2019-10-23   12:03:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 66
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:37   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 66, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
86  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    50m  1:45.18 
55  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    50m  1:39.34 
79  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    50m  1:43.75 
               
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    50m  1:33.30 
511  Oliver Höglund  2003  AC8103  WISBY SS    50m  1:30.57 
589  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    50m  1:29.27 
293  Markus Annas  2004  AF1704  SPÅRVÄGEN    50m  1:26.48 
195  Malte Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    50m  1:25.75 
510  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    50m  1:26.17 
65  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    50m  1:29.25 
66  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    50m  1:30.50 
555  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    50m  1:32.52 
78  Oskar Sundqvist  2003  AH3303  GUSTAVSBER    50m  1:35.23 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
233  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    50m  1:24.52 
572  Alexander Youssef  2004  AS2504  SS04    50m  1:23.03 
514  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    50m  1:21.69 
352  Liam Björklund  2003  AB6503  SÖDERTÖRN    50m  1:21.26 
234  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    50m  1:19.85 
619  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ SF    50m  1:20.79 
370  Emil Gunnarsson  2004  AM0504  SÖDERTÖRN    50m  1:21.42 
531  Max Claesson  2004  AB1904  ÖSMO SS    50m  1:22.26 
450  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    50m  1:23.28 
59  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  1:25.12 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    50m  1:19.54 
513  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    50m  1:17.33 
274  Isak Wallström-Blomgren  2003  AQ9303  SK NEPTUN    50m  1:17.15 
440  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    50m  1:15.06 
324  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    50m  1:11.20 
292  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    50m  1:14.16 
612  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    50m  1:15.59 
448  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TUREBERG    50m  1:17.16 
605  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    50m  1:17.82 
594  Axel Lewander  2004  AI7304  SPIF SF    50m  1:19.60 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner