2020-02-16   21:29:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (12) 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
381  Frida Luna Dencker  2008    AGF    50m   
206  Sophie Hougaard  2006  0626AP  AAS    50m   
385  Sigrid Hagelskær Iversen  2008    AGF    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
378  Ea Juhl Thallaug  2008    AGF    50m   
380  Freja Hørslev Sørensen  2008    AGF    50m   
377  Caroline Szeles Poulsen  2010    AGF    50m   
347  Katinka Folke Jensen  2007  0764AS  AGF    50m   
384  Marie Pilegaard Køfer  2008    AGF    50m   
373  Agnes Kaae Lunde  2007    AGF    50m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007  0754AM  HEI    50m   
383  Katinka Rønn Gornitzka  2007    AGF    50m   
382  Isabella Fauerholdt  2008    AGF    50m   
230  Dagmar Keller  2006  0672AS  AAS    50m   
375  Asta Bielfeldt Sørensen  2007    AGF    50m   
376  Astrid Izel Martinez Vestergaard  2009    AGF    50m   
374  Anna Brogaard Krogh  2008    AGF    50m   
345  Siri-Maj Juel Holt  2006  0676AV  AGF    50m   

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Harmoni Lang  2008    AGF    50m   
333  Mathilde N. Drud  2004  0444AY  AGF    50m  1:03.05 
211  Laura Winum Andersen  2009  0934AC  AAS    50m  58.16 
349  Therese T. Kallestrup  2006  0614AT  AGF    50m  57.87 
247  Mathilde Søndergaard  2005  0516AX  AAS    50m  57.99 
339  Frida Dalsgaard Hansen  2006  0666AV  AGF    50m  1:02.62 
43  Cathrine Friis Rossa  2006  0618AU  HEI    50m  1:04.77 
386  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    AGF    50m   

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Caroline G. Jørgensen  2005  0558AT  HEI    50m  52.08 
216  Cecilia Marie Dolan  2005  0588AZ  AAS    50m  51.74 
239  Sigrid Poza-Frøkjær  2006  0662AG  AAS    50m  51.40 
34  Lisa Gildsig  2004  0422BA  HEI    50m  50.91 
209  Anna Ancker  2006  0692AI  AAS    50m  51.26 
140  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    50m  51.59 
285  Mathilde Jensen  2003  0398AY  DELTA    50m  51.79 
179  Sofie Hjarbæk  2004  0442AY  ÅRHUS 1900    50m  53.49 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Orchide Kiyani  2003  0334AX  AGF    50m  49.53 
294  Victoria Richards  2005  0548AP  DELTA    50m  48.65 
235  Emmalina Long  2004  0422AM  AAS    50m  47.86 
300  Anna Pave Ottesen  2003  0338BD  DELTA    50m  45.56 
184  Asta Kofod Nielsen  2003  0356BB  ÅRHUS 1900    50m  46.97 
225  Liv Juhl Jensen  2005  0566AI  AAS    50m  47.86 
101  Elea Amalie Poulsen  2006  0672AJ  SILKEBORG    50m  49.02 
412  Isabella Nørgaard  2007    SOLBJERG    50m  50.35 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
35  Annika Svarre Griffel  2003  0384BE  HEI    50m  45.11 
250  Maria Lysgaard Sørensen  2006  0682AC  AAS    50m  44.82 
39  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    50m  44.56 
408  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    50m  43.47 
144  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    50m  43.86 
392  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  44.73 
114  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    50m  44.91 
403  Sofie Jakobsen  2003  0342BC  S 68    50m  45.20 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
330  Sarah Carugati  2004  0466AG  AGF    50m  43.24 
134  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    50m  43.01 
288  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    50m  41.32 
220  Mathilde Tilsted Hansen  2003  0306AR  AAS    50m  40.83 
388  Emma Jensen  2003  0322AT  S 68    50m  41.28 
342  Karoline Hansfort  2006  0668AM  AGF    50m  41.56 
137  Line Gjelstrup  2006  0658AC  AALBORG    50m  43.07 
336  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    50m  43.31 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    50m  40.63 
450  Freja Kruse  2004  0434AW  GRINDSTED    50m  40.12 
391  Amalije Kristensen  2002  0212AX  S 68    50m  39.90 
213  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    50m  39.77 
94  Selma Lindberg  2003  0354AU  SILKEBORG    50m  39.80 
282  Janni S Hansen  2001  0114AT  DELTA    50m  39.92 
398  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    50m  40.28 
91  Ester Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    50m  40.72 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    50m  38.58 
96  Line Lyskjær  2003  0324AO  SILKEBORG    50m  37.77 
148  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    50m  36.84 
74  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    50m  33.38 
228  Victoria K. Jespersen  2001  0184AN  AAS    50m  36.26 
222  Eva Hjort  2004  0452AE  AAS    50m  37.13 
331  Smilla Bruun Christensen  2001  0154BC  AGF    50m  38.07 
118  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    50m  39.72 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    50m  38.10 
131  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    50m  37.77 
231  Sarah Kildahl  2004  0474AJ  AAS    50m  36.66 
218  Laura Fogh  2003  0352AI  AAS    50m  33.11 
128  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  35.95 
161  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    50m  37.00 
326  Cathrine Birkebæk  2004  0478AG  AGF    50m  38.01 
224  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  AAS    50m  39.64 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Josefine Bladt Wichmann  2000  0076AQ  AGF    50m  38.10 
452  Mathilde Østergaard  2004  0484AE  GRINDSTED    50m  37.58 
120  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    50m  36.54 
138  Julie D. Hald  1996  9692AX  AALBORG    50m  32.91 
236  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  AAS    50m  35.80 
393  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    50m  36.90 
172  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    50m  37.93 
389  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    50m  39.50 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark