2019-10-22   13:00:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
361  Isak Ekman  2004  AZ6904  SÖDERTÖRN    50m   
531  Max Claesson  2004  AB1904  ÖSMO SS    50m  1:17.57 
259  Lo Sanderfelt  2004    SK NEPTUN    50m   
276  Ekaksh Verma  2004  AY6904  SK NEPTUN    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  Filip Hägglund  2004  AV5304  SÖDERTÖRN    50m  1:15.62 
79  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    50m  1:14.17 
292  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    50m  1:13.54 
518  Hannes Vigström  2004  AT3304  WISBY SS    50m  1:12.85 
283  Axel Hallenborg  2004  AO5504  SALTSJÖB    50m  1:12.43 
86  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    50m  1:12.62 
77  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    50m  1:12.93 
71  Max Eriksson  2003  AG0703  GUSTAVSBER    50m  1:14.05 
572  Alexander Youssef  2004  AS2504  SS04    50m  1:15.36 
471  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    50m  1:15.65 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    50m  1:09.99 
258  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    50m  1:09.18 
432  Lucas Vainio  2004  AN2504  SÖDERTÖRN    50m  1:08.92 
24  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    50m  1:08.68 
237  Malte Norberg  2003  AI7903  SK NEPTUN    50m  1:08.63 
289  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.64 
545  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    50m  1:08.85 
53  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    50m  1:09.12 
590  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    50m  1:09.30 
66  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    50m  1:10.56 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
514  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    50m  1:07.69 
74  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    50m  1:07.40 
541  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    50m  1:06.96 
576  Sami Alzghoul  2004  AD3904  SPIF SF    50m  1:06.84 
108  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  1:05.27 
84  Viggo Reit  2003  AK5703  HUDIKSVALL    50m  1:06.07 
440  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    50m  1:06.95 
463  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    50m  1:07.35 
611  Christian Schroeder  2004  AZ3504  SPIF SF    50m  1:07.66 
529  Michael Andrée  2004  AX7904  ÖSMO SS    50m  1:08.02 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
511  Oliver Höglund  2003  AC8103  WISBY SS    50m  1:04.73 
59  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  1:03.82 
448  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TUREBERG    50m  1:03.38 
331  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    50m  1:03.29 
588  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    50m  1:02.72 
510  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    50m  1:03.18 
234  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    50m  1:03.33 
429  Malte Söderberg  2004  AL1904  SÖDERTÖRN    50m  1:03.76 
120  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    50m  1:03.84 
308  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    50m  1:05.04 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    50m  1:01.94 
38  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  1:01.54 
279  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    50m  1:01.36 
274  Isak Wallström-Blomgren  2003  AQ9303  SK NEPTUN    50m  1:00.42 
609  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    50m  1:00.19 
195  Malte Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    50m  1:00.42 
324  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    50m  1:01.03 
313  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    50m  1:01.38 
352  Liam Björklund  2003  AB6503  SÖDERTÖRN    50m  1:01.64 
513  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    50m  1:02.16 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  59.81 
303  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    50m  59.61 
612  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    50m  59.49 
110  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    50m  58.91 
212  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  55.16 
390  Mattias Kvist  2003  AB5503  SÖDERTÖRN    50m  57.49 
397  Jakub Majta  2003  AV9703  SÖDERTÖRN    50m  59.43 
418  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    50m  59.57 
442  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    50m  59.79 
386  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SÖDERTÖRN    50m  59.87 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner