2019-11-21   12:11:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
285  Alva Karén  2005  BE3605  SALTSJÖB    50m   
147  Elsa Barett Nygren  2004  BU1804  SK NEPTUN    50m   
399  Chanel Matilainen  2007  BH6207  SÖDERTÖRN    50m   
               
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Delara Ronquist  2007  AN7807  SK NEPTUN    50m   
477  Elma Ridhagen  2004  BS9804  TYRESÖ SS    50m  49.60 
557  Agnes Lundmark  2006  AH2806  SS04    50m  47.95 
54  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    50m  46.73 
539  Anushka Bhowmik  2003  BY6403  SS04    50m  46.34 
254  Lea Rodin  2006  BH1206  SK NEPTUN    50m  46.66 
198  Sheila Hedman  2006  BB1606  SK NEPTUN    50m  47.47 
468  Philippa Ledo Antunes  2004  BR7804  TYRESÖ SS    50m  49.26 
183  Rebecca Friberg  2006  AQ8806  SK NEPTUN    50m  50.51 
               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
384  Emma Johanson  2008  AL9608  SÖDERTÖRN    50m  45.22 
70  Malva Eriksson  2006  AA8406  GUSTAVSBER    50m  44.40 
554  Cecilia Krans  2005  BL4805  SS04    50m  43.97 
203  Elin Homnér  2003  BT4203  SK NEPTUN    50m  42.99 
464  Freya Ebert Westerberg  2005  BB3805  TYRESÖ SS    50m  42.42 
127  Eleonora Engström  2004  AR9404  LIDINGÖ SK    50m  42.88 
193  Amelia Gustafsson  2006  BB0606  SK NEPTUN    50m  43.19 
56  Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    50m  44.09 
591  Penelope Gomez Rojas  2003  BQ2603  SPIF SF    50m  45.19 
330  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    50m  46.34 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Sofia Bang  2007  AH4607  SK NEPTUN    50m  42.13 
375  Filippa Hanikat  2007  AK7207  SÖDERTÖRN    50m  40.61 
138  Tolue Taheri  2004  AM8804  LIDINGÖ SK    50m  40.13 
534  Freja Vesterlund  2006  AA7606  ÖSMO SS    50m  39.96 
350  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SÖDERTÖRN    50m  39.38 
102  Boel Jägerskog  2005  AJ7205  JÄRFÄLLA S    50m  39.92 
134  Klara Klingberg  2006  AW0206  LIDINGÖ SK    50m  39.97 
608  Iza Ramså Ness  2003  BG5203  SPIF SF    50m  40.14 
69  Lisa Eriksson  2003  AO9403  GUSTAVSBER    50m  41.19 
12  Lollobelle Nordström-Renlund  2005  AZ4205  BOTK-RÖNN    50m  42.32 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
213  Jessica Kuhlin  2006  AQ8606  SK NEPTUN    50m  39.29 
290  Alexandra Alkas Alias  2006  AE2406  SPÅRVÄGEN    50m  39.13 
96  Olivia Halfar  2005  AJ4205  JÄRFÄLLA S    50m  38.89 
273  Maja Wallberg  2005  AP9605  SK NEPTUN    50m  38.69 
46  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    50m  38.30 
25  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    50m  38.43 
178  Estelle Ersöz  2005  BD9405  SK NEPTUN    50m  38.70 
532  Fiona Karlsson  2004  AE6404  ÖSMO SS    50m  38.93 
566  Tilda Selling  2003  BX4203  SS04    50m  39.24 
172  Anna Eneroth  2007  AK4607  SK NEPTUN    50m  39.29 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
616  Emma Thur  2004  AR1804  SPIF SF    50m  37.51 
437  Sara Arnö  2004  AA1208  TUREBERG    50m  37.37 
208  Nike Johnston  2005  AJ5405  SK NEPTUN    50m  37.08 
568  Alice Velden  2005  AO2405  SS04    50m  36.55 
284  Elin Johansson  2004  BB5404  SALTSJÖB    50m  36.48 
118  Amanda Wensmark  2005  AJ2405  JÄRFÄLLA S    50m  36.50 
408  Julia Ottosson  2006  AN9206  SÖDERTÖRN    50m  36.83 
167  Annie Dovhammar  2003  BV3403  SK NEPTUN    50m  37.27 
216  Emilia Lind  2006  AR8806  SK NEPTUN    50m  37.50 
45  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    50m  37.76 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDINGÖ SK    50m  36.19 
573  Julia Zwinkels  2004  BM4404  SS04    50m  35.75 
224  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    50m  35.59 
410  Alice Persson  2003  BP2403  SÖDERTÖRN    50m  35.32 
244  Lovisa Ramsten  2005  BK1605  SK NEPTUN    50m  34.99 
21  Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    50m  35.28 
58  Sammi Thai  2005  AK6405  ESKILSTUNA    50m  35.37 
606  Nicole Papachristou  2003  AW4203  SPIF SF    50m  35.68 
126  Vilma Dombos  2004  BI5804  LIDINGÖ SK    50m  36.09 
598  Sofia Lindqvist  2004  BK3404  SPIF SF    50m  36.38 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    50m  34.79 
438  Cornelia Ericsson  2003  AT0603  TUREBERG    50m  33.88 
443  Selma Holmer  2004  AM6204  TUREBERG    50m  33.66 
140  Johanna Torell  2005  AD9205  LIDINGÖ SK    50m  33.32 
478  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRESÖ SS    50m  33.23 
220  Ingrid Lund  2006  AG8206  SK NEPTUN    50m  33.26 
578  Maria Bang  2003  BE8803  SPIF SF    50m  33.60 
124  Hanna Carlberg  2003  BF1803  LIDINGÖ SK    50m  33.79 
599  Ida Lindström  2004  BK1404  SPIF SF    50m  34.01 
319  Cornelia Lythell  2003  BC2603  SPÅRVÄGEN    50m  34.92 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Elin Lindqvist  2004  AP7204  JÄRFÄLLA S    50m  33.06 
444  Julia Häglund  2003  AI1403  TUREBERG    50m  32.51 
137  Rebecca Sandström  2003  AS4803  LIDINGÖ SK    50m  31.68 
577  Liv Asp Olsson  2005  AH3205  SPIF SF    50m  30.83 
113  Rebecca Policastro  2003  AI2403  JÄRFÄLLA S    50m  30.43 
610  Heidi Saluveer  2003  AM5303  SPIF SF    50m  30.72 
558  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    50m  31.53 
296  Johanna Bagelius  2004  BB4604  SPÅRVÄGEN    50m  32.51 
562  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    50m  32.72 
191  Elin Grähs  2004  BD4204  SK NEPTUN    50m  33.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner