2020-02-25   14:22:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer  Indledende (13) 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
370  Carl H. Frederiksen  2009    AGF    50m   
217  Simon Fancello  2006  0685AI  AAS    50m   
369  Albert Hoffmeyer  2008    AGF    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
371  Oskar Yde  2009    AGF    50m   
41  Andreas Lindgaard Nielsen  2005  0515AP  HEI    50m   
44  Frederik Friis Rossa  2004  0409AR  HEI    50m   
325  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  0785AK  AGF    50m  55.93 
240  Anton Rasmussen  2006  0655AM  AAS    50m  55.99 
201  August Mumm  2006  0639AO  AAS    50m   
33  Casper Boest  2005  0585AK  HEI    50m   
372  Victor Langberg Aakjær  2008    AGF    50m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  0547AJ  AGF    50m  51.70 
332  Oscar F. J. Dencker  2006  0693AB  AGF    50m  48.86 
180  Johannes Jervidalo  2006  0653AG  ÅRHUS 1900    50m  44.01 
362  Nicolai N. H. Sørensen  2006  0665AH  AGF    50m  42.60 
295  Jens Schou  2005  0573AO  DELTA    50m  43.45 
334  Jonas S. H. Frederiksen  2006  0629AG  AGF    50m  46.91 
186  Karl-Wilhelm Skov  2005    ÅRHUS 1900    50m  49.17 
357  Viggo Rohde  2008  0739AK  AGF    50m  54.41 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Karl B. Hansen  2006  0653AI  AGF    50m  42.32 
155  Jens Mejdahl  2003  0327AR  AALBORG    50m  40.14 
207  Mads Halfdan Nielsen  2004  0491AP  AAS    50m  39.82 
419  Frederik Bols Faarup  2003    SOLBJERG    50m  37.06 
203  Oscar Hove Lasthein  2004  0405AR  AAS    50m  38.73 
418  Philllip Bols Faarup  2004    SOLBJERG    50m  40.00 
182  Daniel Marcus Le  2006  0699AF  ÅRHUS 1900    50m  41.81 
415  Markus Friis Hansen  2003    SOLBJERG    50m  42.56 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Malthe Glent-Thule  2007  0783AG  AGF    50m  36.35 
283  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    50m  35.71 
365  Viggo Lind Toustrup  2005  0561AJ  AGF    50m  35.59 
227  Jacob Emil Jeppesen  2003  0353AH  AAS    50m  35.53 
153  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    50m  35.53 
361  Villads Seneca  2006  0637AH  AGF    50m  35.67 
298  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    50m  36.03 
178  Mikkel Brinck  2003  0313AQ  ÅRHUS 1900    50m  36.41 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Markus Wirring  2003  0353AQ  ODDER    50m  34.90 
279  Malte Lyck Falk  2003  0337AR  DELTA    50m  34.64 
173  Christoffer P. Voldbjerg  2005  0545AH  AALBORG    50m  34.11 
147  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    50m  33.35 
291  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    50m  33.85 
146  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    50m  34.21 
90  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    50m  34.67 
152  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    50m  35.37 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    50m  32.86 
149  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    50m  32.43 
343  Søren Have  2004  0449AE  AGF    50m  32.34 
142  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    50m  31.81 
251  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  AAS    50m  32.08 
297  Mathias Teuchler  2000  0009AU  DELTA    50m  32.35 
456  Hugo Penne  1996    AGF    50m  32.50 
141  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    50m  33.31 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  William Sloth  2003  0367AJ  AAS    50m  31.79 
119  Mikkel Stilling  2003  0347AO  THISTED    50m  30.96 
404  Christoffer Juul Jensen  2001  0101AS  S 68    50m  30.59 
84  Asger Hatting  2003  0303AK  SILKEBORG    50m  30.37 
402  Joakim Kopp Drewsen  2000  0059AQ  S 68    50m  30.39 
315  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    50m  30.94 
63  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    50m  30.99 
358  Anders Sanggaard  2005  0519AH  AGF    50m  31.81 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    50m  30.24 
214  Simon Degn  2003  0351AQ  AAS    50m  30.05 
303  Magnus V. Ancker  2001  0163AL  AGF    50m  29.89 
367  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    50m  29.58 
75  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    50m  29.71 
304  Ehab Basha  2000  0069AU  AGF    50m  29.97 
81  Frederik Gaardsted  2001  0101AN  SILKEBORG    50m  30.21 
57  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    50m  30.32 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    50m  29.42 
159  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  29.24 
346  Artúr Jegesi  2002  0277AK  AGF    50m  29.17 
168  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  28.76 
311  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AGF    50m  28.81 
396  Niklas Højbjerg  2003  0361AO  S 68    50m  29.19 
277  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  29.40 
233  Frederik Lindholm  2004  0451AC  AAS    50m  29.44 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Magnus Mikkelsen  2001  0171AM  AAS    50m  28.16 
284  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  27.58 
309  Emil Kamuk Frederiksen  1995  9511AJ  AGF    50m  26.51 
423  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  AGF    50m  25.74 
313  Rasmus Jørgensen  1996  9615AP  AGF    50m  26.22 
422  Oliver Degn  1996  9653AG  AALBORG    50m  27.11 
160  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  27.81 
397  Hjalte Lillevik Frost  2001  0189AL  S 68    50m  28.67 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    50m  28.12 
77  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  27.55 
312  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  26.33 
306  Ralf Dalby  1995  9547AB  AGF    50m  25.38 
307  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  26.12 
79  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    50m  27.05 
88  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  27.76 
405  Jeppe Egholm  2003  0331AP  S 68    50m  28.56 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Christian L H Frederiksen  2001  0103AL  AGF    50m  27.99 
171  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  27.28 
310  David Hjort  2000  0009AI  AGF    50m  26.27 
305  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  24.72 
289  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  26.01 
395  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    50m  26.81 
314  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    50m  27.61 
352  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  0317AD  AGF    50m  28.41 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark