2020-02-28   13:45:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (9) 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
372  Victor Langberg Aakjær  2008    AGF    50m   
371  Oskar Yde  2009    AGF    50m   
369  Albert Hoffmeyer  2008    AGF    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Frederik Friis Rossa  2004  0409AR  HEI    50m   
217  Simon Fancello  2006  0685AI  AAS    50m  1:04.28 
240  Anton Rasmussen  2006  0655AM  AAS    50m  1:02.17 
201  August Mumm  2006  0639AO  AAS    50m  1:00.06 
325  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  0785AK  AGF    50m  1:00.80 
357  Viggo Rohde  2008  0739AK  AGF    50m  1:02.24 
370  Carl H. Frederiksen  2009    AGF    50m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Johannes Jervidalo  2006  0653AG  ÅRHUS 1900    50m  52.35 
420  Nikolaj Høgh  2003    SOLBJERG    50m  49.24 
413  Mads Vittrup  2003    SOLBJERG    50m  46.40 
287  Jakob Kristensen  2006  0613AI  DELTA    50m  45.56 
152  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    50m  45.93 
183  Mikkel O. Mortensen  2003  0319AP  ÅRHUS 1900    50m  46.57 
41  Andreas Lindgaard Nielsen  2005  0515AP  HEI    50m  51.44 
186  Karl-Wilhelm Skov  2005    ÅRHUS 1900    50m  56.25 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Mikkel Brinck  2003  0313AQ  ÅRHUS 1900    50m  44.07 
405  Jeppe Egholm  2003  0331AP  S 68    50m  43.12 
146  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    50m  42.49 
402  Joakim Kopp Drewsen  2000  0059AQ  S 68    50m  42.03 
404  Christoffer Juul Jensen  2001  0101AS  S 68    50m  42.04 
210  David Kilsgaard Andersen  2005  0567AM  AAS    50m  42.64 
141  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    50m  43.64 
298  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    50m  45.25 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    50m  39.78 
243  Valdemar Vind Sejr  2003  0329AG  AAS    50m  39.39 
102  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    50m  39.32 
279  Malte Lyck Falk  2003  0337AR  DELTA    50m  39.10 
451  Erik Ellemose Sørensen  2002  0269AQ  GRINDSTED    50m  39.28 
64  Markus Wirring  2003  0353AQ  ODDER    50m  39.37 
150  Morten H. Kobbelgaard  2005  0587AG  AALBORG    50m  39.72 
456  Hugo Penne  1996    AGF    50m  40.00 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Frederik P. Michaelsen  2003  0329AO  S 68    50m  38.87 
167  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    50m  37.89 
82  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    50m  36.82 
63  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    50m  36.33 
58  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    50m  36.59 
396  Niklas Højbjerg  2003  0361AO  S 68    50m  37.85 
54  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    50m  37.90 
62  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    50m  39.01 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    50m  35.91 
366  Valdemar Wichmann  2003  0305AJ  AGF    50m  34.50 
315  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    50m  33.21 
244  Aksel Skrydstrup  2001  0155AH  AAS    50m  30.16 
422  Oliver Degn  1996  9653AG  AALBORG    50m  32.13 
73  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    50m  33.60 
314  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    50m  34.97 
127  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    50m  36.24 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Mathias Teuchler  2000  0009AU  DELTA    50m  35.86 
229  Frederik Jessen  1998  9857AA  AAS    50m  33.94 
113  Christian Hovmark  2001  0155AF  THISTED    50m  33.04 
309  Emil Kamuk Frederiksen  1995  9511AJ  AGF    50m  30.13 
238  Magnus Mikkelsen  2001  0171AM  AAS    50m  31.40 
171  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  33.36 
221  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    50m  34.73 
397  Hjalte Lillevik Frost  2001  0189AL  S 68    50m  36.03 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Linus Folke Jensen  2004  0427AO  AGF    50m  35.68 
168  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  33.84 
77  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  32.17 
305  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  27.57 
311  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AGF    50m  30.42 
364  Markus Toft  2003  0377AK  AGF    50m  33.27 
289  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  34.50 
237  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  AAS    50m  35.95 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark