2020-02-27   06:51:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 30
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  07:36   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (11) 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
201  August Mumm  2006  0639AO  AAS    50m   
185  Sylvester E. Schau  2006    ÅRHUS 1900    50m  1:59.91 
413  Mads Vittrup  2003    SOLBJERG    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Simon Fancello  2006  0685AI  AAS    50m  1:40.19 
295  Jens Schou  2005  0573AO  DELTA    50m  1:33.39 
180  Johannes Jervidalo  2006  0653AG  ÅRHUS 1900    50m  1:27.77 
44  Frederik Friis Rossa  2004  0409AR  HEI    50m  1:24.01 
334  Jonas S. H. Frederiksen  2006  0629AG  AGF    50m  1:26.67 
205  Simon Gallacher  2005  0569AN  AAS    50m  1:32.27 
325  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  0785AK  AGF    50m  1:38.19 
186  Karl-Wilhelm Skov  2005    ÅRHUS 1900    50m  1:44.01 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  0547AJ  AGF    50m  1:23.29 
411  Anton Saltoft Blaabjerg  2003  0303AQ  IHF    50m  1:19.59 
33  Casper Boest  2005  0585AK  HEI    50m  1:17.97 
182  Daniel Marcus Le  2006  0699AF  ÅRHUS 1900    50m  1:16.50 
420  Nikolaj Høgh  2003    SOLBJERG    50m  1:17.00 
203  Oscar Hove Lasthein  2004  0405AR  AAS    50m  1:18.27 
183  Mikkel O. Mortensen  2003  0319AP  ÅRHUS 1900    50m  1:20.06 
41  Andreas Lindgaard Nielsen  2005  0515AP  HEI    50m  1:23.38 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Philllip Bols Faarup  2004    SOLBJERG    50m  1:13.31 
287  Jakob Kristensen  2006  0613AI  DELTA    50m  1:12.06 
51  Valdemar Degn  2004  0417AJ  ODDER    50m  1:11.37 
153  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    50m  1:09.87 
298  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    50m  1:10.51 
155  Jens Mejdahl  2003  0327AR  AALBORG    50m  1:11.88 
296  Jakob Skorstengaard  2003  0371AS  DELTA    50m  1:12.86 
337  Malthe Glent-Thule  2007  0783AG  AGF    50m  1:13.43 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Markus Friis Hansen  2003    SOLBJERG    50m  1:09.00 
243  Valdemar Vind Sejr  2003  0329AG  AAS    50m  1:08.53 
251  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  AAS    50m  1:07.56 
149  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    50m  1:05.89 
141  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    50m  1:06.78 
227  Jacob Emil Jeppesen  2003  0353AH  AAS    50m  1:07.92 
152  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    50m  1:08.67 
291  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    50m  1:09.20 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Linus Folke Jensen  2004  0427AO  AGF    50m  1:05.15 
303  Magnus V. Ancker  2001  0163AL  AGF    50m  1:04.72 
241  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  AAS    50m  1:04.60 
246  William Sloth  2003  0367AJ  AAS    50m  1:04.54 
62  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    50m  1:04.58 
405  Jeppe Egholm  2003  0331AP  S 68    50m  1:04.64 
64  Markus Wirring  2003  0353AQ  ODDER    50m  1:04.79 
358  Anders Sanggaard  2005  0519AH  AGF    50m  1:05.52 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Markus Toft  2003  0377AK  AGF    50m  1:04.16 
404  Christoffer Juul Jensen  2001  0101AS  S 68    50m  1:03.08 
150  Morten H. Kobbelgaard  2005  0587AG  AALBORG    50m  1:02.87 
279  Malte Lyck Falk  2003  0337AR  DELTA    50m  1:02.34 
343  Søren Have  2004  0449AE  AGF    50m  1:02.72 
104  Magnus Søgaard  2003  0315AN  SILKEBORG    50m  1:03.05 
142  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    50m  1:03.89 
451  Erik Ellemose Sørensen  2002  0269AQ  GRINDSTED    50m  1:04.52 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    50m  1:01.50 
80  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    50m  1:01.00 
63  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    50m  1:00.58 
75  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    50m  1:00.35 
237  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  AAS    50m  1:00.48 
315  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    50m  1:00.75 
406  Frederik P. Michaelsen  2003  0329AO  S 68    50m  1:01.32 
119  Mikkel Stilling  2003  0347AO  THISTED    50m  1:01.93 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Niklas Højbjerg  2003  0361AO  S 68    50m  59.44 
219  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    50m  57.41 
423  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  AGF    50m  55.39 
312  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  53.57 
88  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  54.37 
160  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  56.71 
229  Frederik Jessen  1998  9857AA  AAS    50m  58.44 
366  Valdemar Wichmann  2003  0305AJ  AGF    50m  1:00.17 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  David Hjort  2000  0009AI  AGF    50m  59.08 
159  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  57.39 
321  Jonas Hørslev Sørensen  1999  9939AD  AGF    50m  55.03 
319  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  AGF    50m  53.50 
289  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  54.03 
171  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  55.77 
397  Hjalte Lillevik Frost  2001  0189AL  S 68    50m  58.28 
367  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    50m  1:00.12 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    50m  58.83 
311  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AGF    50m  57.14 
234  Oskar Lindholm  2001  0153AF  AAS    50m  54.86 
307  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  52.87 
221  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    50m  54.00 
79  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    50m  55.69 
238  Magnus Mikkelsen  2001  0171AM  AAS    50m  58.07 
82  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    50m  59.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  07:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark