2020-02-28   13:13:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

20_S
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Degn Oliver  1996  AALBORG  9653AG  50 m  59.10   
Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  50 m  59.33   
Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  1:00.11   
Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  1:00.45   
Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  1:01.20   
Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  1:01.56   
Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  1:03.34   
Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  1:03.41   
Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  50 m  1:03.45   
10  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  1:03.86   
11  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  1:05.52   
12  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  1:05.52   
13  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  1:06.68   
14  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  1:07.00   
15  Mikkelsen Mads  2004  AAS  0491AC  50 m  1:07.48   
16  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  50 m  1:08.39   
17  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  1:09.39   
18  Skrydstrup Aksel  2001  AAS  0155AH  50 m  1:09.62   
19  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  1:10.57   
20  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  1:10.85   
21  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  1:11.33   
22  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  50 m  1:11.92   
23  Have Søren  2004  AGF  0449AE  50 m  1:13.50   
24  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  50 m  1:13.60   
25  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  1:13.90   
26  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  1:14.07   
27  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  1:15.98   
28  Penne Hugo  1996  AGF    50 m  1:16.00   
29  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  1:16.47   
30  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  50 m  1:16.63   
31  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  50 m  1:17.16   
32  Østerberg Gustav Dalby  2005  AAS  0571AC  50 m  1:17.17   
33  Nielsen Tobias  2004  ODDER  0497AB  50 m  1:17.25   
34  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  50 m  1:17.30   
35  Mølgaard Mikkel  2003  SILKEBORG  0333AQ  50 m  1:18.04   
36  Jeppesen Jacob Emil  2003  AAS  0353AH  50 m  1:19.25   
37  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  50 m  1:20.04   
38  Degn Valdemar  2004  ODDER  0417AJ  50 m  1:21.08   
39  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  50 m  1:21.15   
40  Mejdahl Jens  2003  AALBORG  0327AR  50 m  1:22.46   
41  Sørensen Nicolai N. H.  2006  AGF  0665AH  50 m  1:22.53   
42  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  1:23.01   
43  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  50 m  1:23.34   
44  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  50 m  1:23.75   
45  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  50 m  1:24.22   
46  Mortensen Mikkel O.  2003  ÅRHUS 1900  0319AP  50 m  1:26.33   
47  Le Daniel Marcus  2006  ÅRHUS 1900  0699AF  50 m  1:27.71   
48  Seneca Villads  2006  AGF  0637AH  50 m  1:28.92   
49  Nielsen Mads Halfdan  2004  AAS  0491AP  50 m  1:29.64   
50  Jervidalo Johannes  2006  ÅRHUS 1900  0653AG  50 m  1:30.30   
51  Hansen Karl B.  2006  AGF  0653AI  50 m  1:31.08   
52  Mikkelsen Nikolaj Minke  2005  AGF  0547AJ  50 m  1:33.74   
53  Frederiksen Jonas S. H.  2006  AGF  0629AG  50 m  1:37.21   
54  Skov Karl-Wilhelm  2005  ÅRHUS 1900    50 m  1:37.81   
55  Lasthein Oscar Hove  2004  AAS  0405AR  50 m  1:41.83   
56  Dencker Oscar F. J.  2006  AGF  0693AB  50 m  1:42.50   
57  Schou Jens  2005  DELTA  0573AO  50 m  1:43.85   
58  Rasmussen Anton  2006  AAS  0655AM  50 m  1:45.79   
59  Gallacher Simon  2005  AAS  0569AN  50 m  1:52.90   
60  Fancello Simon  2006  AAS  0685AI  50 m  1:54.96   
61  Aakjær Victor Langberg  2008  AGF    50 m     
62  Nielsen Andreas Lindgaard  2005  HEI  0515AP  50 m     
63  Rossa Frederik Friis  2004  HEI  0409AR  50 m     
64  Egholm Jeppe  2003  S 68  0331AP  50 m     
65  Frederiksen Carl H.  2009  AGF    50 m     
66  Rohde Viggo  2008  AGF  0739AK  50 m     
67  Glent-Thule Malthe  2007  AGF  0783AG  50 m     
68  Andersen David Kilsgaard  2005  AAS  0567AM  50 m     
69  Bayer Karl-Emil Porsgaard  2007  AGF  0785AK  50 m     
70  Schau Sylvester E.  2006  ÅRHUS 1900    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark