2020-02-25   14:11:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 400m Medley Damer 
 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  5:09.90   
Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  5:10.29   
Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  5:11.17   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  5:11.61   
Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  5:26.13   
Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  5:28.87   
Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  50 m  5:29.08   
Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  5:29.38   
Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  5:30.24   
10  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  5:32.52   
11  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  5:33.80   
12  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  50 m  5:38.61   
13  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  50 m  5:49.42   
14  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  50 m  5:56.71   
15  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  50 m  6:03.46   
16  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  6:26.35   
17  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  6:29.97   
18  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  6:49.29   
19  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m  7:42.69   
20  Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
2_S
Løb 2, 400m Medley Herrer 
 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  4:38.56   
Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  4:41.57   
Jessen Frederik  1998  AAS  9857AA  50 m  4:42.37   
Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  4:42.98   
Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  4:47.33   
Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  4:53.01   
Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  4:58.93   
Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  5:11.84   
Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  5:13.41   
10  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  5:18.46   
11  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  5:32.90   
12  Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  5:33.67   
13  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  5:33.93   
14  Degn Simon  2003  AAS  0351AQ  50 m  5:36.27   
15  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  50 m  5:37.20   
16  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  5:37.64   
17  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  5:38.02   
18  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  5:39.80   
19  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  5:42.76   
20  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  50 m  6:34.76   
21  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m     
22  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m     
23  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m     
24  Sloth William  2003  AAS  0367AJ  50 m     
25  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
3_S
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Hald Julie D.  1996  AALBORG  9692AX  50 m  32.91   
Fogh Laura  2003  AAS  0352AI  50 m  33.11   
Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  50 m  33.38   
Lysgaard Caroline  2003  AAS  0318AP  50 m  35.80   
Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  35.95   
Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  36.26   
Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  36.54   
Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  50 m  36.66   
Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  36.84   
10  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  50 m  36.90   
11  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  37.00   
12  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  50 m  37.13   
13  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  50 m  37.58   
14  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  37.77   
15  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  37.77   
16  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  37.93   
17  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  38.01   
18  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  38.07   
19  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  38.10   
20  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  38.10   
21  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  50 m  38.58   
22  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  50 m  39.50   
23  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m  39.64   
24  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  39.72   
25  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  50 m  39.77   
26  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  39.80   
27  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  39.90   
28  Hansen Janni S  2001  DELTA  0114AT  50 m  39.92   
29  Kruse Freja  2004  GRINDSTED  0434AW  50 m  40.12   
30  Winther Mille  2003  S 68  0346AW  50 m  40.28   
31  Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  40.43   
32  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  40.63   
33  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  40.72   
34  Hansen Mathilde Tilsted  2003  AAS  0306AR  50 m  40.83   
35  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  41.28   
36  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  41.32   
37  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  41.56   
38  Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  50 m  43.01   
39  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  43.07   
40  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  43.24   
41  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  43.31   
42  Kjærsgaard Maiken  2002  S 68  0296AN  50 m  43.47   
43  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  43.86   
44  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m  44.56   
45  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  44.73   
46  Sørensen Maria Lysgaard  2006  AAS  0682AC  50 m  44.82   
47  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  50 m  44.91   
48  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  45.11   
49  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  45.20   
50  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  45.56   
51  Nielsen Asta Kofod  2003  ÅRHUS 1900  0356BB  50 m  46.97   
52  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  50 m  47.86   
53  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  47.86   
54  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  48.65   
55  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m  49.02   
56  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  49.53   
57  Nørgaard Isabella  2007  SOLBJERG    50 m  50.35   
58  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  50.91   
59  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m  51.26   
60  Poza-Frøkjær Sigrid  2006  AAS  0662AG  50 m  51.40   
61  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  51.59   
62  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m  51.74   
63  Jensen Mathilde  2003  DELTA  0398AY  50 m  51.79   
64  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m  52.08   
65  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m  53.49   
66  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  57.87   
67  Søndergaard Mathilde  2005  AAS  0516AX  50 m  57.99   
68  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  58.16   
69  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m  1:02.62   
70  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  1:03.05   
71  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m  1:04.77   
72  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m     
73  Lunde Agnes Kaae  2007  AGF    50 m     
74  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m     
75  Iversen Sigrid Hagelskær  2008  AGF    50 m     
76  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m     
77  Lang Harmoni  2008  AGF    50 m     
78  Keller Dagmar  2006  AAS  0672AS  50 m     
79  Hansen Sofia Dalsgaard  2008  AGF    50 m     
80  Thallaug Ea Juhl  2008  AGF    50 m     
81  Køfer Marie Pilegaard  2008  AGF    50 m     
82  Gornitzka Katinka Rønn  2007  AGF    50 m     
83  Sørensen Asta Bielfeldt  2007  AGF    50 m     
84  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m     
85  Fauerholdt Isabella  2008  AGF    50 m     
86  Vestergaard Astrid Izel Martinez  2009  AGF    50 m     
87  Dencker Frida Luna  2008  AGF    50 m     
88  Poulsen Caroline Szeles  2010  AGF    50 m     
89  Sørensen Freja Hørslev  2008  AGF    50 m     
90  Krogh Anna Brogaard  2008  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
4_S
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  27.57   
Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  30.13   
Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  30.16   
Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  30.42   
Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  30.51   
Mikkelsen Magnus  2001  AAS  0171AM  50 m  31.40   
Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  32.13   
Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  32.17   
Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  33.04   
10  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  33.21   
11  Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  33.27   
12  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  33.36   
13  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  33.60   
14  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  33.84   
15  Jessen Frederik  1998  AAS  9857AA  50 m  33.94   
16  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  50 m  34.50   
17  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  34.50   
18  Hjort Anton Borg  2000  AAS  0065AO  50 m  34.73   
19  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  34.97   
20  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  35.68   
21  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  35.86   
22  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  50 m  35.91   
23  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  35.95   
24  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  36.03   
25  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  36.24   
26  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  50 m  36.33   
27  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  50 m  36.59   
28  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  36.82   
29  Højbjerg Niklas  2003  S 68  0361AO  50 m  37.85   
30  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  37.89   
31  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  37.90   
32  Michaelsen Frederik P.  2003  S 68  0329AO  50 m  38.87   
33  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  39.01   
34  Falk Malte Lyck  2003  DELTA  0337AR  50 m  39.10   
35  Sørensen Erik Ellemose  2002  GRINDSTED  0269AQ  50 m  39.28   
36  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  39.32   
37  Wirring Markus  2003  ODDER  0353AQ  50 m  39.37   
38  Sejr Valdemar Vind  2003  AAS  0329AG  50 m  39.39   
39  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  39.72   
40  Lehmann Sebastian B  2004  AALBORG  0439AF  50 m  39.78   
41  Penne Hugo  1996  AGF    50 m  40.00   
42  Drewsen Joakim Kopp  2000  S 68  0059AQ  50 m  42.03   
43  Jensen Christoffer Juul  2001  S 68  0101AS  50 m  42.04   
44  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  42.49   
45  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m  42.64   
46  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m  43.12   
47  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  43.64   
48  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m  44.07   
49  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  45.25   
50  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  50 m  45.56   
51  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  45.93   
52  Vittrup Mads  2003  SOLBJERG    50 m  46.40   
53  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  46.57   
54  Høgh Nikolaj  2003  SOLBJERG    50 m  49.24   
55  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m  51.44   
56  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  52.35   
57  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  56.25   
58  Mumm August  2006  AAS  0639AO  50 m  1:00.06   
59  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m  1:00.80   
60  Rasmussen Anton  2006  AAS  0655AM  50 m  1:02.17   
61  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m  1:02.24   
62  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m  1:04.28   
63  Hoffmeyer Albert  2008  AGF    50 m     
64  Frederiksen Carl H.  2009  AGF    50 m     
65  Yde Oskar  2009  AGF    50 m     
66  Aakjær Victor Langberg  2008  AGF    50 m     
67  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
5_S
Løb 5, 50m Butterfly Damer 
 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  28.91   
Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  29.50   
Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  50 m  29.83   
Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  30.18   
Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  30.25   
Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  30.26   
Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  30.34   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  30.61   
Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  30.80   
10  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  31.03   
11  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  50 m  31.24   
12  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  31.50   
13  Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  50 m  31.54   
14  Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  50 m  31.72   
15  Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  31.75   
16  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  31.84   
17  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  31.91   
18  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  31.92   
19  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  31.97   
20  Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  31.98   
21  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  32.39   
22  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  50 m  32.86   
23  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  32.92   
24  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  32.99   
25  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  33.14   
26  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  50 m  33.25   
27  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  33.28   
28  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  33.56   
29  Jensen Catherina Juul  2003  S 68  0326AX  50 m  33.71   
30  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  33.91   
31  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  34.01   
32  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  34.02   
33  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  34.03   
34  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  34.11   
35  Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  50 m  34.16   
36  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  34.38   
37  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  34.51   
38  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  34.54   
39  Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  50 m  34.83   
40  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  50 m  34.88   
41  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  34.91   
42  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  35.05   
43  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  50 m  35.08   
44  Hansen Mathilde Tilsted  2003  AAS  0306AR  50 m  35.29   
45  Hansen Janni S  2001  DELTA  0114AT  50 m  35.39   
46  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  35.48   
47  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  35.69   
48  Kjærsgaard Maiken  2002  S 68  0296AN  50 m  35.71   
49  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  50 m  35.79   
50  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  50 m  36.12   
51  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  36.12   
52  Jochumsen Signe  2004  DELTA  0484AZ  50 m  36.28   
53  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m  36.60   
54  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  36.78   
55  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  37.22   
56  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  37.22   
57  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  37.39   
58  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  37.82   
59  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  37.88   
60  Winther Mille  2003  S 68  0346AW  50 m  38.16   
61  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  38.19   
62  Kristoffersen Line Back  2003  ÅRHUS 1900  0336AO  50 m  38.36   
63  Jensen Mathilde  2003  DELTA  0398AY  50 m  38.81   
64  Langvad Nanna  2005  AAS  0512BA  50 m  39.43   
65  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  39.61   
66  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  39.70   
67  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  40.13   
68  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  40.34   
69  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m  40.50   
70  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  50 m  40.53   
71  Sejr Nikoline  2006  AAS  0604AJ  50 m  40.65   
72  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  40.69   
73  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  41.23   
74  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  41.87   
75  Lysgaard Caroline  2003  AAS  0318AP  50 m  41.98   
76  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m  43.45   
77  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m  43.55   
78  Nielsen Asta Kofod  2003  ÅRHUS 1900  0356BB  50 m  43.58   
79  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  43.85   
80  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m  44.64   
81  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m  47.86   
82  Keller Dagmar  2006  AAS  0672AS  50 m  50.41   
83  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m  50.67   
84  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  53.14   
85  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  53.47   
86  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  53.71   
87  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  55.64   
88  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m  56.96   
89  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  1:00.22   
90  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m  1:06.56   
91  Aaby Louise Bast  1998  AAS  9872BE  50 m  1:07.44   
92  Vestergaard Astrid Izel Martinez  2009  AGF    50 m     
93  Gornitzka Katinka Rønn  2007  AGF    50 m     
94  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m     
95  Lang Harmoni  2008  AGF    50 m     
96  Hansen Sofia Dalsgaard  2008  AGF    50 m     
97  Iversen Sigrid Hagelskær  2008  AGF    50 m     
98  Køfer Marie Pilegaard  2008  AGF    50 m     
99  Fauerholdt Isabella  2008  AGF    50 m     
100  Dencker Frida Luna  2008  AGF    50 m     
101  Sørensen Freja Hørslev  2008  AGF    50 m     
102  Lunde Agnes Kaae  2007  AGF    50 m     
103  Poulsen Caroline Szeles  2010  AGF    50 m     
104  Sørensen Asta Bielfeldt  2007  AGF    50 m     
105  Krogh Anna Brogaard  2008  AGF    50 m     
106  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m     
107  Thallaug Ea Juhl  2008  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
6_S
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  24.72   
Dalby Ralf  1995  AGF  9547AB  50 m  25.38   
Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  25.74   
Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  26.01   
Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  50 m  26.12   
Jørgensen Rasmus  1996  AGF  9615AP  50 m  26.22   
Hjort David  2000  AGF  0009AI  50 m  26.27   
Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  26.33   
Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  26.51   
10  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  50 m  26.66   
11  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  26.81   
12  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  26.85   
13  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  27.05   
14  Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  27.11   
15  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  27.28   
16  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  27.55   
17  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  27.58   
18  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  27.61   
19  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  27.76   
20  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  27.81   
21  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  27.99   
22  Hjort Anton Borg  2000  AAS  0065AO  50 m  28.12   
23  Mikkelsen Magnus  2001  AAS  0171AM  50 m  28.16   
24  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  50 m  28.41   
25  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m  28.56   
26  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  28.67   
27  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  28.76   
28  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  28.81   
29  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  29.17   
30  Højbjerg Niklas  2003  S 68  0361AO  50 m  29.19   
31  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  29.24   
32  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  29.40   
33  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  29.42   
34  Lindholm Frederik  2004  AAS  0451AC  50 m  29.44   
35  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  50 m  29.58   
36  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  29.71   
37  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  29.89   
38  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m  29.97   
39  Degn Simon  2003  AAS  0351AQ  50 m  30.05   
40  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  30.21   
41  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  30.24   
42  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  30.32   
43  Hatting Asger  2003  SILKEBORG  0303AK  50 m  30.37   
44  Drewsen Joakim Kopp  2000  S 68  0059AQ  50 m  30.39   
45  Jensen Christoffer Juul  2001  S 68  0101AS  50 m  30.59   
46  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  30.94   
47  Stilling Mikkel  2003  THISTED  0347AO  50 m  30.96   
48  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  50 m  30.99   
49  Sloth William  2003  AAS  0367AJ  50 m  31.79   
50  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  31.81   
51  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  31.81   
52  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m  32.08   
53  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  32.34   
54  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  32.35   
55  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  32.43   
56  Penne Hugo  1996  AGF    50 m  32.50   
57  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  32.86   
58  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  33.31   
59  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  33.35   
60  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  50 m  33.85   
61  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  34.11   
62  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  34.21   
63  Falk Malte Lyck  2003  DELTA  0337AR  50 m  34.64   
64  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  50 m  34.67   
65  Wirring Markus  2003  ODDER  0353AQ  50 m  34.90   
66  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  35.37   
67  Lehmann Sebastian B  2004  AALBORG  0439AF  50 m  35.53   
68  Jeppesen Jacob Emil  2003  AAS  0353AH  50 m  35.53   
69  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  35.59   
70  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  35.67   
71  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  35.71   
72  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  36.03   
73  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m  36.35   
74  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m  36.41   
75  Faarup Frederik Bols  2003  SOLBJERG    50 m  37.06   
76  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  38.73   
77  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m  39.82   
78  Faarup Philllip Bols  2004  SOLBJERG    50 m  40.00   
79  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  40.14   
80  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m  41.81   
81  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  42.32   
82  Hansen Markus Friis  2003  SOLBJERG    50 m  42.56   
83  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  42.60   
84  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  43.45   
85  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  44.01   
86  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  46.91   
87  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m  48.86   
88  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  49.17   
89  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  51.70   
90  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m  54.41   
91  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m  55.93   
92  Rasmussen Anton  2006  AAS  0655AM  50 m  55.99   
93  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m     
94  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m     
95  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m     
96  Mumm August  2006  AAS  0639AO  50 m     
97  Hoffmeyer Albert  2008  AGF    50 m     
98  Frederiksen Carl H.  2009  AGF    50 m     
99  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m     
100  Aakjær Victor Langberg  2008  AGF    50 m     
101  Yde Oskar  2009  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
7_S
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  4:19.56   
Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  4:25.27   
Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  4:34.18   
Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  50 m  4:39.64   
Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  4:39.91   
Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  4:39.92   
Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  4:41.71   
Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  4:42.86   
Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  4:43.71   
10  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  50 m  4:46.83   
11  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  50 m  4:49.68   
12  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  4:53.58   
13  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  50 m  4:54.18   
14  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  4:58.62   
15  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  5:00.13   
16  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  5:05.76   
17  Berner Charlotte  1972  1900-TRI    50 m  5:06.86   
18  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  5:07.21   
19  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  5:08.94   
20  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  5:09.09   
21  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  5:12.11   
22  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  5:13.44   
23  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  5:14.88   
24  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  50 m  5:15.66   
25  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  5:19.54   
26  Jensen Catherina Juul  2003  S 68  0326AX  50 m  5:20.18   
27  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  5:22.69   
28  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  5:24.59   
29  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  5:25.81   
30  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  5:30.01   
31  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  5:30.66   
32  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  50 m  5:36.64   
33  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  50 m  5:37.77   
34  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  5:38.71   
35  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  5:47.71   
36  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  5:51.69   
37  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m  6:03.85   
38  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  6:13.54   
39  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  6:18.07   
40  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  6:25.67   
41  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  6:28.71   
42  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  6:41.99   
43  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m     
44  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m     
45  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m     
46  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m     
47  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m     
48  Hansen Ida-Marie J. C.  2007  AAS  0706AN  50 m     
49  Langvad Nanna  2005  AAS  0512BA  50 m     
50  Poza-Frøkjær Sigrid  2006  AAS  0662AG  50 m     
51  Sejr Nikoline  2006  AAS  0604AJ  50 m     
52  Søndergaard Mathilde  2005  AAS  0516AX  50 m     
53  Sørensen Maria Lysgaard  2006  AAS  0682AC  50 m     
54  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m     
55  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m     
56  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m     
57  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
8_S
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Lindholm Oskar  2001  AAS  0153AF  50 m  4:03.48   
Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  4:04.26   
Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  4:10.33   
Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  4:12.04   
Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  4:19.34   
Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  4:20.86   
Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  4:24.18   
Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  4:28.56   
Lindholm Frederik  2004  AAS  0451AC  50 m  4:30.74   
10  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  50 m  4:32.31   
11  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  4:35.54   
12  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  4:36.61   
13  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  4:37.99   
14  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  50 m  4:39.69   
15  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  4:41.23   
16  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  4:45.43   
17  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  4:47.27   
18  Mikkelsen Søren  1991  AAS  9101AG  50 m  4:52.14   
19  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  4:52.72   
20  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  4:54.43   
21  Søgaard Magnus  2003  SILKEBORG  0315AN  50 m  4:58.15   
22  Rosenborg Lucas  2004  AAS  0481AH  50 m  4:58.61   
23  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  4:59.26   
24  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  50 m  4:59.55   
25  Hatting Asger  2003  SILKEBORG  0303AK  50 m  5:01.18   
26  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  5:02.78   
27  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  50 m  5:02.97   
28  Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  5:06.58   
29  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  5:23.07   
30  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  5:31.57   
31  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  5:34.76   
32  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  5:38.77   
33  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  5:44.56   
34  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  50 m  5:48.61   
35  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  50 m  5:59.95   
36  Hansen Markus Friis  2003  SOLBJERG    50 m  6:04.09   
37  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  6:06.14   
38  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m     
39  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m     
40  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m     
41  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m     
42  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m     
43  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m     
44  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
9_S
Løb 9, 200m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  2:04.40   
Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  2:09.80   
Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  2:10.06   
Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  2:12.68   
Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  2:12.71   
Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  2:13.08   
Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  50 m  2:13.49   
Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  50 m  2:13.58   
Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  2:13.75   
10  Rasmussen Pernille  1996  AGF  9654AH  50 m  2:13.88   
11  Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  2:14.21   
12  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  2:14.44   
13  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  2:15.91   
14  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  2:16.14   
15  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  2:16.29   
16  Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  50 m  2:17.93   
17  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  2:18.25   
18  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  2:19.14   
19  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:20.58   
20  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  2:20.89   
21  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  2:21.63   
22  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  2:22.20   
23  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  2:22.62   
24  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  2:22.89   
25  Kjærsgaard Maiken  2002  S 68  0296AN  50 m  2:23.89   
26  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  2:24.94   
27  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  2:26.02   
28  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  2:26.46   
29  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  2:27.20   
30  Hansen Mathilde Tilsted  2003  AAS  0306AR  50 m  2:28.02   
31  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  2:29.15   
32  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  2:29.49   
33  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  2:29.96   
34  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  50 m  2:30.01   
35  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  2:31.19   
36  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  2:31.64   
37  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  2:32.26   
38  Jensen Catherina Juul  2003  S 68  0326AX  50 m  2:32.29   
39  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  50 m  2:33.26   
40  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  2:34.34   
41  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  50 m  2:38.84   
42  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  2:38.97   
43  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  2:39.36   
44  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  50 m  2:41.12   
45  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  2:42.35   
46  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m  2:45.42   
47  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  2:47.95   
48  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m  2:48.20   
49  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  50 m  2:49.36   
50  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  2:53.04   
51  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  2:54.61   
52  Poza-Frøkjær Sigrid  2006  AAS  0662AG  50 m  2:55.54   
53  Kruse Freja  2004  GRINDSTED  0434AW  50 m  2:56.31   
54  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  2:56.54   
55  Steffensen Smilla Brovst  2005  IHF  0502AV  50 m  2:57.90   
56  Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  50 m  2:57.96   
57  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  2:59.38   
58  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  2:59.80   
59  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  2:59.86   
60  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m  3:00.20   
61  Jensen Mathilde  2003  DELTA  0398AY  50 m  3:00.65   
62  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m  3:02.44   
63  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  3:08.92   
64  Sejr Nikoline  2006  AAS  0604AJ  50 m  3:13.36   
65  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  3:18.34   
66  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  3:38.68   
67  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m     
68  Keller Dagmar  2006  AAS  0672AS  50 m     
69  Nørgaard Isabella  2007  SOLBJERG    50 m     
70  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m     
71  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m     
72  Holst Julie Ravn  2007  HEI  0744AM  50 m     
73  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m     
74  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
10_S
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  1:57.19   
Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  1:58.19   
Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  1:58.78   
Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  50 m  2:00.07   
Jessen Frederik  1998  AAS  9857AA  50 m  2:01.35   
Lindholm Frederik  2004  AAS  0451AC  50 m  2:03.24   
Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  2:03.48   
Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:03.68   
Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  2:05.22   
10  Mikkelsen Magnus  2001  AAS  0171AM  50 m  2:06.92   
11  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  2:09.84   
12  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  2:10.00   
13  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  2:10.44   
14  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  2:10.76   
15  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  50 m  2:12.45   
16  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  2:13.00   
17  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  2:13.84   
18  Stilling Mikkel  2003  THISTED  0347AO  50 m  2:13.95   
19  Degn Simon  2003  AAS  0351AQ  50 m  2:14.58   
20  Penne Hugo  1996  AGF    50 m  2:15.00   
21  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  50 m  2:16.79   
22  Rosenborg Lucas  2004  AAS  0481AH  50 m  2:17.70   
23  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  2:17.88   
24  Højbjerg Niklas  2003  S 68  0361AO  50 m  2:18.86   
25  Søgaard Magnus  2003  SILKEBORG  0315AN  50 m  2:19.30   
26  Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  2:19.55   
27  Jensen Christoffer Juul  2001  S 68  0101AS  50 m  2:20.21   
28  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  2:21.18   
29  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  2:22.05   
30  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  2:22.08   
31  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  2:22.53   
32  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  2:24.55   
33  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  50 m  2:25.49   
34  Sørensen Erik Ellemose  2002  GRINDSTED  0269AQ  50 m  2:29.40   
35  Sejr Valdemar Vind  2003  AAS  0329AG  50 m  2:31.32   
36  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  2:38.75   
37  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  50 m  2:40.09   
38  Skorstengaard Jakob  2003  DELTA  0371AS  50 m  2:42.08   
39  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  50 m  2:45.82   
40  Hansen Markus Friis  2003  SOLBJERG    50 m  2:49.51   
41  Blaabjerg Anton Saltoft  2003  IHF  0303AQ  50 m  2:49.70   
42  Høgh Nikolaj  2003  SOLBJERG    50 m  2:50.00   
43  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  2:51.85   
44  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m  2:52.45   
45  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  2:54.33   
46  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m  2:57.35   
47  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m  2:59.39   
48  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  3:04.73   
49  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  3:05.63   
50  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  3:06.43   
51  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  3:06.70   
52  Rasmussen Anton  2006  AAS  0655AM  50 m  3:23.94   
53  Schau Sylvester E.  2006  ÅRHUS 1900    50 m     
54  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m     
55  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m     
56  Mumm August  2006  AAS  0639AO  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
11_S
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Rasmussen Pernille  1996  AGF  9654AH  50 m  29.31   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  30.09   
Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  31.96   
Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  32.33   
Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  50 m  32.58   
Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  32.62   
Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  32.70   
Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  32.75   
Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  32.79   
10  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  33.26   
11  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  50 m  33.41   
12  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  33.62   
13  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  33.76   
14  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  33.94   
15  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  33.98   
16  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  34.07   
17  Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  34.49   
18  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  50 m  34.68   
19  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  50 m  35.00   
20  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  35.19   
21  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  50 m  35.23   
22  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  35.30   
23  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  35.60   
24  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  36.04   
25  Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  50 m  36.08   
26  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  50 m  36.12   
27  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  50 m  36.26   
28  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  36.43   
29  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  36.92   
30  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  37.27   
31  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  50 m  37.71   
32  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  37.82   
33  Lysgaard Caroline  2003  AAS  0318AP  50 m  38.00   
34  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m  38.12   
35  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  38.13   
36  Winther Mille  2003  S 68  0346AW  50 m  38.24   
37  Hansen Janni S  2001  DELTA  0114AT  50 m  38.26   
38  Kristoffersen Line Back  2003  ÅRHUS 1900  0336AO  50 m  38.30   
39  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  38.58   
40  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  38.90   
41  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  50 m  39.07   
42  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  39.92   
43  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  40.08   
44  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m  40.58   
45  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  50 m  40.98   
46  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m  41.66   
47  Nielsen Asta Kofod  2003  ÅRHUS 1900  0356BB  50 m  42.05   
48  Langvad Nanna  2005  AAS  0512BA  50 m  42.21   
49  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  43.15   
50  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  43.17   
51  Brendstrup Freja  2005  IHF  0512AV  50 m  43.58   
52  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m  43.61   
53  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m  43.82   
54  Jochumsen Signe  2004  DELTA  0484AZ  50 m  43.94   
55  Sørensen Maria Lysgaard  2006  AAS  0682AC  50 m  44.82   
56  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  48.24   
57  Steffensen Smilla Brovst  2005  IHF  0502AV  50 m  48.69   
58  Hansen Ida-Marie J. C.  2007  AAS  0706AN  50 m  1:01.49   
59  Køfer Marie Pilegaard  2008  AGF    50 m     
60  Lunde Agnes Kaae  2007  AGF    50 m     
61  Krogh Anna Brogaard  2008  AGF    50 m     
62  Sørensen Asta Bielfeldt  2007  AGF    50 m     
63  Hansen Sofia Dalsgaard  2008  AGF    50 m     
64  Vestergaard Astrid Izel Martinez  2009  AGF    50 m     
65  Lang Harmoni  2008  AGF    50 m     
66  Iversen Sigrid Hagelskær  2008  AGF    50 m     
67  Dencker Frida Luna  2008  AGF    50 m     
68  Gornitzka Katinka Rønn  2007  AGF    50 m     
69  Fauerholdt Isabella  2008  AGF    50 m     
70  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m     
71  Thallaug Ea Juhl  2008  AGF    50 m     
72  Sørensen Freja Hørslev  2008  AGF    50 m     
73  Poulsen Caroline Szeles  2010  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
12_S
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  27.49   
Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  27.63   
Hjort David  2000  AGF  0009AI  50 m  27.83   
Hjort Anton Borg  2000  AAS  0065AO  50 m  27.97   
Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  28.13   
Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  28.79   
Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  29.02   
Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  29.07   
Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  29.40   
10  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  50 m  29.72   
11  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  29.82   
12  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  30.23   
13  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  30.43   
14  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  30.65   
15  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  31.11   
16  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  31.37   
17  Michaelsen Frederik P.  2003  S 68  0329AO  50 m  31.79   
18  Rosenborg Lucas  2004  AAS  0481AH  50 m  32.07   
19  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  32.51   
20  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  32.60   
21  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  32.82   
22  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  34.29   
23  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  35.15   
24  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  35.51   
25  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  35.91   
26  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  36.35   
27  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  50 m  36.39   
28  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m  37.04   
29  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  37.21   
30  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m  37.77   
31  Faarup Frederik Bols  2003  SOLBJERG    50 m  38.23   
32  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m  38.56   
33  Degn Valdemar  2004  ODDER  0417AJ  50 m  38.71   
34  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m  41.37   
35  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  41.66   
36  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  42.16   
37  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  42.64   
38  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  42.67   
39  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  46.11   
40  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m  48.13   
41  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m  49.04   
42  Hoffmeyer Albert  2008  AGF    50 m     
43  Aakjær Victor Langberg  2008  AGF    50 m     
44  Odgaard Elmander Joaquin Pajuelo  2007  SOLBJERG    50 m     
45  Frederiksen Carl H.  2009  AGF    50 m     
46  Yde Oskar  2009  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
13_S
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  27.34   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  27.70   
Rasmussen Pernille  1996  AGF  9654AH  50 m  27.92   
Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  27.94   
Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  28.25   
Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  28.39   
Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  28.42   
Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  28.91   
Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  28.95   
10  Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  50 m  29.05   
11  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  29.09   
12  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  50 m  29.23   
13  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  50 m  29.23   
14  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  29.25   
15  Fogh Laura  2003  AAS  0352AI  50 m  29.34   
16  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  29.42   
17  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  29.74   
18  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  29.91   
19  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  29.92   
20  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  30.17   
21  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  30.27   
22  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  30.31   
23  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  30.31   
24  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  30.34   
25  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  30.47   
26  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  50 m  30.53   
27  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  30.54   
28  Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  50 m  30.54   
29  Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  50 m  30.57   
30  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  30.62   
31  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  30.63   
32  Winther Mille  2003  S 68  0346AW  50 m  30.89   
33  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  50 m  31.00   
34  Kjærsgaard Maiken  2002  S 68  0296AN  50 m  31.07   
35  Jensen Catherina Juul  2003  S 68  0326AX  50 m  31.10   
36  Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  50 m  31.15   
37  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  31.25   
38  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  50 m  31.42   
39  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  31.43   
40  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  50 m  31.52   
41  Hansen Mathilde Tilsted  2003  AAS  0306AR  50 m  31.52   
42  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  50 m  31.53   
43  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m  31.88   
44  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  31.89   
45  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  32.54   
46  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  32.61   
47  Jochumsen Signe  2004  DELTA  0484AZ  50 m  32.90   
48  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  33.04   
49  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  50 m  33.13   
50  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  33.19   
51  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  50 m  33.45   
52  Kruse Freja  2004  GRINDSTED  0434AW  50 m  33.67   
53  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  50 m  33.92   
54  Kristoffersen Line Back  2003  ÅRHUS 1900  0336AO  50 m  33.93   
55  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  34.27   
56  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  34.50   
57  Jensen Mathilde  2003  DELTA  0398AY  50 m  34.77   
58  Langvad Nanna  2005  AAS  0512BA  50 m  34.93   
59  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m  36.12   
60  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m  36.25   
61  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  36.40   
62  Brendstrup Freja  2005  IHF  0512AV  50 m  36.46   
63  Steffensen Smilla Brovst  2005  IHF  0502AV  50 m  36.68   
64  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m  36.80   
65  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  36.91   
66  Poza-Frøkjær Sigrid  2006  AAS  0662AG  50 m  37.34   
67  Sejr Nikoline  2006  AAS  0604AJ  50 m  38.30   
68  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m  38.49   
69  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m  38.59   
70  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m  38.62   
71  Holst Julie Ravn  2007  HEI  0744AM  50 m  38.71   
72  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  39.25   
73  Søndergaard Mathilde  2005  AAS  0516AX  50 m  41.08   
74  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  43.44   
75  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m  43.63   
76  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m  45.31   
77  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m  45.37   
78  Aaby Louise Bast  1998  AAS  9872BE  50 m  47.25   
79  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m  47.49   
80  Hansen Ida-Marie J. C.  2007  AAS  0706AN  50 m  48.93   
81  Sørensen Asta Bielfeldt  2007  AGF    50 m     
82  Køfer Marie Pilegaard  2008  AGF    50 m     
83  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m     
84  Lang Harmoni  2008  AGF    50 m     
85  Hansen Sofia Dalsgaard  2008  AGF    50 m     
86  Iversen Sigrid Hagelskær  2008  AGF    50 m     
87  Gornitzka Katinka Rønn  2007  AGF    50 m     
88  Fauerholdt Isabella  2008  AGF    50 m     
89  Dencker Frida Luna  2008  AGF    50 m     
90  Sørensen Freja Hørslev  2008  AGF    50 m     
91  Thallaug Ea Juhl  2008  AGF    50 m     
92  Vestergaard Astrid Izel Martinez  2009  AGF    50 m     
93  Krogh Anna Brogaard  2008  AGF    50 m     
94  Lunde Agnes Kaae  2007  AGF    50 m     
95  Poulsen Caroline Szeles  2010  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
14_S
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  23.09   
Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  24.33   
Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  50 m  24.43   
Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  24.61   
Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  24.70   
Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  24.86   
Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  25.02   
Dalby Ralf  1995  AGF  9547AB  50 m  25.20   
Jørgensen Rasmus  1996  AGF  9615AP  50 m  25.24   
10  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  25.30   
11  Hjort Anton Borg  2000  AAS  0065AO  50 m  25.39   
12  Lindholm Oskar  2001  AAS  0153AF  50 m  25.51   
13  Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  25.73   
14  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  25.92   
15  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  26.09   
16  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  26.26   
17  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  26.38   
18  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  26.49   
19  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  26.63   
20  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  26.70   
21  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  26.75   
22  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  26.89   
23  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m  27.14   
24  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  27.24   
25  Højbjerg Niklas  2003  S 68  0361AO  50 m  27.28   
26  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  27.32   
27  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  27.51   
28  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  27.63   
29  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  27.68   
30  Michaelsen Frederik P.  2003  S 68  0329AO  50 m  27.83   
31  Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  27.97   
32  Penne Hugo  1996  AGF    50 m  28.00   
33  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  28.01   
34  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  50 m  28.33   
35  Falk Malte Lyck  2003  DELTA  0337AR  50 m  28.42   
36  Jensen Christoffer Juul  2001  S 68  0101AS  50 m  28.43   
37  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  50 m  28.48   
38  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  50 m  28.70   
39  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  28.77   
40  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m  28.78   
41  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  28.91   
42  Stilling Mikkel  2003  THISTED  0347AO  50 m  28.92   
43  Drewsen Joakim Kopp  2000  S 68  0059AQ  50 m  28.93   
44  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  29.37   
45  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  29.40   
46  Sørensen Erik Ellemose  2002  GRINDSTED  0269AQ  50 m  29.50   
47  Sloth William  2003  AAS  0367AJ  50 m  29.53   
48  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  29.93   
49  Søgaard Magnus  2003  SILKEBORG  0315AN  50 m  30.04   
50  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  30.05   
51  Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  30.15   
52  Hansen Markus Friis  2003  SOLBJERG    50 m  30.80   
53  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  30.83   
54  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  30.84   
55  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  30.92   
56  Jeppesen Jacob Emil  2003  AAS  0353AH  50 m  31.00   
57  Faarup Frederik Bols  2003  SOLBJERG    50 m  31.12   
58  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m  31.14   
59  Lehmann Sebastian B  2004  AALBORG  0439AF  50 m  31.46   
60  Vittrup Mads  2003  SOLBJERG    50 m  31.48   
61  Sejr Valdemar Vind  2003  AAS  0329AG  50 m  31.53   
62  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  50 m  32.39   
63  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m  32.61   
64  Degn Valdemar  2004  ODDER  0417AJ  50 m  32.81   
65  Faarup Philllip Bols  2004  SOLBJERG    50 m  33.19   
66  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  33.23   
67  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  33.49   
68  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m  33.91   
69  Blaabjerg Anton Saltoft  2003  IHF  0303AQ  50 m  34.57   
70  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  35.39   
71  Skorstengaard Jakob  2003  DELTA  0371AS  50 m  35.95   
72  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m  37.20   
73  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  37.35   
74  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  37.40   
75  Rasmussen Anton  2006  AAS  0655AM  50 m  38.81   
76  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m  38.91   
77  Mumm August  2006  AAS  0639AO  50 m  39.28   
78  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  41.18   
79  Schau Sylvester E.  2006  ÅRHUS 1900    50 m  43.49   
80  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m  44.08   
81  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m  44.67   
82  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  44.91   
83  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m  48.97   
84  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m     
85  Frederiksen Carl H.  2009  AGF    50 m     
86  Yde Oskar  2009  AGF    50 m     
87  Aakjær Victor Langberg  2008  AGF    50 m     
88  Odgaard Elmander Joaquin Pajuelo  2007  SOLBJERG    50 m     
89  Hoffmeyer Albert  2008  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
15_S
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: KARINA PLUS 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Fogh Laura  2003  AAS  0352AI  50 m  1:12.52   
Hald Julie D.  1996  AALBORG  9692AX  50 m  1:12.73   
Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  50 m  1:13.81   
Lysgaard Caroline  2003  AAS  0318AP  50 m  1:16.62   
Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  50 m  1:17.43   
Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  1:18.05   
Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  50 m  1:18.25   
Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  50 m  1:19.61   
Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  1:19.65   
10  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  50 m  1:19.98   
11  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  1:20.19   
12  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  50 m  1:20.67   
13  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  1:21.06   
14  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  1:21.15   
15  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  1:21.43   
16  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  1:21.72   
17  Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  50 m  1:22.69   
18  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  1:24.01   
19  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  1:24.02   
20  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  1:24.41   
21  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  1:24.94   
22  Kruse Freja  2004  GRINDSTED  0434AW  50 m  1:25.39   
23  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  1:25.53   
24  Hansen Janni S  2001  DELTA  0114AT  50 m  1:25.86   
25  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m  1:26.52   
26  Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  1:27.69   
27  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  1:28.29   
28  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  1:30.68   
29  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  50 m  1:32.11   
30  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  50 m  1:33.85   
31  Sørensen Maria Lysgaard  2006  AAS  0682AC  50 m  1:35.54   
32  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  1:36.95   
33  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  50 m  1:37.22   
34  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  50 m  1:37.69   
35  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  1:38.49   
36  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  1:40.23   
37  Nielsen Asta Kofod  2003  ÅRHUS 1900  0356BB  50 m  1:42.78   
38  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  1:43.14   
39  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m  1:43.64   
40  Nørgaard Isabella  2007  SOLBJERG    50 m  1:44.42   
41  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  1:44.92   
42  Keller Dagmar  2006  AAS  0672AS  50 m  1:46.75   
43  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m  1:47.19   
44  Holst Julie Ravn  2007  HEI  0744AM  50 m  1:49.36   
45  Søndergaard Mathilde  2005  AAS  0516AX  50 m  1:49.77   
46  Brendstrup Freja  2005  IHF  0512AV  50 m  1:51.35   
47  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m  1:51.51   
48  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m  1:51.73   
49  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  1:52.25   
50  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m  1:52.30   
51  Hansen Ida-Marie J. C.  2007  AAS  0706AN  50 m  1:59.45   
52  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  2:10.03   
53  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m  2:18.49   
54  Aaby Louise Bast  1998  AAS  9872BE  50 m  2:50.49   
55  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m     
56  Jensen Stine Østergaard  2006  SOLBJERG    50 m     
57  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
16_S
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: KARINA PLUS 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  1:00.79   
Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  1:04.61   
Mikkelsen Magnus  2001  AAS  0171AM  50 m  1:06.06   
Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  1:06.71   
Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  1:09.12   
Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  1:11.26   
Jessen Frederik  1998  AAS  9857AA  50 m  1:11.52   
Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  1:12.57   
Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  1:12.75   
10  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  1:15.23   
11  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  1:15.76   
12  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m  1:17.11   
13  Degn Simon  2003  AAS  0351AQ  50 m  1:17.17   
14  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  1:17.18   
15  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  1:17.85   
16  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  50 m  1:18.63   
17  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  1:19.68   
18  Hatting Asger  2003  SILKEBORG  0303AK  50 m  1:19.97   
19  Sloth William  2003  AAS  0367AJ  50 m  1:20.46   
20  Sejr Valdemar Vind  2003  AAS  0329AG  50 m  1:21.99   
21  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  50 m  1:23.26   
22  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  1:23.30   
23  Sørensen Erik Ellemose  2002  GRINDSTED  0269AQ  50 m  1:24.22   
24  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  1:25.90   
25  Lehmann Sebastian B  2004  AALBORG  0439AF  50 m  1:26.40   
26  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  1:26.52   
27  Falk Malte Lyck  2003  DELTA  0337AR  50 m  1:26.65   
28  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  1:28.88   
29  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  1:30.26   
30  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m  1:32.27   
31  Vittrup Mads  2003  SOLBJERG    50 m  1:33.15   
32  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  1:34.47   
33  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  50 m  1:35.61   
34  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  1:38.98   
35  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m  1:39.56   
36  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  50 m  1:42.76   
37  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  50 m  1:42.93   
38  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  1:43.63   
39  Skorstengaard Jakob  2003  DELTA  0371AS  50 m  1:47.38   
40  Høgh Nikolaj  2003  SOLBJERG    50 m  1:48.64   
41  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  1:54.13   
42  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  1:55.40   
43  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  1:59.81   
44  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m  2:01.97   
45  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  2:02.68   
46  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  2:08.86   
47  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m  2:09.81   
48  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m  2:10.31   
49  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m     
50  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
17_S
Løb 17, 200m Butterfly Damer 
 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  2:25.06   
Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  2:26.78   
Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  50 m  2:29.17   
Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  50 m  2:34.41   
Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:34.65   
Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  50 m  2:34.74   
Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  50 m  2:38.77   
Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  2:46.00   
Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  2:46.98   
10  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  2:56.52   
11  Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
18_S
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  2:05.13   
Hjort David  2000  AGF  0009AI  50 m  2:07.92   
Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  2:12.22   
Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  2:15.86   
Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  2:16.77   
Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  2:17.89   
Lindholm Frederik  2004  AAS  0451AC  50 m  2:22.51   
Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  50 m  2:23.80   
Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  2:27.70   
10  Drewsen Joakim Kopp  2000  S 68  0059AQ  50 m  2:27.92   
11  Mikkelsen Søren  1991  AAS  9101AG  50 m  2:33.52   
12  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  2:35.90   
13  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m     
14  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m     
15  Søgaard Magnus  2003  SILKEBORG  0315AN  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
19_S
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Rasmussen Pernille  1996  AGF  9654AH  50 m  1:03.38   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  1:03.85   
Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  1:07.91   
Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  1:08.38   
Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  1:08.82   
Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  1:08.88   
Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  1:09.62   
Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  1:09.84   
Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  1:09.90   
10  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  1:10.61   
11  Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  50 m  1:11.39   
12  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  1:11.75   
13  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  1:11.77   
14  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  1:12.12   
15  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  1:12.61   
16  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  1:12.75   
17  Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  1:13.22   
18  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  50 m  1:13.31   
19  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  1:13.31   
20  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  1:13.70   
21  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  1:13.75   
22  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  1:14.14   
23  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  1:14.19   
24  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  1:14.41   
25  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  1:14.45   
26  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  1:14.79   
27  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  1:15.43   
28  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  1:15.59   
29  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  1:15.59   
30  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  1:15.83   
31  Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  1:15.93   
32  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  1:16.31   
33  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  1:16.41   
34  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  1:16.91   
35  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  1:17.22   
36  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:17.63   
37  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  1:17.90   
38  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m  1:18.13   
39  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  1:19.23   
40  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  1:19.39   
41  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  1:19.41   
42  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  50 m  1:19.47   
43  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  1:20.53   
44  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  1:20.88   
45  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m  1:21.59   
46  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  1:21.94   
47  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  1:22.21   
48  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  1:22.74   
49  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  1:23.44   
50  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m  1:24.54   
51  Kristoffersen Line Back  2003  ÅRHUS 1900  0336AO  50 m  1:25.02   
52  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  1:25.59   
53  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  1:25.71   
54  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  1:25.79   
55  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  1:25.95   
56  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m  1:27.22   
57  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  50 m  1:28.38   
58  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  1:29.04   
59  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m  1:29.89   
60  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  1:30.06   
61  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m  1:33.05   
62  Jochumsen Signe  2004  DELTA  0484AZ  50 m  1:34.17   
63  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m  1:34.47   
64  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  1:34.67   
65  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  1:34.87   
66  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m  1:36.18   
67  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  1:37.14   
68  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m  1:38.30   
69  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  1:41.06   
70  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m  1:46.01   
71  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  1:46.48   
72  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  1:47.07   
73  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  1:48.37   
74  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  1:50.93   
75  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m  1:52.43   
76  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m  1:54.52   
77  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m  1:55.83   
78  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m  1:58.64   
79  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  1:58.72   
80  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m  1:59.75   
81  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m  2:28.01   
82  Sørensen Asta Bielfeldt  2007  AGF    50 m     
83  Hansen Sofia Dalsgaard  2008  AGF    50 m     
84  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m     
85  Køfer Marie Pilegaard  2008  AGF    50 m     
86  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m     
87  Gornitzka Katinka Rønn  2007  AGF    50 m     
88  Dencker Frida Luna  2008  AGF    50 m     
89  Thallaug Ea Juhl  2008  AGF    50 m     
90  Krogh Anna Brogaard  2008  AGF    50 m     
91  Lunde Agnes Kaae  2007  AGF    50 m     
92  Lang Harmoni  2008  AGF    50 m     
93  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m     
94  Sørensen Freja Hørslev  2008  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
20_S
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  59.10   
Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  59.33   
Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  1:00.11   
Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  1:00.45   
Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  1:01.20   
Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  1:01.56   
Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  1:03.34   
Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  1:03.41   
Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  1:03.45   
10  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  1:03.86   
11  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  1:05.52   
12  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  1:05.52   
13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  1:06.68   
14  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  1:07.00   
15  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  1:07.48   
16  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  1:08.39   
17  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  1:09.39   
18  Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  1:09.62   
19  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  1:10.57   
20  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  1:10.85   
21  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  1:11.33   
22  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  1:11.92   
23  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  1:13.50   
24  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  1:13.60   
25  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  1:13.90   
26  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  1:14.07   
27  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  1:15.98   
28  Penne Hugo  1996  AGF    50 m  1:16.00   
29  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  1:16.47   
30  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  1:16.63   
31  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  1:17.16   
32  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m  1:17.17   
33  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  1:17.25   
34  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  1:17.30   
35  Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  1:18.04   
36  Jeppesen Jacob Emil  2003  AAS  0353AH  50 m  1:19.25   
37  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  50 m  1:20.04   
38  Degn Valdemar  2004  ODDER  0417AJ  50 m  1:21.08   
39  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  1:21.15   
40  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  1:22.46   
41  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  1:22.53   
42  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  1:23.01   
43  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  1:23.34   
44  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m  1:23.75   
45  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m  1:24.22   
46  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  1:26.33   
47  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m  1:27.71   
48  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  1:28.92   
49  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m  1:29.64   
50  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  1:30.30   
51  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  1:31.08   
52  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  1:33.74   
53  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  1:37.21   
54  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  1:37.81   
55  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  1:41.83   
56  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m  1:42.50   
57  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  1:43.85   
58  Rasmussen Anton  2006  AAS  0655AM  50 m  1:45.79   
59  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m  1:52.90   
60  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m  1:54.96   
61  Aakjær Victor Langberg  2008  AGF    50 m     
62  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m     
63  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m     
64  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m     
65  Frederiksen Carl H.  2009  AGF    50 m     
66  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m     
67  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m     
68  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m     
69  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m     
70  Schau Sylvester E.  2006  ÅRHUS 1900    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
21_S
Løb 21, 1500m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: KARINA PLUS 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  17:30.22   
Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  18:15.75   
Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  18:29.85   
Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  18:35.94   
Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  19:00.00   
Berner Charlotte  1972  1900-TRI    50 m  19:56.62   
Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  21:12.11   
Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  21:32.89   
Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  22:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
22_S
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Lindholm Oskar  2001  AAS  0153AF  50 m  8:13.06   
Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  8:29.40   
Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  8:40.93   
Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  9:00.41   
Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  9:13.14   
Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  9:13.33   
Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  9:38.33   
Mikkelsen Søren  1991  AAS  9101AG  50 m  9:47.55   
Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  10:06.79   
10  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  50 m  10:09.58   
11  Rosenborg Lucas  2004  AAS  0481AH  50 m  10:22.03   
12  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  50 m  10:30.00   
13  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  10:30.00   
14  Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  10:30.00   
15  Hatting Asger  2003  SILKEBORG  0303AK  50 m  10:33.88   
16  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m  10:49.66   
17  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  50 m  11:54.08   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
23_S
Løb 23, 4X50m Medley Damer 
 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Ssk Damer 1  2005  SILKEBORG    50 m  2:14.98   
Ssk Damer 2  2005  SILKEBORG    50 m  2:37.91   
Agf Piger 1  2005  AGF    50 m  2:40.00   
Delta Piger 3  2005  DELTA    50 m  2:40.00   
Agf Piger 2  2005  AGF    50 m  2:50.00   
Agf Piger 3  2005  AGF    50 m  3:10.00   
Agf Piger 4  2005  AGF    50 m  3:20.00   
Lyseng K3-Piger 2  2005  AAS    50 m     
Lyseng K3-Piger 1  2005  AAS    50 m     
10  Aalborg Piger 2  2005  AALBORG    50 m     
11  Aalborg Piger 1  2005  AALBORG    50 m     
12  Hei Piger  2005  HEI    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
24_S
Løb 24, 4X50m Medley Herrer 
 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Aarhus Swim Drenge  2004  AAS    50 m  2:06.50   
Delta Drenge 3  2004  DELTA    50 m  2:30.00   
Agf Drenge 1  2004  AGF    50 m  2:40.00   
Agf Drenge 2  2004  AGF    50 m  2:50.00   
1900 Gutter  2005  ÅRHUS 1900    50 m  2:59.69   
Agf Drenge 3  2004  AGF    50 m  3:10.00   
Agf Drenge 4  2004  AGF    50 m  3:20.00   
Aalborg Drenge 2  2004  AALBORG    50 m     
Aalborg Drenge 1  2004  AALBORG    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
25_S
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Aalborg Damer 1  AALBORG    50 m  4:05.00   
Aalborg Damer 2  AALBORG    50 m  4:05.00   
Agf Damer 1  AGF    50 m  4:06.50   
Aarhus Swim 1  AAS    50 m  4:10.00   
Thisted Piger 1  THISTED    50 m  4:12.00   
Agf Damer 2  AGF    50 m  4:12.50   
Aarhus Swim 2  AAS    50 m  4:15.00   
Ssk Damer 1  2004  SILKEBORG    50 m  4:19.20   
Delta Piger 1  DELTA    50 m  4:20.00   
10  Agf Damer 3  AGF    50 m  4:20.80   
11  S68  2002  S 68    50 m  4:25.00   
12  Aarhus Swim 3  AAS    50 m  4:26.00   
13  Agf Damer 4  AGF    50 m  4:39.80   
14  Aarhus Swim 4  AAS    50 m  4:40.00   
15  Ssk Damer 2  2004  SILKEBORG    50 m  4:51.22   
16  Delta Piger 2  DELTA    50 m  5:00.00   
17  Agf Damer 5  AGF    50 m  5:05.00   
18  1900 Tøser  2003  ÅRHUS 1900    50 m  5:23.96   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
26_S
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Agf Herrer 1  AGF    50 m  3:36.00   
Agf Herrer 2  AGF    50 m  3:43.00   
Aarhus Swim 1  AAS    50 m  3:46.00   
Ssk Herrer 1  2003  SILKEBORG    50 m  3:48.01   
Agf Herrer 3  AGF    50 m  3:50.80   
Aalborg Herrer 1  AALBORG    50 m  3:52.00   
Aarhus Swim 2  AAS    50 m  3:52.00   
S68 - 1  2001  S 68    50 m  3:55.00   
Thisted Drenge  THISTED    50 m  3:55.00   
10  Agf Herrer 4  AGF    50 m  3:59.90   
11  Delta Drenge 1  DELTA    50 m  4:00.00   
12  Aarhus Swim 3  AAS    50 m  4:04.00   
13  Ssk Herrer 2  2003  SILKEBORG    50 m  4:04.02   
14  Agf Herrer 5  AGF    50 m  4:08.00   
15  Aarhus Swim 4  AAS    50 m  4:10.00   
16  S68 - 2  2001  S 68    50 m  4:15.00   
17  Agf Herrer 6  AGF    50 m  4:22.50   
18  Delta Drenge 2  DELTA    50 m  5:00.00   
19  1900 Gutter  2003  ÅRHUS 1900    50 m  5:43.88   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
27_S
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  2:16.70   
Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  2:28.25   
Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  2:29.46   
Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  50 m  2:31.58   
Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  2:32.63   
Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  2:33.10   
Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  2:33.17   
Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  50 m  2:35.56   
Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  2:35.63   
10  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  2:38.32   
11  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  2:38.63   
12  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  2:39.20   
13  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  50 m  2:40.91   
14  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  2:41.05   
15  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  2:41.94   
16  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  2:45.87   
17  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  50 m  2:45.99   
18  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  2:46.72   
19  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  50 m  2:46.97   
20  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  2:47.00   
21  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  2:47.58   
22  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  2:47.59   
23  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  2:52.30   
24  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  2:52.47   
25  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  2:53.34   
26  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  2:53.86   
27  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  2:53.90   
28  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m  2:54.20   
29  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  3:00.27   
30  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  3:05.63   
31  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m  3:08.08   
32  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m  3:15.12   
33  Sørensen Maria Lysgaard  2006  AAS  0682AC  50 m  3:17.65   
34  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  3:18.15   
35  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m  3:25.44   
36  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m  3:27.50   
37  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m     
38  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m     
39  Høgh Karoline  2006  SOLBJERG    50 m     
40  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m     
41  Jochumsen Signe  2004  DELTA  0484AZ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
28_S
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  50 m  2:02.45   
Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  2:07.53   
Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  2:08.24   
Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:13.22   
Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  2:13.56   
Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  2:14.40   
Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  2:17.47   
Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  2:19.56   
Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  2:19.71   
10  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  2:22.31   
11  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  2:22.51   
12  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  2:22.55   
13  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  2:25.43   
14  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  2:28.93   
15  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  2:30.09   
16  Stilling Mikkel  2003  THISTED  0347AO  50 m  2:33.28   
17  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  2:34.33   
18  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  2:34.74   
19  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  2:38.75   
20  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  2:40.74   
21  Degn Valdemar  2004  ODDER  0417AJ  50 m  2:51.46   
22  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  2:52.14   
23  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  2:54.75   
24  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  2:56.08   
25  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m  3:00.47   
26  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  50 m  3:02.56   
27  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  3:10.23   
28  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  3:22.37   
29  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  3:35.09   
30  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m  3:57.13   
31  Mumm August  2006  AAS  0639AO  50 m     
32  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m     
33  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m     
34  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m     
35  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
29_S
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  59.65   
Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  59.93   
Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  1:00.15   
Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  1:00.40   
Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  1:00.80   
Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  1:01.25   
Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  50 m  1:01.82   
Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  1:01.93   
Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  1:02.35   
10  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  50 m  1:02.46   
11  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  1:02.59   
12  Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  1:03.47   
13  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  50 m  1:03.48   
14  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  1:03.64   
15  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  1:03.77   
16  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  1:03.90   
17  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  1:05.11   
18  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  1:05.30   
19  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  1:05.42   
20  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  1:05.60   
21  Kjærsgaard Maiken  2002  S 68  0296AN  50 m  1:05.76   
22  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  1:05.77   
23  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:05.92   
24  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  1:06.36   
25  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  1:07.14   
26  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  1:07.16   
27  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  1:07.47   
28  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  1:07.48   
29  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  1:07.50   
30  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  50 m  1:07.98   
31  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  1:08.00   
32  Hansen Mathilde Tilsted  2003  AAS  0306AR  50 m  1:08.25   
33  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  1:08.28   
34  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  50 m  1:08.32   
35  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  1:08.42   
36  Jensen Catherina Juul  2003  S 68  0326AX  50 m  1:08.69   
37  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  1:09.69   
38  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  1:10.61   
39  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m  1:10.78   
40  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  50 m  1:10.82   
41  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  1:10.83   
42  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  1:10.83   
43  Winther Mille  2003  S 68  0346AW  50 m  1:11.35   
44  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  1:11.35   
45  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m  1:11.42   
46  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  1:11.54   
47  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  1:11.76   
48  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  50 m  1:12.29   
49  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  50 m  1:12.30   
50  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  1:12.56   
51  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  1:12.56   
52  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  1:12.57   
53  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  50 m  1:13.44   
54  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  1:13.67   
55  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  1:13.94   
56  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  1:14.33   
57  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  50 m  1:14.39   
58  Kruse Freja  2004  GRINDSTED  0434AW  50 m  1:14.81   
59  Jensen Mathilde  2003  DELTA  0398AY  50 m  1:14.95   
60  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  1:15.06   
61  Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  50 m  1:15.47   
62  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  1:15.60   
63  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  50 m  1:16.82   
64  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  1:18.15   
65  Langvad Nanna  2005  AAS  0512BA  50 m  1:18.30   
66  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  1:19.08   
67  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m  1:19.13   
68  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m  1:19.71   
69  Poza-Frøkjær Sigrid  2006  AAS  0662AG  50 m  1:20.06   
70  Nielsen Asta Kofod  2003  ÅRHUS 1900  0356BB  50 m  1:20.81   
71  Steffensen Smilla Brovst  2005  IHF  0502AV  50 m  1:21.28   
72  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m  1:22.16   
73  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  1:22.69   
74  Brendstrup Freja  2005  IHF  0512AV  50 m  1:23.06   
75  Høgh Karoline  2006  SOLBJERG    50 m  1:23.08   
76  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m  1:23.69   
77  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  1:24.11   
78  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  1:24.50   
79  Sejr Nikoline  2006  AAS  0604AJ  50 m  1:24.74   
80  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m  1:25.28   
81  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  1:28.76   
82  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m  1:29.07   
83  Søndergaard Mathilde  2005  AAS  0516AX  50 m  1:29.76   
84  Hansen Ida-Marie J. C.  2007  AAS  0706AN  50 m  1:30.40   
85  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  1:32.71   
86  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m  1:34.82   
87  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  1:34.86   
88  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  1:35.24   
89  Holst Julie Ravn  2007  HEI  0744AM  50 m  1:37.43   
90  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m  1:37.76   
91  Aaby Louise Bast  1998  AAS  9872BE  50 m  1:38.54   
92  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m  1:39.15   
93  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m  1:39.52   
94  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m  1:50.01   
95  Keller Dagmar  2006  AAS  0672AS  50 m  1:52.27   
96  Jensen Stine Østergaard  2006  SOLBJERG    50 m     
97  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
30_S
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  52.44   
Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  50 m  52.87   
Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  50 m  53.50   
Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  53.57   
Hjort Anton Borg  2000  AAS  0065AO  50 m  54.00   
Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  54.03   
Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  54.37   
Lindholm Oskar  2001  AAS  0153AF  50 m  54.86   
Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  55.03   
10  Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  55.39   
11  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  55.69   
12  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  55.77   
13  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  55.80   
14  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  56.20   
15  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  56.71   
16  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  57.14   
17  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  57.39   
18  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  57.41   
19  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  57.66   
20  Mikkelsen Magnus  2001  AAS  0171AM  50 m  58.07   
21  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  58.28   
22  Jessen Frederik  1998  AAS  9857AA  50 m  58.44   
23  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  58.83   
24  Hjort David  2000  AGF  0009AI  50 m  59.08   
25  Højbjerg Niklas  2003  S 68  0361AO  50 m  59.44   
26  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  59.89   
27  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  50 m  1:00.12   
28  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  50 m  1:00.17   
29  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  1:00.35   
30  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  1:00.48   
31  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  50 m  1:00.58   
32  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  1:00.75   
33  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  1:01.00   
34  Michaelsen Frederik P.  2003  S 68  0329AO  50 m  1:01.32   
35  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  50 m  1:01.50   
36  Stilling Mikkel  2003  THISTED  0347AO  50 m  1:01.93   
37  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  1:02.08   
38  Falk Malte Lyck  2003  DELTA  0337AR  50 m  1:02.34   
39  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  1:02.72   
40  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  1:02.87   
41  Søgaard Magnus  2003  SILKEBORG  0315AN  50 m  1:03.05   
42  Jensen Christoffer Juul  2001  S 68  0101AS  50 m  1:03.08   
43  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  1:03.89   
44  Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  1:04.16   
45  Sørensen Erik Ellemose  2002  GRINDSTED  0269AQ  50 m  1:04.52   
46  Sloth William  2003  AAS  0367AJ  50 m  1:04.54   
47  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  1:04.58   
48  Rosenborg Lucas  2004  AAS  0481AH  50 m  1:04.60   
49  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m  1:04.64   
50  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  1:04.72   
51  Wirring Markus  2003  ODDER  0353AQ  50 m  1:04.79   
52  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  1:05.15   
53  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  1:05.52   
54  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  1:05.89   
55  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  1:06.78   
56  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m  1:07.56   
57  Jeppesen Jacob Emil  2003  AAS  0353AH  50 m  1:07.92   
58  Sejr Valdemar Vind  2003  AAS  0329AG  50 m  1:08.53   
59  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  1:08.67   
60  Hansen Markus Friis  2003  SOLBJERG    50 m  1:09.00   
61  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  50 m  1:09.20   
62  Lehmann Sebastian B  2004  AALBORG  0439AF  50 m  1:09.87   
63  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  1:10.51   
64  Degn Valdemar  2004  ODDER  0417AJ  50 m  1:11.37   
65  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  1:11.88   
66  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  50 m  1:12.06   
67  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m  1:12.19   
68  Skorstengaard Jakob  2003  DELTA  0371AS  50 m  1:12.86   
69  Faarup Philllip Bols  2004  SOLBJERG    50 m  1:13.31   
70  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m  1:13.43   
71  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m  1:16.50   
72  Høgh Nikolaj  2003  SOLBJERG    50 m  1:17.00   
73  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m  1:17.97   
74  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  1:18.27   
75  Blaabjerg Anton Saltoft  2003  IHF  0303AQ  50 m  1:19.59   
76  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  1:20.06   
77  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  1:23.29   
78  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m  1:23.38   
79  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m  1:24.01   
80  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  1:26.67   
81  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  1:27.77   
82  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m  1:32.27   
83  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  1:33.39   
84  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m  1:38.19   
85  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m  1:40.19   
86  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  1:44.01   
87  Schau Sylvester E.  2006  ÅRHUS 1900    50 m  1:59.91   
88  Vittrup Mads  2003  SOLBJERG    50 m     
89  Mumm August  2006  AAS  0639AO  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
31_S
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: KARINA PLUS 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Hald Julie D.  1996  AALBORG  9692AX  50 m  2:35.26   
Rasmussen Emma D.  1996  AGF  9604AE  50 m  2:35.93   
Fogh Laura  2003  AAS  0352AI  50 m  2:36.69   
Lysgaard Caroline  2003  AAS  0318AP  50 m  2:45.51   
Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  50 m  2:48.00   
Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  2:48.23   
Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  2:48.36   
Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  2:48.63   
Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  50 m  2:48.65   
10  Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  50 m  2:52.51   
11  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  2:55.43   
12  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  2:58.60   
13  Bundgaard Sara  2003  S 68  0368AM  50 m  2:59.18   
14  Hansen Janni S  2001  DELTA  0114AT  50 m  2:59.39   
15  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  2:59.43   
16  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  50 m  3:00.29   
17  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  50 m  3:00.74   
18  Kruse Freja  2004  GRINDSTED  0434AW  50 m  3:07.29   
19  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  50 m  3:08.27   
20  Winther Mille  2003  S 68  0346AW  50 m  3:10.76   
21  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  50 m  3:12.03   
22  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  3:21.76   
23  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  50 m  3:23.84   
24  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m  3:26.00   
25  Sørensen Maria Lysgaard  2006  AAS  0682AC  50 m  3:27.71   
26  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m  3:41.05   
27  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  3:44.18   
28  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  3:44.68   
29  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  3:49.80   
30  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  3:49.83   
31  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m     
32  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m     
33  Søndergaard Mathilde  2005  AAS  0516AX  50 m     
34  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m     
35  Keller Dagmar  2006  AAS  0672AS  50 m     
36  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m     
37  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m     
38  Holst Julie Ravn  2007  HEI  0744AM  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
32_S
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: KARINA PLUS 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  2:17.65   
Mikkelsen Magnus  2001  AAS  0171AM  50 m  2:21.77   
Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  2:27.29   
Toft Markus  2003  AGF  0377AK  50 m  2:38.81   
Degn Simon  2003  AAS  0351AQ  50 m  2:40.50   
Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  2:40.98   
Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  2:42.51   
Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  2:46.63   
Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  2:50.01   
10  Mikkelsen Søren  1991  AAS  9101AG  50 m  2:51.25   
11  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  2:52.72   
12  Sejr Valdemar Vind  2003  AAS  0329AG  50 m  2:52.73   
13  Hatting Asger  2003  SILKEBORG  0303AK  50 m  2:53.29   
14  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  50 m  2:56.79   
15  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  2:58.55   
16  Wirring Markus  2003  ODDER  0353AQ  50 m  3:01.15   
17  Sørensen Erik Ellemose  2002  GRINDSTED  0269AQ  50 m  3:02.69   
18  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  3:02.84   
19  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  3:11.31   
20  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  50 m  3:19.52   
21  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  50 m  3:20.44   
22  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  3:20.44   
23  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m  3:24.34   
24  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  50 m  3:39.62   
25  Skorstengaard Jakob  2003  DELTA  0371AS  50 m  3:47.02   
26  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  4:05.85   
27  Vittrup Mads  2003  SOLBJERG    50 m     
28  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
33_S
Løb 33, 100m Butterfly Damer 
 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  50 m  1:07.54   
Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  1:07.54   
Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  50 m  1:07.80   
Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  1:08.23   
Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  1:08.61   
Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  1:09.09   
Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  50 m  1:09.38   
Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  1:09.88   
Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  1:10.84   
10  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  50 m  1:11.33   
11  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  50 m  1:11.43   
12  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  1:11.52   
13  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:11.78   
14  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  1:12.10   
15  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  1:12.52   
16  Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  1:13.44   
17  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  1:13.49   
18  Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  1:13.86   
19  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  50 m  1:14.94   
20  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  1:17.46   
21  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  1:18.10   
22  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  1:20.81   
23  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  1:26.69   
24  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  1:28.00   
25  Jensen Catherina Juul  2003  S 68  0326AX  50 m  1:28.33   
26  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  1:28.82   
27  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  1:30.37   
28  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
34_S
Løb 34, 100m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Jeppesen Simon B.  1997  AGF  9741AQ  50 m  55.34   
Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  57.46   
Hjort David  2000  AGF  0009AI  50 m  57.55   
Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  50 m  58.93   
Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  59.33   
Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  1:00.08   
Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  1:00.59   
Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  1:01.01   
Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  1:01.36   
10  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  1:01.68   
11  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  1:02.78   
12  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  50 m  1:03.96   
13  Lindholm Frederik  2004  AAS  0451AC  50 m  1:04.14   
14  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  1:04.48   
15  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  1:05.26   
16  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  50 m  1:05.50   
17  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m  1:05.56   
18  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  1:05.83   
19  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  50 m  1:06.60   
20  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  1:06.93   
21  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  1:07.21   
22  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m  1:07.45   
23  Hatting Asger  2003  SILKEBORG  0303AK  50 m  1:07.67   
24  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  1:07.68   
25  Degn Simon  2003  AAS  0351AQ  50 m  1:08.28   
26  Drewsen Joakim Kopp  2000  S 68  0059AQ  50 m  1:08.82   
27  Sloth William  2003  AAS  0367AJ  50 m  1:09.37   
28  Højbjerg Niklas  2003  S 68  0361AO  50 m  1:09.43   
29  Jensen Christoffer Juul  2001  S 68  0101AS  50 m  1:09.91   
30  Søgaard Magnus  2003  SILKEBORG  0315AN  50 m  1:10.42   
31  Stilling Mikkel  2003  THISTED  0347AO  50 m  1:11.36   
32  Rosenborg Lucas  2004  AAS  0481AH  50 m  1:12.82   
33  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  1:13.05   
34  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m  1:13.18   
35  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  1:14.57   
36  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  1:15.25   
37  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  1:16.16   
38  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  1:16.70   
39  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  1:17.54   
40  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  50 m  1:24.72   
41  Hansen Markus Friis  2003  SOLBJERG    50 m  1:30.00   
42  Falk Malte Lyck  2003  DELTA  0337AR  50 m  1:38.09   
43  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  1:51.39   
44  Jeppesen Jacob Emil  2003  AAS  0353AH  50 m  1:53.44   
45  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
35_S
Løb 35, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Rasmussen Emma D.  1996  AGF  9604AE  50 m  2:24.65   
Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  50 m  2:28.00   
Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  2:29.03   
Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  2:29.36   
Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  2:29.68   
Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  2:30.67   
Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  2:32.02   
Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  50 m  2:33.66   
Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  2:34.01   
10  Fogh Laura  2003  AAS  0352AI  50 m  2:34.18   
11  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  2:34.46   
12  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  2:35.04   
13  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  2:35.16   
14  Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  50 m  2:35.51   
15  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  2:35.95   
16  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  2:37.43   
17  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  2:37.70   
18  Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  50 m  2:38.42   
19  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  50 m  2:40.68   
20  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  2:41.37   
21  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  2:41.39   
22  Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  50 m  2:42.09   
23  Jensen Mitzi D.  2002  AALBORG  0298AB  50 m  2:42.19   
24  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  2:42.27   
25  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  50 m  2:42.45   
26  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  2:43.34   
27  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  2:44.02   
28  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  2:44.45   
29  Lysgaard Caroline  2003  AAS  0318AP  50 m  2:44.88   
30  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  50 m  2:45.11   
31  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  2:45.93   
32  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  2:47.09   
33  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  50 m  2:47.97   
34  Kjærsgaard Maiken  2002  S 68  0296AN  50 m  2:48.99   
35  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  2:49.75   
36  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  2:50.15   
37  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  2:50.37   
38  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  50 m  2:50.70   
39  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  50 m  2:52.44   
40  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  50 m  2:52.49   
41  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  2:57.31   
42  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  2:57.37   
43  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  2:57.58   
44  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  2:57.86   
45  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  50 m  2:58.54   
46  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  3:00.07   
47  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  3:00.09   
48  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  3:00.43   
49  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  3:02.00   
50  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  50 m  3:02.82   
51  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  50 m  3:04.85   
52  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  3:05.68   
53  Jensen Mathilde  2003  DELTA  0398AY  50 m  3:07.57   
54  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  50 m  3:08.63   
55  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  3:11.33   
56  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m  3:12.65   
57  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m  3:12.93   
58  Langvad Nanna  2005  AAS  0512BA  50 m  3:12.95   
59  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  3:15.31   
60  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m  3:17.30   
61  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m  3:17.46   
62  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  3:21.44   
63  Poza-Frøkjær Sigrid  2006  AAS  0662AG  50 m  3:22.14   
64  Wallén Lea  2005  ÅRHUS 1900  0556AP  50 m  3:22.29   
65  Nielsen Asta Kofod  2003  ÅRHUS 1900  0356BB  50 m  3:25.37   
66  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m  3:26.31   
67  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  3:27.47   
68  Hansen Ida-Marie J. C.  2007  AAS  0706AN  50 m  3:28.18   
69  Sejr Nikoline  2006  AAS  0604AJ  50 m  3:29.54   
70  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  3:31.07   
71  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m  3:31.31   
72  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  3:35.77   
73  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  4:09.78   
74  Aaby Louise Bast  1998  AAS  9872BE  50 m  4:32.21   
75  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m     
76  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m     
77  Jensen Stine Østergaard  2006  SOLBJERG    50 m     
78  Brendstrup Freja  2005  IHF  0512AV  50 m     
79  Steffensen Smilla Brovst  2005  IHF  0502AV  50 m     
80  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m     
81  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m     
82  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m     
83  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m     
84  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
36_S
Løb 36, 200m Medley Herrer 
 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  2:14.12   
Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  2:15.12   
Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  2:15.62   
Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  2:16.09   
Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:17.38   
Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  2:17.44   
Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  2:19.41   
Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  2:20.78   
Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  50 m  2:20.84   
10  Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  2:20.98   
11  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  2:21.18   
12  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  2:21.36   
13  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  2:22.02   
14  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  2:22.91   
15  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  2:23.32   
16  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  2:23.59   
17  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  2:23.93   
18  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  50 m  2:24.09   
19  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  2:26.85   
20  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  2:27.17   
21  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  50 m  2:29.55   
22  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  2:29.70   
23  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  2:30.39   
24  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  2:30.53   
25  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  2:32.00   
26  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  2:33.24   
27  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  2:36.51   
28  Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  2:36.55   
29  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  2:37.23   
30  Drewsen Joakim Kopp  2000  S 68  0059AQ  50 m  2:39.11   
31  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  2:39.12   
32  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  50 m  2:40.10   
33  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  2:42.85   
34  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  2:43.30   
35  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  2:44.33   
36  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  2:46.25   
37  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  2:48.01   
38  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  2:50.37   
39  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m  2:50.84   
40  Lehmann Sebastian B  2004  AALBORG  0439AF  50 m  2:51.01   
41  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  2:51.35   
42  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  50 m  2:52.62   
43  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  2:53.13   
44  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m  2:53.62   
45  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  2:57.68   
46  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m  3:04.56   
47  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  3:08.98   
48  Brinck Mikkel  2003  ÅRHUS 1900  0313AQ  50 m  3:09.70   
49  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m  3:12.25   
50  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  3:16.38   
51  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m  3:16.75   
52  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  3:20.94   
53  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  3:21.86   
54  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m  3:27.65   
55  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m  3:40.52   
56  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  3:42.29   
57  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  3:42.93   
58  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  3:50.68   
59  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m     
60  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m     
61  Blaabjerg Anton Saltoft  2003  IHF  0303AQ  50 m     
62  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m     
63  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m     
64  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
37_S
Løb 37, 800m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  8:56.01   
Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  9:07.00   
Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  9:19.12   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  9:25.21   
Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  9:31.62   
Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  9:36.21   
Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  9:40.53   
Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  9:41.05   
Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  50 m  9:42.38   
10  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  9:53.81   
11  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  9:54.40   
12  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  9:59.14   
13  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  50 m  10:04.06   
14  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  10:04.41   
15  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  10:12.30   
16  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  10:20.79   
17  Berner Charlotte  1972  1900-TRI    50 m  10:20.85   
18  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  50 m  10:30.00   
19  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  10:48.50   
20  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  10:58.94   
21  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  11:29.20   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
38_S
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: GRILLEN BURGERBAR 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Lindholm Oskar  2001  AAS  0153AF  50 m  15:29.75   
Jessen Frederik  1998  AAS  9857AA  50 m  16:10.76   
Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  16:29.20   
Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  50 m  16:54.12   
Lindholm Frederik  2004  AAS  0451AC  50 m  17:57.11   
Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  18:06.23   
Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  18:30.00   
Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  50 m  18:45.00   
Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  50 m  18:56.70   
10  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  19:08.87   
11  Mikkelsen Søren  1991  AAS  9101AG  50 m  19:09.71   
12  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  19:11.98