2020-02-16   21:41:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  07:36   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 34, 100m Butterfly Herrer  Indledende (6) 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
205  Simon Gallacher  2005  0569AN  AAS    50m   
334  Jonas S. H. Frederiksen  2006  0629AG  AGF    50m  1:51.39 
227  Jacob Emil Jeppesen  2003  0353AH  AAS    50m  1:53.44 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
279  Malte Lyck Falk  2003  0337AR  DELTA    50m  1:38.09 
90  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    50m  1:24.72 
167  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    50m  1:16.70 
173  Christoffer P. Voldbjerg  2005  0545AH  AALBORG    50m  1:15.25 
343  Søren Have  2004  0449AE  AGF    50m  1:16.16 
149  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    50m  1:17.54 
415  Markus Friis Hansen  2003    SOLBJERG    50m  1:30.00 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  AAS    50m  1:13.18 
241  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  AAS    50m  1:12.82 
104  Magnus Søgaard  2003  0315AN  SILKEBORG    50m  1:10.42 
396  Niklas Højbjerg  2003  0361AO  S 68    50m  1:09.43 
404  Christoffer Juul Jensen  2001  0101AS  S 68    50m  1:09.91 
119  Mikkel Stilling  2003  0347AO  THISTED    50m  1:11.36 
341  Mathias Lund Hansen  2002  0269AD  AGF    50m  1:13.05 
73  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    50m  1:14.57 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    50m  1:07.68 
367  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    50m  1:05.50 
312  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  1:01.36 
310  David Hjort  2000  0009AI  AGF    50m  57.55 
160  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  1:00.08 
233  Frederik Lindholm  2004  0451AC  AAS    50m  1:04.14 
277  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  1:06.93 
246  William Sloth  2003  0367AJ  AAS    50m  1:09.37 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Jeppe Egholm  2003  0331AP  S 68    50m  1:07.45 
397  Hjalte Lillevik Frost  2001  0189AL  S 68    50m  1:05.26 
308  Christian L H Frederiksen  2001  0103AL  AGF    50m  1:01.01 
289  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  57.46 
395  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    50m  59.33 
366  Valdemar Wichmann  2003  0305AJ  AGF    50m  1:03.96 
352  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  0317AD  AGF    50m  1:06.60 
402  Joakim Kopp Drewsen  2000  0059AQ  S 68    50m  1:08.82 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    50m  1:07.21 
219  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    50m  1:04.48 
309  Emil Kamuk Frederiksen  1995  9511AJ  AGF    50m  1:00.59 
423  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  AGF    50m  55.34 
319  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  AGF    50m  58.93 
314  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    50m  1:01.68 
324  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    50m  1:05.83 
214  Simon Degn  2003  0351AQ  AAS    50m  1:08.28 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  07:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark