2019-10-23   12:58:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 46
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
382  Oskar Hägglund  1999  AW5399  SÖDERTÖRN    50m  40.27 
11  Mattias Moreno  2002  AX5302  BOTK-RÖNN    50m  40.08 
268  Stavros Theodosiadis  2002  AY7502  SK NEPTUN    50m  40.11 
586  Martin Falk  1999  AC1199  SPIF SF    50m  43.19 
               
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    50m  39.21 
425  Marcus Stolt  1995  AQ3595  SÖDERTÖRN    50m  34.41 
63  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    50m  33.86 
603  Tyrone Nilsson-Deya  2001  AS7901  SPIF SF    50m  33.08 
427  Marcus Stridfäldt  1995  AY9195  SÖDERTÖRN    50m  32.79 
613  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    50m  32.80 
356  Markus Charlton  2001  AD7701  SÖDERTÖRN    50m  33.45 
551  Lars Hennert  1961  AA5561  SS04    50m  33.99 
451  Michael Stille  2002  AD7902  TUREBERG    50m  37.61 
512  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    50m  39.62 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
602  Martin Nilsson  1993  AL6793  SPIF SF    50m  32.68 
550  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    50m  31.73 
228  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN    50m  31.61 
163  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SK NEPTUN    50m  29.93 
620  Johannes Skagius  1995  ah8595  SUNDSVALL    50m  27.02 
520  Andreas Fürst  1990  AE1990  VÄSBY SS    50m  29.07 
420  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN    50m  31.15 
346  Filip Antlöv  1998  AE5998  SÖDERTÖRN    50m  31.65 
627  Markus Fürst  1996  aa2196  JÖNKÖPING    50m  32.39 
565  Douglas Reuterskiöld  2002  AM1302  SS04    50m  32.69 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner