS  02A816  25 m  30.39  31.39   
Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  36.66  36.66   
Kandolin Felix  2007  AUi  07A090  50 m  37.11  37.11   
10  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  50 m  37.95  37.95   
11  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  50 m  38.35  38.35   
12  Talja Joona  2007  UKK  07A040  50 m  41.46  41.46   
13  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  25 m  40.63  41.63   
14  Maranzani Romeo  2006  AUi  06A592  50 m  43.40  43.40   
15  Manner Romeo  2008  AUi  08A104  50 m  43.57  43.57   
16  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  25 m  42.57  43.57   
17  Tikka Ossi  2007  AUi  07A328  50 m  47.76  47.76   
18  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m  47.12  48.12   
19  Kankare Alvar  2007  AUi  07A252  50 m  48.78  48.78   
20  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  50 m  50.15  50.15   
21  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  50 m  50.74  50.74   
22  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  50 m  51.54  51.54   
23  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  25 m  50.78  51.78   
24  Mamandi Kevin  2007  ÅSK  07A428  25 m  50.93  51.93   
25  Saarinen Oiva  2008  AUi  08A339  50 m  52.35  52.35   
26  Nurmi Aleksi  2006  AUi  06A541  50 m  52.72  52.72   
27  Laine Nikke  2007  AUi  07A548  25 m  52.00  53.00   
28  Korpinen Sisu  2006  ÅSK  06A993  50 m  53.02  53.02   
29  Lehtinen Niilo  2009  AUi  09A085  50 m  53.96  53.96   
30  Piironen Roope  2007  LUS  07A584  50 m  54.69  54.69   
31  Raski Kristian  2006  AUi  06A871  50 m  54.85  54.85   
32  Takolander Jerry  2008  ÅSK  08A307  50 m  57.36  57.36   
33  Silfver Juuso  2007  AUi  07A547  25 m  56.39  57.39   
34  Vantala Wille  2009  AUi  09A203  25 m  56.84  57.84   
35  Lumiainen Urho  2008  AUi  08A333  25 m  57.32  58.32   
36  Gonzalez Caton Ian  2008  AUi  08A328  25 m  58.30  59.30   
37  Constable Erik  2008  AUi  08A503  25 m  58.81  59.81   
38  Heinonen Topi  2008  UiKaa  08A404  50 m  59.91  59.91   
39  Slama Yakob  2005  ÅSK  05B116  50 m  1:00.10  1:00.10   
40  Kulmala Max  2008  UiKaa  08A338  25 m  1:03.54  1:04.54   
41  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  25 m  1:04.55  1:05.55   
42  Niskala Akseli  2007  ÅSK  07A696  25 m  1:10.11  1:11.11   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
29_S
Laji 29, 100m ru N, T-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Edelman Charlotta  2001  ÅSK  01A845  50 m  1:12.85  1:12.85   
Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  25 m  1:09.92  1:12.92   
Liven Emilia  2002  AUi  02A205  50 m  1:14.11  1:14.11   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  1:13.81  1:16.81   
Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK  96A676  25 m  1:16.36  1:19.36   
Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  25 m  1:16.82  1:19.82   
Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  1:17.34  1:20.34   
Vähämaa Saana  2002  RaUS  02A743  50 m  1:21.10  1:21.10   
Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:20.71  1:23.71   
10  Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  1:21.34  1:24.34   
11  Rintala Wilma  2002  RaisU  02A052  25 m  1:21.35  1:24.35   
12  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  1:21.75  1:24.75   
13  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  50 m  1:25.20  1:25.20   
14  Karismaa Sofia  2002  PUS  02B130  50 m  1:27.29  1:27.29   
15  Salospohja Sofia  2004  RaisU  04A153  50 m  1:29.47  1:29.47   
16  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  50 m  1:30.62  1:30.62   
17  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:27.93  1:30.93   
18  Maude Ronja  2005  ÅSK  05A886  50 m  1:31.82  1:31.82   
19  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  50 m  1:31.84  1:31.84   
20  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  50 m  1:31.91  1:31.91   
21  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  1:32.52  1:32.52   
22  Peltola Tuuli  2007  RaisU  07A060  50 m  1:33.46  1:33.46   
23  Peltola Mette  2005  RaisU  05A136  25 m  1:30.91  1:33.91   
24  Mäkilä Sini  2006  RaisU  06A201  25 m  1:30.96  1:33.96   
25  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  25 m  1:31.00  1:34.00   
26  Lehtonen Merituuli  2003  PUS  03B170  25 m  1:31.02  1:34.02   
27  Alho Mea  2006  ÅSK  06A256  50 m  1:34.10  1:34.10   
28  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  1:35.38  1:35.38   
29  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  50 m  1:35.66  1:35.66   
30  Haarala Martta  2001  UiKaa  01A882  25 m  1:33.18  1:36.18   
31  Huttunen Enni  2005  RaUS  05A919  50 m  1:37.27  1:37.27   
32  Karismaa Viola  2005  PUS  05B056  50 m  1:39.69  1:39.69   
33  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  50 m  1:41.14  1:41.14   
34  Vartiainen Iida  2006  AUi  06A559  25 m  1:38.15  1:41.15   
35  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  1:41.16  1:41.16   
36  Gonzalez Catón Erin  2005  AUi  05A579  25 m  1:38.66  1:41.66   
37  Vilska Ronja  2006  AUi  06A239  25 m  1:39.33  1:42.33   
38  Heikiö Mathilda  2006  ÅSK  06A212  50 m  1:43.02  1:43.02   
39  Laiho Viivi  2005  AUi  05B007  50 m  1:43.15  1:43.15   
40  Toivonen Elina  2006  AUi  06A602  50 m  1:43.86  1:43.86   
41  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  25 m  1:40.89  1:43.89   
42  Suomalainen Aino  2007  AUi  07A281  50 m  1:44.29  1:44.29   
43  Koski Linnea  2007  AUi  07A075  50 m  1:45.30  1:45.30   
44  Kallio Katriina  2006  RaisU  06A022  50 m  1:45.92  1:45.92   
45  Müürsepp Mia Karolina  2006  AUi  06A436  50 m  1:46.25  1:46.25   
46  Kumlander Minea  2007  ÅSK  07A507  50 m  1:46.56  1:46.56   
47  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  50 m  1:48.29  1:48.29   
48  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  25 m  1:45.44  1:48.44   
49  Haapanen Emma  2006  AUi  06A249  50 m  1:48.48  1:48.48   
50  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  1:48.74  1:48.74   
51  Koivisto Kiia  2007  LUS  07A314  50 m  1:50.09  1:50.09   
52  Korkiakoski Alexa  2006  ÅSK  06A789  50 m  1:51.28  1:51.28   
53  Vuori Amanda  2007  ÅSK  07A289  50 m  1:51.40  1:51.40   
54  Wessman Neela  2005  PoPy  05B139  50 m  1:52.18  1:52.18   
55  Junnila Justiina  2007  AUi  07A471  25 m  1:51.55  1:54.55   
56  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  1:51.84  1:54.84   
57  Riquelme Mac Donald Ada  2006  ÅSK  06A833  50 m  1:55.06  1:55.06   
58  Salmivaara Iina  2006  ÅSK  06A731  50 m  1:55.12  1:55.12   
59  Berg Aada  2004  PoPy  04A552  50 m  1:55.52  1:55.52   
60  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  1:57.60  1:57.60   
61  Grönholm Maija  2006  AUi  06A743  50 m  1:57.66  1:57.66   
62  Paloposki Iiris  2007  AUi  07A571  50 m  1:57.75  1:57.75   
63  Häjänen Emilia  2006  RaisU  06A890  50 m  1:58.41  1:58.41   
64  Heikkinen Kaisa  2008  RaisU  08A047  50 m  1:59.50  1:59.50   
65  Imponen Nella  2007  AUi  07A517  50 m  1:59.82  1:59.82   
66  Hautamäki Veera  2006  RaisU  06A779  25 m  1:57.14  2:00.14   
67  Valdolin Ella  2007  ÅSK  07A285  50 m  2:00.96  2:00.96   
68  Karjalainen Sani  2005  AUi  05B153  50 m  2:01.46  2:01.46   
69  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  25 m  1:59.10  2:02.10   
70  Laaksonen Kerttu  2006  ÅSK  06A271  50 m  2:02.27  2:02.27   
71  Lilja Laura  2004  AUi  04B140  50 m  2:05.33  2:05.33   
72  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  50 m  2:10.88  2:10.88   
73  Anttonen Malandra  2007  RaisU  07A464  50 m  2:13.63  2:13.63   
74  Järvensivu Jenni  2006  PoPy  06A734  50 m  2:16.74  2:16.74   
75  Sulanterä Aava  2007  UiKaa  07A155  25 m  2:15.98  2:18.98   
76  Knuutila Veera  2008  AUi  08A346  25 m       
77  Koskinen Netta  2005  AUi  05B144  25 m       
78  Räikkönen Saga  2008  AUi  08A396  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
30_S
Laji 30, 100m ru M, P-13 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  50 m  1:04.43  1:04.43   
Elomaa Lauri  2000  ÅSK  00A761  25 m  1:04.59  1:07.59   
Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  50 m  1:09.24  1:09.24   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:09.68  1:12.68   
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  1:13.06  1:16.06   
Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  1:17.28  1:20.28   
Huhti Aapo  2003  VeUS  03A936  50 m  1:20.62  1:20.62   
Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  1:23.97  1:23.97   
Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  1:22.29  1:25.29   
10  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  1:26.80  1:26.80   
11  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  50 m  1:31.16  1:31.16   
12  Laaksonen Luka  2005  ÅSK  05A517  50 m  1:31.74  1:31.74   
13  Vainio Konsta  2005  AUi  05A299  50 m  1:31.86  1:31.86   
14  Salminen Veeti  2006  SomE  06A012  50 m  1:35.54  1:35.54   
15  Reiman Patrik  2005  ÅSK  05A098  50 m  1:35.88  1:35.88   
16  Aho Lauri  2006  RaisU  06A014  25 m  1:33.08  1:36.08   
17  Mukkulainen Alex  2006  AUi  06A534  25 m  1:34.28  1:37.28   
18  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  1:36.08  1:39.08   
19  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  1:39.83  1:39.83   
20  Allén Max  2005  ÅSK  05A484  50 m  1:40.08  1:40.08   
21  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  1:42.10  1:42.10   
22  Davie Joonatan  2006  AUi  06A283  50 m  1:46.20  1:46.20   
23  Laiho Jooa  2006  RaisU  06A733  50 m  1:46.73  1:46.73   
24  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  50 m  1:46.91  1:46.91   
25  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  50 m  1:46.91  1:46.91   
26  Laine Tomas  2006  ÅSK  06A077  50 m  1:47.45  1:47.45   
27  Nurminen Aapo  2006  RaisU  06A431  50 m  1:49.38  1:49.38   
28  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  50 m  1:49.61  1:49.61   
29  Cavrag Matias  2005  RaisU  05A828  25 m  1:46.92  1:49.92   
30  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  50 m  1:49.93  1:49.93   
31  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  25 m  1:48.78  1:51.78   
32  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m  1:49.05  1:52.05   
33  Elers Tommi  2006  PoPy  06A639  25 m  1:49.59  1:52.59   
34  Manzone Casper  2005  ÅSK  05A939  25 m  1:50.99  1:53.99   
35  Kovalchuk Ivan  2005  AUi  05A878  50 m  1:54.82  1:54.82   
36  Törnström Aaro  2006  RaisU  06A160  25 m  1:51.86  1:54.86   
37  Jokinen Oliver  2005  AUi  05B022  50 m  1:55.34  1:55.34   
38  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  50 m  1:56.69  1:56.69   
39  Murumäe Margo  2006  RaisU  06A889  50 m  1:58.45  1:58.45   
40  Manzone Nicolo  2005  ÅSK  05A940  25 m  2:04.10  2:07.10   
41  Gonzalez Caton Ian  2008  AUi  08A328  50 m  2:12.07  2:12.07   
42  Kunttu Ilmari  2006  AUi  06A836  50 m  2:12.28  2:12.28   
43  Jakonen Jasper  2006  PoPy  06A110  25 m  2:21.47  2:24.47   
44  Nurmi Aleksi  2006  AUi  06A541  50 m  2:28.50  2:28.50   
45  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
31_S
Laji 31, 200m sku N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  2:26.03  2:31.03   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  50 m  2:33.19  2:33.19   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  50 m  2:35.28  2:35.28   
Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  50 m  2:37.28  2:37.28   
Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  50 m  2:41.52  2:41.52   
Tenho Nita  2004  PUS  04A464  25 m  2:40.99  2:45.99   
Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  50 m  2:46.22  2:46.22   
Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  2:46.31  2:46.31   
Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m  2:42.13  2:47.13   
10  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  50 m  2:47.73  2:47.73   
11  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  2:48.85  2:48.85   
12  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  25 m  2:44.63  2:49.63   
13  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  50 m  2:50.15  2:50.15   
14  Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  50 m  2:50.21  2:50.21   
15  Kalliomäki Sanni  2000  ÅSK  00A820  50 m  2:52.29  2:52.29   
16  Lietzén Daniela  2006  ÅSK  06A241  25 m  2:47.37  2:52.37   
17  Lehtonen Jenni  2000  AUi  00B080  50 m  2:52.75  2:52.75   
18  Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  50 m  2:55.49  2:55.49   
19  Tomperi Erica  2004  Pyry  04A895  25 m  2:51.47  2:56.47   
20  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  50 m  2:56.58  2:56.58   
21  Heikkilä Sini  2003  SalU  03A899  50 m  2:57.72  2:57.72   
22  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  50 m  2:59.87  2:59.87   
23  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  50 m  3:00.41  3:00.41   
24  Gonzalez Catón Erin  2005  AUi  05A579  50 m  3:00.58  3:00.58   
25  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  50 m  3:01.35  3:01.35   
26  Törmänen Anni  2005  RaUS  05B035  25 m  2:56.53  3:01.53   
27  Sauhula Mirella  2006  AUi  06A551  50 m  3:02.23  3:02.23   
28  Rauhanen Nelli  2005  RaisU  05A585  50 m  3:04.84  3:04.84   
29  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  50 m  3:06.34  3:06.34   
30  Karismaa Viola  2005  PUS  05B056  25 m  3:03.99  3:08.99   
31  Sandelin Bettina  2005  RaUS  05A234  25 m  3:04.57  3:09.57   
32  Haarala Aino  2001  UiKaa  01A877  25 m  3:05.80  3:10.80   
33  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  3:10.88  3:10.88   
34  Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  50 m  3:11.01  3:11.01   
35  Vilska Ronja  2006  AUi  06A239  50 m  3:11.71  3:11.71   
36  Heinonen Rita  2006  RaisU  06A034  50 m  3:11.72  3:11.72   
37  Müürsepp Mia Karolina  2006  AUi  06A436  50 m  3:12.24  3:12.24   
38  Soini Aliisa  2007  RaUS  07A282  50 m  3:12.78  3:12.78   
39  Heikiö Mathilda  2006  ÅSK  06A212  50 m  3:14.06  3:14.06   
40  Alho Mea  2006  ÅSK  06A256  25 m  3:10.06  3:15.06   
41  Loo Emma  2004  ÅSK  04B129  50 m  3:16.27  3:16.27   
42  Koski Linnea  2007  AUi  07A075  25 m  3:11.57  3:16.57   
43  Ele Veera  2006  AUi  06A310  50 m  3:24.85  3:24.85   
44  Valdolin Ella  2007  ÅSK  07A285  50 m  3:25.02  3:25.02   
45  Lehtinen Aino  2005  AUi  05B147  50 m  3:29.44  3:29.44   
46  Salminen Ella  2006  PoPy  06A634  50 m  3:29.64  3:29.64   
47  Kumlander Minea  2007  ÅSK  07A507  50 m  3:29.65  3:29.65   
48  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  25 m  3:25.20  3:30.20   
49  Lahti Roosa  2004  ÅSK  04A548  50 m  3:30.46  3:30.46   
50  Saarimäki Vilma  2007  RaisU  07A277  50 m  3:32.40  3:32.40   
51  Saine Tilda  2006  ÅSK  06A291  25 m  3:29.70  3:34.70   
52  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  50 m  3:36.13  3:36.13   
53  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  3:36.47  3:36.47   
54  Laaksonen Kerttu  2006  ÅSK  06A271  50 m  3:41.93  3:41.93   
55  Vuori Amanda  2007  ÅSK  07A289  50 m  3:47.91  3:47.91   
56  Knuutila Veera  2008  AUi  08A346  50 m  4:07.05  4:07.05   
57  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  25 m  4:04.03  4:09.03   
58  Korkiakoski Alexa  2006  ÅSK  06A789  25 m       
59  Ele Lumia  2008  AUi  08A058  25 m       
60  Ketola Noora  2003  AUi  03B235  25 m       
61  Hyvärinen Nella  2004  AUi  04B245  25 m       
62  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  25 m       
63  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  25 m       
64  Wessman Neela  2005  PoPy  05B139  25 m       
65  Nirkkonen Inka  2004  AUi  04B260  25 m       
66  Pirttijärvi Emilia  2000  AUi  00B303  25 m       
67  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  25 m       
68  Yilmaz Yasemin  2007  AUi  07A532  25 m       
69  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
32_S
Laji 32, 200m sku M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kuusisto Elias  1999  RaisU  99A373  25 m  2:09.19  2:14.19   
Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  50 m  2:15.42  2:15.42   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  2:14.52  2:19.52   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  50 m  2:24.35  2:24.35   
Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  50 m  2:26.55  2:26.55   
Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  25 m  2:22.11  2:27.11   
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  50 m  2:31.38  2:31.38   
Kinnunen Aapo  2004  ÅSK  04A250  50 m  2:34.30  2:34.30   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  2:33.71  2:38.71   
10  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  50 m  2:40.72  2:40.72   
11  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  2:36.77  2:41.77   
12  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  2:44.78  2:44.78   
13  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  2:50.68  2:55.68   
14  Vainio Konsta  2005  AUi  05A299  50 m  2:56.31  2:56.31   
15  Sandelin Julius  2005  RaUS  05A235  25 m  2:52.88  2:57.88   
16  Amosov Maksim  2005  AUi  05A932  50 m  2:59.42  2:59.42   
17  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  3:00.05  3:00.05   
18  Kandolin Felix  2007  AUi  07A090  50 m  3:05.29  3:05.29   
19  Heikkinen Kasperi  2005  RaisU  05A084  50 m  3:07.41  3:07.41   
20  Reiman Patrik  2005  ÅSK  05A098  25 m  3:04.02  3:09.02   
21  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  25 m  3:06.94  3:11.94   
22  Jalonen Kasperi  2005  RaisU  05A110  50 m  3:13.13  3:13.13   
23  Orenshtein Nardi Gabriel  2005  AUi  05B076  50 m  3:13.31  3:13.31   
24  Kovalchuk Ivan  2005  AUi  05A878  50 m  3:14.07  3:14.07   
25  Nurminen Aapo  2006  RaisU  06A431  50 m  3:18.35  3:18.35   
26  Koskela Roope  2007  RaisU  07A255  50 m  3:18.46  3:18.46   
27  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  3:18.49  3:18.49   
28  Laine Tomas  2006  ÅSK  06A077  50 m  3:19.02  3:19.02   
29  Leppähaara Axel  2004  AUi  04A425  25 m  3:15.23  3:20.23   
30  Yli-Salomäki Alex  2006  AUi  06A458  50 m  3:20.52  3:20.52   
31  Suojasto Ville  2006  RaisU  06A272  50 m  3:22.46  3:22.46   
32  Allén Max  2005  ÅSK  05A484  25 m  3:18.41  3:23.41   
33  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  50 m  3:29.91  3:29.91   
34  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  3:29.83  3:34.83   
35  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  50 m  3:35.88  3:35.88   
36  Yli-Salomäki Max  2006  AUi  06A459  50 m  3:38.33  3:38.33   
37  Elers Tommi  2006  PoPy  06A639  50 m  3:40.14  3:40.14   
38  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m  3:54.38  3:59.38   
39  Manzone Casper  2005  ÅSK  05A939  25 m  3:59.07  4:04.07   
40  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  25 m  4:05.67  4:10.67   
41  Manzone Nicolo  2005  ÅSK  05A940  25 m       
42  Mamandi Kevin  2007  ÅSK  07A428  25 m       
43  Grönroos Lassi  2000  ÅSK  00A219  50 m       
44  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  25 m       
45  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m       
46  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m       
47  Puustinen Jani-petteri  1979  AUi  79A120  25 m       
48  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  25 m       
49  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
33_S
Laji 33, 50m ru N, T-10 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Edelman Charlotta  2001  ÅSK  01A845  50 m  33.19  33.19   
Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  25 m  32.01  33.51   
Liven Emilia  2002  AUi  02A205  50 m  33.73  33.73   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  50 m  34.28  34.28   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  50 m  35.17  35.17   
Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  50 m  36.65  36.65   
Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  35.54  37.04   
Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  50 m  37.58  37.58   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  36.78  38.28   
10  Salminen Aada  2004  UiKaa  04A178  50 m  42.34  42.34   
11  Haarala Martta  2001  UiKaa  01A882  50 m  43.04  43.04   
12  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  25 m  41.92  43.42   
13  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  25 m  42.43  43.93   
14  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  50 m  44.16  44.16   
15  Maijala Veera  2005  RaUS  05A272  50 m  44.43  44.43   
16  Huttunen Enni  2005  RaUS  05A919  50 m  45.65  45.65   
17  Laiho Viivi  2005  AUi  05B007  50 m  46.00  46.00   
18  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  50 m  46.24  46.24   
19  Rautava Jenna  2003  VeUS  03A972  25 m  45.47  46.97   
20  Danska Sofia  2009  UiKaa  09A016  25 m  50.90  52.40   
21  Kinos Josefiina  2009  RaisU  09A082  25 m  51.49  52.99   
22  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  53.13  54.63   
23  Lilja Laura  2004  AUi  04B140  50 m  54.70  54.70   
24  Heikkinen Kaisa  2008  RaisU  08A047  50 m  55.41  55.41   
25  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  25 m  54.38  55.88   
26  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  54.62  56.12   
27  Sjösten Emilie  2008  AUi  08A074  25 m  55.33  56.83   
28  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  50 m  56.98  56.98   
29  Leinonen Emilia  2007  UiKaa  07A332  25 m  57.34  58.84   
30  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  50 m  58.90  58.90   
31  Pihlaja Iina  2008  RaisU  08A067  50 m  58.94  58.94   
32  Mattila Tiia  2008  Ui-Va  08A105  50 m  1:00.25  1:00.25   
33  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  50 m  1:00.98  1:00.98   
34  Kanervo Aada  2009  UiKaa  09A217  25 m  1:03.06  1:04.56   
35  Hanski Elsa  2008  ÅSK  08A351  50 m  1:05.38  1:05.38   
36  Jauhiainen Silvia  2007  AUi  07A703  50 m  1:05.51  1:05.51   
37  Ele Lumia  2008  AUi  08A058  25 m  1:04.74  1:06.24   
38  Yilmaz Yasemin  2007  AUi  07A532  50 m  1:08.02  1:08.02   
39  Salokorpi Maija  2007  ÅSK  07A627  50 m  1:09.56  1:09.56   
40  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  50 m  1:09.66  1:09.66   
41  Kunttu Aliisa  2008  AUi  08A303  50 m  1:09.69  1:09.69   
42  Leinonen Annika  2008  RaUS  08A265  25 m  1:12.94  1:14.44   
43  Toivonen Laura  2010  AUi  10A035  50 m  1:15.02  1:15.02   
44  Mäenpää Selma  2007  ÅSK  07A661  50 m  1:15.52  1:15.52   
45  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  50 m  1:22.49  1:22.49   
46  Virta Michelle  2006  UiKaa  06A979  25 m       
47  Lietzén Cecilia  2009  ÅSK  09A118  25 m       
48  Kahlos Iida  2010  AUi  10A057  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
34_S
Laji 34, 50m ru M, P-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Oksa Ossi  1988  ÅSK  88A200  50 m  28.33  28.33   
Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  50 m  31.60  31.60   
Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  32.35  33.85   
Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  33.43  34.93   
Juven Janne  2001  ÅSK  01A319  50 m  35.38  35.38   
Huhti Aapo  2003  VeUS  03A936  50 m  35.50  35.50   
Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  25 m  34.96  36.46   
Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  50 m  36.54  36.54   
Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  50 m  44.56  44.56   
10  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  43.21  44.71   
11  Törnström Aaro  2006  RaisU  06A160  25 m  46.94  48.44   
12  Kankare Alvar  2007  AUi  07A252  50 m  50.62  50.62   
13  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  50 m  52.12  52.12   
14  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  50 m  52.66  52.66   
15  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  50 m  53.50  53.50   
16  Korpinen Sisu  2006  ÅSK  06A993  50 m  54.62  54.62   
17  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  50 m  54.90  54.90   
18  Tikka Ossi  2007  AUi  07A328  50 m  55.70  55.70   
19  Lehtinen Niilo  2009  AUi  09A085  25 m  54.89  56.39   
20  Manner Romeo  2008  AUi  08A104  25 m  55.97  57.47   
21  Käär Roope  2007  RaisU  07A184  50 m  58.15  58.15   
22  Silfver Juuso  2007  AUi  07A547  50 m  58.98  58.98   
23  Takolander Jerry  2008  ÅSK  08A307  50 m  59.16  59.16   
24  Raski Kristian  2006  AUi  06A871  50 m  59.89  59.89   
25  Laine Nikke  2007  AUi  07A548  25 m  59.77  1:01.27   
26  Piironen Roope  2007  LUS  07A584  25 m  1:00.06  1:01.56   
27  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  50 m  1:01.82  1:01.82   
28  Niskala Akseli  2007  ÅSK  07A696  25 m       
29  Slama Yakob  2005  ÅSK  05B116  25 m       
30  Lehtonen Veikka  2008  AUi  08A403  25 m       
31  Heinonen Topi  2008  UiKaa  08A404  25 m       
32  Arvo Leevi  2004  AUi  04B307  50 m       
33  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
35_S
Laji 35, 800m vu N, T-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  9:22.76  9:38.76   
Paatos Aino-kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  9:23.08  9:39.08   
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  9:30.67  9:46.67   
Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  50 m  9:52.43  9:52.43   
Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  50 m  9:54.43  9:54.43   
Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  9:38.63  9:54.63   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  9:51.82  10:07.82   
Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  10:13.83  10:13.83   
Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  10:11.13  10:27.13   
10  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  50 m  10:28.64  10:28.64   
11  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  10:29.85  10:29.85   
12  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  50 m  10:35.40  10:35.40   
13  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  10:40.59  10:40.59   
14  Rintala Wilma  2002  RaisU  02A052  25 m  10:25.16  10:41.16   
15  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  50 m  10:55.24  10:55.24   
16  Laakso Fiona  2005  ÅSK  05A262  25 m  11:12.95  11:28.95   
17  Berg Aada  2004  PoPy  04A552  50 m  13:28.49  13:28.49   
18  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 
36_S
Laji 36, 800m vu M, P-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  50 m  8:59.86  8:59.86   
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  8:45.67  9:01.67   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  8:53.78  9:09.78   
Åström Harald  2001  HSS  01A008  50 m  9:18.40  9:18.40   
Konttinen Akira  2003  ÅSK  03A546  50 m  9:59.14  9:59.14   
Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  9:44.58  10:00.58   
Havia Olli  2004  SalU  04A584  50 m  10:37.77  10:37.77   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:06 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner