2020-02-25   13:55:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer  Finaler (8) 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
Vejledende starttid 19:07 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
52  Caden Halle  2005  0596AS  ODDER    50m   
232  Nanna Langvad  2005  0512BA  AAS    50m   
188  Lea Wallén  2005  0556AP  ÅRHUS 1900    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
200  Sofie Nørskov Willumsen  2006  0656AE  AAS    50m   
209  Anna Ancker  2006  0692AI  AAS    50m   
202  Anne Katrine Dige  2006  0654AF  AAS    50m   
247  Mathilde Søndergaard  2005  0516AX  AAS    50m   
242  Nikoline Sejr  2006  0604AJ  AAS    50m   
250  Maria Lysgaard Sørensen  2006  0682AC  AAS    50m   
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Sigrid Poza-Frøkjær  2006  0662AG  AAS    50m   
97  Trine Lundø Michaelsen  2006  0648AJ  SILKEBORG    50m   
204  Ida-Marie J. C. Hansen  2007  0706AN  AAS    50m   
156  Stine Mejdahl  2005  0548AT  AALBORG    50m  6:28.71 
36  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007  0754AM  HEI    50m  6:41.99 
363  Tilde N. H. Sørensen  2007  0764AH  AGF    50m   
351  Emma Brogaard Krogh  2007  0742AI  AGF    50m   
101  Elea Amalie Poulsen  2006  0672AJ  SILKEBORG    50m   

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Karoline Hansfort  2006  0668AM  AGF    50m  6:18.07 
39  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    50m  6:03.85 
94  Selma Lindberg  2003  0354AU  SILKEBORG    50m  5:47.71 
222  Eva Hjort  2004  0452AE  AAS    50m  5:37.77 
356  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    50m  5:38.71 
59  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    50m  5:51.69 
336  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    50m  6:13.54 
328  Freja Bjørn  2005  0522AV  AGF    50m  6:25.67 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
388  Emma Jensen  2003  0322AT  S 68    50m  5:30.66 
91  Ester Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    50m  5:25.81 
359  Malou Sejr  2005  0572AB  AGF    50m  5:22.69 
61  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    50m  5:19.54 
390  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    50m  5:20.18 
78  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    50m  5:24.59 
344  Ida Emilie Hindberg  2005  0528AQ  AGF    50m  5:30.01 
85  Mette Holstein  2005  0552AI  SILKEBORG    50m  5:36.64 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Amalie Tolderlund  2005  0586AR  SILKEBORG    50m  5:14.88 
288  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    50m  5:12.11 
300  Anna Pave Ottesen  2003  0338BD  DELTA    50m  5:08.94 
256  Charlotte Berner  1972    1900-TRI    50m  5:06.86 
95  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    50m  5:07.21 
163  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    50m  5:09.09 
353  Maria Mehlsen  2003  0392AX  AGF    50m  5:13.44 
89  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    50m  5:15.66 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
326  Cathrine Birkebæk  2004  0478AG  AGF    50m  5:00.13 
74  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    50m  4:54.18 
338  Ane Kirstine Granild  2004  0412AP  AGF    50m  4:49.68 
161  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    50m  4:43.71 
213  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    50m  4:46.83 
107  Clara Tolderlund  2002  0256AK  SILKEBORG    50m  4:53.58 
360  Naya Høgholt Sejr  2003  0352AF  AGF    50m  4:58.62 
93  Clarissa Marie Lauritzen  2003  0304AU  SILKEBORG    50m  5:05.76 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    50m  4:41.71 
281  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  4:39.91 
128  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  4:34.18 
124  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  4:19.56 
136  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    50m  4:25.27 
389  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    50m  4:39.64 
50  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  4:39.92 
248  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  AAS    50m  4:42.86 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark