2019-11-15   01:27:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
75  Tyra Näsholm  2004  BX3604  GUSTAVSBER    50m  1:26.94 
591  Penelope Gomez Rojas  2003  BQ2603  SPIF SF    50m  1:21.63 
127  Eleonora Engström  2004  AR9404  LIDINGÖ SK    50m  1:20.37 
203  Elin Homnér  2003  BT4203  SK NEPTUN    50m  1:19.84 
566  Tilda Selling  2003  BX4203  SS04    50m  1:20.28 
138  Tolue Taheri  2004  AM8804  LIDINGÖ SK    50m  1:20.41 
468  Philippa Ledo Antunes  2004  BR7804  TYRESÖ SS    50m  1:26.77 
571  Emma Wärn  2004  BT7404  SS04    50m  1:28.25 
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Lisa Eriksson  2003  AO9403  GUSTAVSBER    50m  1:18.62 
126  Vilma Dombos  2004  BI5804  LIDINGÖ SK    50m  1:17.81 
477  Elma Ridhagen  2004  BS9804  TYRESÖ SS    50m  1:16.94 
224  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    50m  1:16.72 
596  Alma Lilljequist  2004  BV5404  SPIF SF    50m  1:16.38 
182  Caroline Friberg  2004  AW9204  SK NEPTUN    50m  1:16.67 
281  Cornelia Dahlén  2004  AX1404  SALTSJÖB    50m  1:16.72 
Elsa Axvik Reutergårdh  2004  BA5404  BOTK-RÖNN    50m  1:17.03 
419  Lea Sarlija  2004  BU4204  SÖDERTÖRN    50m  1:18.14 
547  Adéla Darvish  2003  BX0203  SS04    50m  1:19.36 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Hanna Carlberg  2003  BF1803  LIDINGÖ SK    50m  1:15.18 
167  Annie Dovhammar  2003  BV3403  SK NEPTUN    50m  1:14.33 
141  Tuva Walnum  2003  CA6403  LIDINGÖ SK    50m  1:14.03 
13  Ida Nygren  2004  BL2404  BOTK-RÖNN    50m  1:13.14 
250  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    50m  1:12.29 
175  Lilly Eriksson  2004  AS1604  SK NEPTUN    50m  1:12.41 
354  Felicia Camacho  2004  BL9404  SÖDERTÖRN    50m  1:14.00 
171  Li Elveskog  2004  AW0604  SK NEPTUN    50m  1:14.24 
148  Agnes Behrenfeldt  2004  AP9604  SK NEPTUN    50m  1:15.12 
538  Maja Berngrim  2003  BR5403  SS04    50m  1:15.33 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
437  Sara Arnö  2004  AA1208  TUREBERG    50m  1:11.22 
410  Alice Persson  2003  BP2403  SÖDERTÖRN    50m  1:10.49 
515  Nella Silfwergård  2004  BE4604  WISBY SS    50m  1:10.31 
284  Elin Johansson  2004  BB5404  SALTSJÖB    50m  1:09.79 
17  Alva Udell  2003  AO4603  BOTK-RÖNN    50m  1:09.54 
469  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    50m  1:09.61 
616  Emma Thur  2004  AR1804  SPIF SF    50m  1:10.18 
447  Astrid Nilsson  2003  AQ9403  TUREBERG    50m  1:10.36 
95  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    50m  1:10.73 
135  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDINGÖ SK    50m  1:11.54 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    50m  1:08.72 
320  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.52 
444  Julia Häglund  2003  AI1403  TUREBERG    50m  1:08.28 
341  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    50m  1:07.99 
162  Emilia Cullfors  2003  CA5403  SK NEPTUN    50m  1:07.83 
453  Yasemin Uzum  2003  AI3403  TUREBERG    50m  1:07.84 
438  Cornelia Ericsson  2003  AT0603  TUREBERG    50m  1:08.22 
319  Cornelia Lythell  2003  BC2603  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.30 
160  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    50m  1:08.59 
599  Ida Lindström  2004  BK1404  SPIF SF    50m  1:09.36 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
339  Eliane Westermark  2003  AX4603  SPÅRVÄGEN    50m  1:07.64 
367  Maja Frejd  2004  BL8404  SÖDERTÖRN    50m  1:07.51 
598  Sofia Lindqvist  2004  BK3404  SPIF SF    50m  1:07.11 
587  Elsa Fogelsjöö  2003  AX0403  SPIF SF    50m  1:06.69 
296  Johanna Bagelius  2004  BB4604  SPÅRVÄGEN    50m  1:06.32 
137  Rebecca Sandström  2003  AS4803  LIDINGÖ SK    50m  1:06.45 
89  Moa Arvehed  2003  AT7803  JÄRFÄLLA S    50m  1:06.90 
202  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    50m  1:07.15 
458  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    50m  1:07.56 
377  Veronika Hiram  2004  AK7204  SÖDERTÖRN    50m  1:07.73 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Felicia Maultasch  2003  BF6203  ESKILSTUNA    50m  1:05.97 
104  Elina Lejonqvist  2004  AA3804  JÄRFÄLLA S    50m  1:05.73 
330  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    50m  1:05.49 
272  Anna Wainikka  2004  AP7804  SK NEPTUN    50m  1:05.14 
165  Elsa Djuphammar  2003  AU0403  SK NEPTUN    50m  1:05.08 
610  Heidi Saluveer  2003  AM5303  SPIF SF    50m  1:05.11 
113  Rebecca Policastro  2003  AI2403  JÄRFÄLLA S    50m  1:05.47 
396  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    50m  1:05.69 
238  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    50m  1:05.89 
485  Ella Törnqvist  2003  AQ1603  TYRESÖ SS    50m  1:06.30 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    50m  1:04.94 
196  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    50m  1:04.63 
570  Sofia Voigt  2003  BF0803  SS04    50m  1:03.93 
443  Selma Holmer  2004  AM6204  TUREBERG    50m  1:03.61 
222  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    50m  1:02.69 
101  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    50m  1:02.88 
20  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    50m  1:03.88 
343  Rebecca Gustafsson  2003  AB5203  SKK    50m  1:04.57 
176  Madicken Eriksson  2003  AX8203  SK NEPTUN    50m  1:04.79 
119  Linnea Zetterlund  2003  AO5403  JÄRFÄLLA S    50m  1:04.98 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner