2019-10-15   03:17:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 78
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 78, 50m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
268  Stavros Theodosiadis  2002  AY7502  SK NEPTUN    50m  31.16 
11  Mattias Moreno  2002  AX5302  BOTK-RÖNN    50m  30.79 
67  Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    50m  30.91 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
502  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    50m  29.41 
470  Algot Lindwall  2002  AJ4102  TYRESÖ SS    50m  29.08 
551  Lars Hennert  1961  AA5561  SS04    50m  28.30 
425  Marcus Stolt  1995  AQ3595  SÖDERTÖRN    50m  27.79 
128  Johannes Fällgren  2002  AP1102  LIDINGÖ SK    50m  27.87 
509  Jesper Granath  2002  AM5902  WISBY SS    50m  28.71 
484  Elias Törnqvist  1999  AL8999  TYRESÖ SS    50m  29.15 
512  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    50m  29.44 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
525  William Jansson  2000  AX1100  ÅKERSBERGA    50m  27.69 
382  Oskar Hägglund  1999  AW5399  SÖDERTÖRN    50m  27.61 
600  David Macleod  2001  BA1701  SPIF SF    50m  27.45 
232  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  27.22 
387  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SÖDERTÖRN    50m  27.27 
109  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    50m  27.54 
492  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    50m  27.69 
503  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m  27.76 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
563  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    50m  26.20 
185  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN    50m  26.14 
523  Oscar Gullberg  1999  AF8799  ÅKERSBERGA    50m  25.92 
231  Marcus Melander  1996  AI2996  SK NEPTUN    50m  25.82 
393  Simon Lund  1989  AM1389  SÖDERTÖRN    50m  25.86 
603  Tyrone Nilsson-Deya  2001  AS7901  SPIF SF    50m  25.92 
504  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  26.17 
400  Oskar Mikker  2000  AQ7100  SÖDERTÖRN    50m  26.90 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
315  Adam Karlsson  2000  AK5900  SPÅRVÄGEN    50m  25.24 
345  Christopher Andrén  2000  AK0100  SÖDERTÖRN    50m  24.95 
627  Markus Fürst  1996  aa2196  JÖNKÖPING    50m  24.11 
180  Pontus Flodqvist  1988  AB5388  SK NEPTUN    50m  23.33 
602  Martin Nilsson  1993  AL6793  SPIF SF    50m  23.94 
427  Marcus Stridfäldt  1995  AY9195  SÖDERTÖRN    50m  24.76 
499  Martin Magnusson  1995  AG6795  TÄBY SIM    50m  25.19 
323  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    50m  25.63 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner