2020-02-16   21:53:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

19_S
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 








 
Rasmussen Pernille  1996  AGF  9654AH  50 m  1:03.38   
Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  1:03.85   
Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  50 m  1:07.91   
Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  1:08.38   
Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  1:08.82   
Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  50 m  1:08.88   
Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  50 m  1:09.62   
Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  1:09.84   
Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  1:09.90   
10  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  1:10.61   
11  Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  50 m  1:11.39   
12  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  1:11.75   
13  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  1:11.77   
14  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  50 m  1:12.12   
15  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  50 m  1:12.61   
16  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  1:12.75   
17  Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  1:13.22   
18  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  50 m  1:13.31   
19  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  1:13.31   
20  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  1:13.70   
21  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  1:13.75   
22  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  50 m  1:14.14   
23  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  1:14.19   
24  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  50 m  1:14.41   
25  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  50 m  1:14.45   
26  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  1:14.79   
27  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  1:15.43   
28  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  1:15.59   
29  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  1:15.59   
30  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  50 m  1:15.83   
31  Skrydstrup Clara  2004  AAS  0488AK  50 m  1:15.93   
32  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  1:16.31   
33  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  50 m  1:16.41   
34  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  1:16.91   
35  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  1:17.22   
36  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:17.63   
37  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  1:17.90   
38  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  50 m  1:18.13   
39  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  50 m  1:19.23   
40  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  1:19.39   
41  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  50 m  1:19.41   
42  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  50 m  1:19.47   
43  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  1:20.53   
44  Bjørn Freja  2005  AGF  0522AV  50 m  1:20.88   
45  Jensen Agnes Bojsen  2004  AAS  0442AG  50 m  1:21.59   
46  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  50 m  1:21.94   
47  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  50 m  1:22.21   
48  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  50 m  1:22.74   
49  Thomsen Mathilde  2004  ÅRHUS 1900  0418AP  50 m  1:23.44   
50  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  50 m  1:24.54   
51  Kristoffersen Line Back  2003  ÅRHUS 1900  0336AO  50 m  1:25.02   
52  Jakobsen Sofie  2003  S 68  0342BC  50 m  1:25.59   
53  Jensen Emma  2003  S 68  0322AT  50 m  1:25.71   
54  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  1:25.79   
55  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  50 m  1:25.95   
56  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  50 m  1:27.22   
57  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  50 m  1:28.38   
58  Lindeblad Mille  2005  DELTA  0512AU  50 m  1:29.04   
59  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  50 m  1:29.89   
60  Richards Victoria  2005  DELTA  0548AP  50 m  1:30.06   
61  Do Cecilie  2004  IHF  0416BC  50 m  1:33.05   
62  Jochumsen Signe  2004  DELTA  0484AZ  50 m  1:34.17   
63  Dige Anne Katrine  2006  AAS  0654AF  50 m  1:34.47   
64  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  50 m  1:34.67   
65  Griffel Annika Svarre  2003  HEI  0384BE  50 m  1:34.87   
66  Hougaard Sophie  2006  AAS  0626AP  50 m  1:36.18   
67  Sørensen Tilde N. H.  2007  AGF  0764AH  50 m  1:37.14   
68  Ancker Anna  2006  AAS  0692AI  50 m  1:38.30   
69  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  50 m  1:41.06   
70  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  50 m  1:46.01   
71  Gúnnlaugsdóttri Júlía  2007  HEI  0754AM  50 m  1:46.48   
72  Gildsig Lisa  2004  HEI  0422BA  50 m  1:47.07   
73  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  50 m  1:48.37   
74  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  50 m  1:50.93   
75  Willumsen Sofie Nørskov  2006  AAS  0656AE  50 m  1:52.43   
76  Hansen Frida Dalsgaard  2006  AGF  0666AV  50 m  1:54.52   
77  Holt Siri-Maj Juel  2006  AGF  0676AV  50 m  1:55.83   
78  Jensen Katinka Folke  2007  AGF  0764AS  50 m  1:58.64   
79  Andersen Laura Winum  2009  AAS  0934AC  50 m  1:58.72   
80  Dolan Cecilia Marie  2005  AAS  0588AZ  50 m  1:59.75   
81  Hansen Ditte  2003  DELTA  0398BE  50 m  2:28.01   
82  Sørensen Asta Bielfeldt  2007  AGF    50 m     
83  Hansen Sofia Dalsgaard  2008  AGF    50 m     
84  Jørgensen Caroline G.  2005  HEI  0558AT  50 m     
85  Køfer Marie Pilegaard  2008  AGF    50 m     
86  Rossa Cathrine Friis  2006  HEI  0618AU  50 m     
87  Gornitzka Katinka Rønn  2007  AGF    50 m     
88  Dencker Frida Luna  2008  AGF    50 m     
89  Thallaug Ea Juhl  2008  AGF    50 m     
90  Krogh Anna Brogaard  2008  AGF    50 m     
91  Lunde Agnes Kaae  2007  AGF    50 m     
92  Lang Harmoni  2008  AGF    50 m     
93  Hjarbæk Sofie  2004  ÅRHUS 1900  0442AY  50 m     
94  Sørensen Freja Hørslev  2008  AGF    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark