2020-02-28   14:19:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  07:36   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer  Indledende (13) 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
417  Stine Østergaard Jensen  2006    SOLBJERG    50m   
230  Dagmar Keller  2006  0672AS  AAS    50m  1:52.27 
179  Sofie Hjarbæk  2004  0442AY  ÅRHUS 1900    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
345  Siri-Maj Juel Holt  2006  0676AV  AGF    50m  1:39.52 
208  Louise Bast Aaby  1998  9872BE  AAS    50m  1:38.54 
37  Julie Ravn Holst  2007  0744AM  HEI    50m  1:37.43 
339  Frida Dalsgaard Hansen  2006  0666AV  AGF    50m  1:37.76 
216  Cecilia Marie Dolan  2005  0588AZ  AAS    50m  1:39.15 
347  Katinka Folke Jensen  2007  0764AS  AGF    50m  1:50.01 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Laura Winum Andersen  2009  0934AC  AAS    50m  1:34.86 
363  Tilde N. H. Sørensen  2007  0764AH  AGF    50m  1:32.71 
247  Mathilde Søndergaard  2005  0516AX  AAS    50m  1:29.76 
333  Mathilde N. Drud  2004  0444AY  AGF    50m  1:28.76 
43  Cathrine Friis Rossa  2006  0618AU  HEI    50m  1:29.07 
204  Ida-Marie J. C. Hansen  2007  0706AN  AAS    50m  1:30.40 
38  Caroline G. Jørgensen  2005  0558AT  HEI    50m  1:34.82 
34  Lisa Gildsig  2004  0422BA  HEI    50m  1:35.24 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Nikoline Sejr  2006  0604AJ  AAS    50m  1:24.74 
35  Annika Svarre Griffel  2003  0384BE  HEI    50m  1:24.11 
421  Karoline Høgh  2006    SOLBJERG    50m  1:23.08 
36  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007  0754AM  HEI    50m  1:22.69 
253  Freja Brendstrup  2005  0512AV  IHF    50m  1:23.06 
200  Sofie Nørskov Willumsen  2006  0656AE  AAS    50m  1:23.69 
349  Therese T. Kallestrup  2006  0614AT  AGF    50m  1:24.50 
206  Sophie Hougaard  2006  0626AP  AAS    50m  1:25.28 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Smilla Brovst Steffensen  2005  0502AV  IHF    50m  1:21.28 
239  Sigrid Poza-Frøkjær  2006  0662AG  AAS    50m  1:20.06 
188  Lea Wallén  2005  0556AP  ÅRHUS 1900    50m  1:19.13 
232  Nanna Langvad  2005  0512BA  AAS    50m  1:18.30 
187  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  ÅRHUS 1900    50m  1:19.08 
101  Elea Amalie Poulsen  2006  0672AJ  SILKEBORG    50m  1:19.71 
184  Asta Kofod Nielsen  2003  0356BB  ÅRHUS 1900    50m  1:20.81 
254  Cecilie Do  2004  0416BC  IHF    50m  1:22.16 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Marie Kromann Møller  2006  0654AM  AGF    50m  1:16.82 
212  Sara Baumgartner  2005  0552AN  AAS    50m  1:15.47 
285  Mathilde Jensen  2003  0398AY  DELTA    50m  1:14.95 
235  Emmalina Long  2004  0422AM  AAS    50m  1:14.39 
450  Freja Kruse  2004  0434AW  GRINDSTED    50m  1:14.81 
350  Orchide Kiyani  2003  0334AX  AGF    50m  1:15.06 
290  Mille Lindeblad  2005  0512AU  DELTA    50m  1:15.60 
225  Liv Juhl Jensen  2005  0566AI  AAS    50m  1:18.15 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Sarah Froberg Pedersen  2006  0694AJ  SILKEBORG    50m  1:13.94 
293  Frederikke Riber  2005  0598AP  DELTA    50m  1:13.44 
120  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    50m  1:12.56 
170  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    50m  1:12.30 
292  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    50m  1:12.56 
336  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    50m  1:12.57 
403  Sofie Jakobsen  2003  0342BC  S 68    50m  1:13.67 
388  Emma Jensen  2003  0322AT  S 68    50m  1:14.33 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Freja Bjørn  2005  0522AV  AGF    50m  1:11.76 
52  Caden Halle  2005  0596AS  ODDER    50m  1:11.42 
398  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    50m  1:11.35 
249  Gro Sørensen  2002  0248BC  AAS    50m  1:10.83 
94  Selma Lindberg  2003  0354AU  SILKEBORG    50m  1:10.83 
78  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    50m  1:11.35 
116  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    50m  1:11.54 
393  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    50m  1:12.29 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  AAS    50m  1:10.78 
86  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    50m  1:09.69 
392  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  1:08.42 
93  Clarissa Marie Lauritzen  2003  0304AU  SILKEBORG    50m  1:08.28 
85  Mette Holstein  2005  0552AI  SILKEBORG    50m  1:08.32 
390  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    50m  1:08.69 
59  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    50m  1:10.61 
89  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    50m  1:10.82 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    50m  1:08.00 
326  Cathrine Birkebæk  2004  0478AG  AGF    50m  1:07.50 
344  Ida Emilie Hindberg  2005  0528AQ  AGF    50m  1:07.47 
359  Malou Sejr  2005  0572AB  AGF    50m  1:07.14 
61  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    50m  1:07.16 
331  Smilla Bruun Christensen  2001  0154BC  AGF    50m  1:07.48 
92  Annabella Marie Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    50m  1:07.98 
220  Mathilde Tilsted Hansen  2003  0306AR  AAS    50m  1:08.25 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
408  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    50m  1:05.76 
161  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    50m  1:03.77 
329  Mia Borgensgaard  2003  0368AT  AGF    50m  1:02.35 
76  Helena V. Elling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  1:00.15 
323  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AGF    50m  1:01.25 
281  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  1:03.47 
356  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    50m  1:05.30 
60  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    50m  1:06.36 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Holly Lønne Turner  2003  0376AW  DELTA    50m  1:05.60 
126  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  1:03.64 
50  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  1:01.93 
136  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    50m  59.93 
166  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  1:00.80 
300  Anna Pave Ottesen  2003  0338BD  DELTA    50m  1:02.59 
118  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    50m  1:05.11 
353  Maria Mehlsen  2003  0392AX  AGF    50m  1:05.92 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    50m  1:05.42 
213  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    50m  1:03.48 
53  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  ODDER    50m  1:01.82 
124  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  59.65 
128  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  1:00.40 
389  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    50m  1:02.46 
248  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  AAS    50m  1:03.90 
288  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    50m  1:05.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  07:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark