2019-11-15   01:15:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 57
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  07:47   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 57, 50m Frisim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
276  Ekaksh Verma  2004  AY6904  SK NEPTUN    50m   
374  Simon Hamzehnejad  2009  AD7109  SÖDERTÖRN    50m  52.54 
82  Gustav Hedin  2005  AA0115  HUDIKSVALL    50m  43.19 
533  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    50m  42.40 
621  John Ström  2004  aq9704  SPÅRVÄGEN    50m  42.46 
314  Anton Jöngren  2006  AD5706  SPÅRVÄGEN    50m  43.81 
369  Hampus Glanshed  2006  AV2306  SÖDERTÖRN    50m   
184  Jonathan Fridliand  2005  AV6305  SK NEPTUN    50m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Vincent Nordlander  2007  AF2707  SK NEPTUN    50m  41.79 
535  Theodor Bagaian  2003  AY5903  SS04    50m  40.92 
544  Neo Carlberg  2005  AA8505  SS04    50m  38.98 
177  Milton Eriksson  2007  AC8307  SK NEPTUN    50m  38.72 
Jakob Khaytan  2003  AX6503  BOTK-RÖNN    50m  37.38 
139  Theo Tollbring  2005  AN1305  LIDINGÖ SK    50m  37.86 
511  Oliver Höglund  2003  AC8103  WISBY SS    50m  38.86 
359  Julius Dorch Juliusson  2007  AC7707  SÖDERTÖRN    50m  39.47 
435  Jonathan Åkerman  2006  AI6106  SÖDERTÖRN    50m  41.06 
122  Oscar Andersson  2007  AK3107  LIDINGÖ SK    50m  42.08 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Martin Gertz  2005  AU7905  LIDINGÖ SK    50m  37.07 
426  Gustav Storell  2006  AL4106  SÖDERTÖRN    50m  36.90 
283  Axel Hallenborg  2004  AO5504  SALTSJÖB    50m  36.42 
79  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    50m  35.71 
187  Theodor Gladare  2007  AC0707  SK NEPTUN    50m  35.64 
479  Max Ringbom  2005  AJ9705  TYRESÖ SS    50m  35.70 
200  Walter Herulf  2006  AN3506  SK NEPTUN    50m  36.35 
257  Oliver Rundström  2008  AC9108  SK NEPTUN    50m  36.44 
270  Alexander Trindade  2006  AP6106  SK NEPTUN    50m  36.95 
553  Alvin Johansson  2005  AV4705  SS04    50m  37.16 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
269  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    50m  35.56 
65  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    50m  35.28 
266  Christos Theodosiadis  2006  AI7106  SK NEPTUN    50m  35.16 
261  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    50m  35.12 
78  Oskar Sundqvist  2003  AH3303  GUSTAVSBER    50m  34.27 
223  Ludvig Löfström  2006  AI4506  SK NEPTUN    50m  34.73 
428  Elton Söderberg  2006  AH0306  SÖDERTÖRN    50m  35.16 
133  Adam Joseph Michel  2006  AS8306  LIDINGÖ SK    50m  35.25 
221  Marcus Lundgren  2006  AN1506  SK NEPTUN    50m  35.32 
199  Allan Herulf  2006  AN4506  SK NEPTUN    50m  35.63 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
404  Felix Noe Glaser  2003  AS5903  SÖDERTÖRN    50m  33.82 
132  Maxim Jelagin  2005  AJ9505  LIDINGÖ SK    50m  33.81 
513  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    50m  33.13 
255  Tim Rogersson  2005  AN5305  SK NEPTUN    50m  32.92 
76  Melvin Rinaldo  2005  AA5905  GUSTAVSBER    50m  32.52 
233  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    50m  32.72 
321  Carl Malm  2005  AL7905  SPÅRVÄGEN    50m  32.96 
510  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    50m  33.37 
66  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    50m  33.81 
471  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    50m  33.86 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    50m  31.94 
86  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    50m  31.60 
24  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    50m  31.40 
36  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    50m  30.68 
59  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  30.60 
55  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    50m  30.68 
432  Lucas Vainio  2004  AN2504  SÖDERTÖRN    50m  31.15 
541  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    50m  31.44 
204  Uno Härmark  2005  AD8705  SK NEPTUN    50m  31.70 
242  Philip Palmqvist  2005  AR1505  SK NEPTUN    50m  31.94 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Ferdinand Bang  2005  AF1305  SK NEPTUN    50m  30.45 
80  Ted Wiker  2004  AE1304  GUSTAVSBER    50m  30.34 
590  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    50m  30.03 
85  Gustaf Sandström  2003  AP4703  HUDIKSVALL    50m  29.42 
611  Christian Schroeder  2004  AZ3504  SPIF SF    50m  29.25 
237  Malte Norberg  2003  AI7903  SK NEPTUN    50m  29.33 
84  Viggo Reit  2003  AK5703  HUDIKSVALL    50m  29.85 
308  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    50m  30.04 
589  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    50m  30.40 
108  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  30.47 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
279  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    50m  28.69 
331  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    50m  28.62 
97  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  26.96 
418  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    50m  26.70 
212  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  25.53 
386  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SÖDERTÖRN    50m  26.19 
612  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    50m  26.92 
303  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    50m  27.17 
588  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    50m  28.66 
166  Theo Djuphammar  2005  AC6105  SK NEPTUN    50m  29.10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  07:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner