2019-10-15   23:29:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
572  Alexander Youssef  2004  AS2504  SS04    50m  6:23.99 
86  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    50m  5:55.15 
66  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    50m  6:18.09 
               
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    50m  5:41.18 
59  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  5:18.34 
41  Fredrik Karlsson  2004  AB7104  ESKILSTUNA    50m  5:10.83 
53  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    50m  5:07.04 
258  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    50m  5:00.94 
622  Otto Reithner  2003  AE4303  SKK    50m  5:04.40 
289  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    50m  5:10.24 
65  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    50m  5:12.61 
71  Max Eriksson  2003  AG0703  GUSTAVSBER    50m  5:39.86 
24  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    50m  5:44.05 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Malte Norberg  2003  AI7903  SK NEPTUN    50m  4:59.09 
120  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    50m  4:56.76 
324  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    50m  4:53.71 
303  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    50m  4:51.38 
513  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    50m  4:49.08 
195  Malte Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    50m  4:49.16 
331  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    50m  4:52.66 
555  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    50m  4:55.63 
514  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    50m  4:57.82 
80  Ted Wiker  2004  AE1304  GUSTAVSBER    50m  4:59.29 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    50m  4:47.14 
38  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  4:42.97 
279  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    50m  4:39.99 
212  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  4:36.60 
97  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  4:29.79 
397  Jakub Majta  2003  AV9703  SÖDERTÖRN    50m  4:32.51 
112  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    50m  4:39.67 
110  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    50m  4:41.24 
108  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  4:43.02 
313  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    50m  4:48.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner