2019-10-15   17:29:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 55
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  07:47   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 55, 200m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
614  Alexander Suei  2004  AM3304  SPIF SF    50m   
529  Michael Andrée  2004  AX7904  ÖSMO SS    50m  2:40.56 
590  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    50m  2:39.34 
74  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    50m  2:39.89 
79  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    50m  2:47.63 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
471  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    50m  2:37.94 
71  Max Eriksson  2003  AG0703  GUSTAVSBER    50m  2:36.55 
53  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    50m  2:31.34 
292  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    50m  2:30.87 
622  Otto Reithner  2003  AE4303  SKK    50m  2:28.77 
65  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    50m  2:29.25 
545  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    50m  2:31.30 
432  Lucas Vainio  2004  AN2504  SÖDERTÖRN    50m  2:36.11 
518  Hannes Vigström  2004  AT3304  WISBY SS    50m  2:37.72 
24  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    50m  2:38.32 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
308  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    50m  2:27.81 
289  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    50m  2:26.43 
541  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    50m  2:25.59 
59  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  2:23.81 
324  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    50m  2:21.57 
549  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    50m  2:22.68 
555  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    50m  2:24.34 
41  Fredrik Karlsson  2004  AB7104  ESKILSTUNA    50m  2:26.22 
66  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    50m  2:26.98 
258  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    50m  2:27.90 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
588  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    50m  2:20.20 
442  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    50m  2:19.72 
120  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    50m  2:19.05 
331  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    50m  2:17.58 
108  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  2:14.11 
313  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    50m  2:14.39 
352  Liam Björklund  2003  AB6503  SÖDERTÖRN    50m  2:18.97 
234  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    50m  2:19.28 
80  Ted Wiker  2004  AE1304  GUSTAVSBER    50m  2:19.82 
514  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    50m  2:20.61 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
279  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    50m  2:13.15 
38  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  2:11.95 
110  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    50m  2:10.51 
97  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  2:08.48 
212  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  2:06.64 
397  Jakub Majta  2003  AV9703  SÖDERTÖRN    50m  2:08.34 
390  Mattias Kvist  2003  AB5503  SÖDERTÖRN    50m  2:09.09 
112  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    50m  2:10.91 
195  Malte Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    50m  2:13.13 
303  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    50m  2:14.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  07:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner