2020-02-25   14:34:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer  Indledende (14) 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
383  Katinka Rønn Gornitzka  2007    AGF    50m   
378  Ea Juhl Thallaug  2008    AGF    50m   
424  Harmoni Lang  2008    AGF    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
382  Isabella Fauerholdt  2008    AGF    50m   
385  Sigrid Hagelskær Iversen  2008    AGF    50m   
376  Astrid Izel Martinez Vestergaard  2009    AGF    50m   
380  Freja Hørslev Sørensen  2008    AGF    50m   
374  Anna Brogaard Krogh  2008    AGF    50m   
377  Caroline Szeles Poulsen  2010    AGF    50m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Siri-Maj Juel Holt  2006  0676AV  AGF    50m   
375  Asta Bielfeldt Sørensen  2007    AGF    50m   
43  Cathrine Friis Rossa  2006  0618AU  HEI    50m   
208  Louise Bast Aaby  1998  9872BE  AAS    50m  1:07.44 
386  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    AGF    50m   
384  Marie Pilegaard Køfer  2008    AGF    50m   
381  Frida Luna Dencker  2008    AGF    50m   
373  Agnes Kaae Lunde  2007    AGF    50m   

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
333  Mathilde N. Drud  2004  0444AY  AGF    50m  1:00.22 
35  Annika Svarre Griffel  2003  0384BE  HEI    50m  55.64 
349  Therese T. Kallestrup  2006  0614AT  AGF    50m  53.47 
38  Caroline G. Jørgensen  2005  0558AT  HEI    50m  50.67 
34  Lisa Gildsig  2004  0422BA  HEI    50m  53.14 
211  Laura Winum Andersen  2009  0934AC  AAS    50m  53.71 
339  Frida Dalsgaard Hansen  2006  0666AV  AGF    50m  56.96 
347  Katinka Folke Jensen  2007  0764AS  AGF    50m  1:06.56 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Sophie Hougaard  2006  0626AP  AAS    50m  47.86 
363  Tilde N. H. Sørensen  2007  0764AH  AGF    50m  43.85 
188  Lea Wallén  2005  0556AP  ÅRHUS 1900    50m  43.55 
236  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  AAS    50m  41.98 
280  Ditte Hansen  2003  0398BE  DELTA    50m  43.45 
184  Asta Kofod Nielsen  2003  0356BB  ÅRHUS 1900    50m  43.58 
351  Emma Brogaard Krogh  2007  0742AI  AGF    50m  44.64 
230  Dagmar Keller  2006  0672AS  AAS    50m  50.41 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Mille Lindeblad  2005  0512AU  DELTA    50m  41.23 
242  Nikoline Sejr  2006  0604AJ  AAS    50m  40.65 
52  Caden Halle  2005  0596AS  ODDER    50m  40.50 
225  Liv Juhl Jensen  2005  0566AI  AAS    50m  40.13 
335  Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    50m  40.34 
293  Frederikke Riber  2005  0598AP  DELTA    50m  40.53 
344  Ida Emilie Hindberg  2005  0528AQ  AGF    50m  40.69 
187  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  ÅRHUS 1900    50m  41.87 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Line Gjelstrup  2006  0658AC  AALBORG    50m  39.61 
285  Mathilde Jensen  2003  0398AY  DELTA    50m  38.81 
156  Stine Mejdahl  2005  0548AT  AALBORG    50m  38.19 
86  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    50m  37.88 
398  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    50m  38.16 
181  Line Back Kristoffersen  2003  0336AO  ÅRHUS 1900    50m  38.36 
232  Nanna Langvad  2005  0512BA  AAS    50m  39.43 
350  Orchide Kiyani  2003  0334AX  AGF    50m  39.70 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    50m  37.39 
294  Victoria Richards  2005  0548AP  DELTA    50m  37.22 
97  Trine Lundø Michaelsen  2006  0648AJ  SILKEBORG    50m  36.60 
162  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    50m  36.12 
286  Signe Jochumsen  2004  0484AZ  DELTA    50m  36.28 
116  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    50m  36.78 
328  Freja Bjørn  2005  0522AV  AGF    50m  37.22 
59  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    50m  37.82 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    50m  35.79 
78  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    50m  35.69 
282  Janni S Hansen  2001  0114AT  DELTA    50m  35.39 
452  Mathilde Østergaard  2004  0484AE  GRINDSTED    50m  35.08 
220  Mathilde Tilsted Hansen  2003  0306AR  AAS    50m  35.29 
140  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    50m  35.48 
408  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    50m  35.71 
331  Smilla Bruun Christensen  2001  0154BC  AGF    50m  36.12 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
148  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    50m  34.91 
212  Sara Baumgartner  2005  0552AN  AAS    50m  34.83 
392  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  34.51 
231  Sarah Kildahl  2004  0474AJ  AAS    50m  34.16 
359  Malou Sejr  2005  0572AB  AGF    50m  34.38 
276  Mie L. Bendtsen  2002  0288AX  DELTA    50m  34.54 
125  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    50m  34.88 
144  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    50m  35.05 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
403  Sofie Jakobsen  2003  0342BC  S 68    50m  34.03 
391  Amalije Kristensen  2002  0212AX  S 68    50m  34.01 
390  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    50m  33.71 
356  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    50m  33.28 
120  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    50m  33.56 
106  Amalie Tolderlund  2005  0586AR  SILKEBORG    50m  33.91 
135  Cecilie Nørgaard Frost  2005  0598AM  AALBORG    50m  34.02 
61  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    50m  34.11 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    50m  32.92 
96  Line Lyskjær  2003  0324AO  SILKEBORG    50m  31.84 
329  Mia Borgensgaard  2003  0368AT  AGF    50m  30.80 
53  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  ODDER    50m  29.83 
330  Sarah Carugati  2004  0466AG  AGF    50m  30.26 
134  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    50m  31.54 
166  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  31.97 
114  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    50m  33.25 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Ane Kirstine Granild  2004  0412AP  AGF    50m  32.86 
226  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AAS    50m  31.75 
122  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  30.61 
76  Helena V. Elling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  29.50 
252  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    50m  30.25 
322  Josefine Bladt Wichmann  2000  0076AQ  AGF    50m  31.50 
151  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    50m  31.92 
126  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  33.14 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    50m  32.39 
123  Louise Sørensen  2000  0012AP  THISTED    50m  31.72 
353  Maria Mehlsen  2003  0392AX  AGF    50m  30.34 
323  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AGF    50m  28.91 
112  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  30.18 
145  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    50m  31.24 
163  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    50m  31.91 
131  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    50m  32.99 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark