2019-10-20   20:52:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 17
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
86  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    50m  1:41.15 
66  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    50m  1:35.86 
79  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    50m  1:30.51 
511  Oliver Höglund  2003  AC8103  WISBY SS    50m  1:22.16 
65  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    50m  1:27.89 
84  Viggo Reit  2003  AK5703  HUDIKSVALL    50m  1:30.60 
448  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TUREBERG    50m  1:38.02 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    50m  1:21.95 
59  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  1:20.76 
108  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  1:19.82 
450  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    50m  1:18.76 
590  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    50m  1:17.57 
331  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    50m  1:17.88 
74  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    50m  1:18.99 
71  Max Eriksson  2003  AG0703  GUSTAVSBER    50m  1:19.94 
308  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    50m  1:21.57 
283  Axel Hallenborg  2004  AO5504  SALTSJÖB    50m  1:22.16 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
529  Michael Andrée  2004  AX7904  ÖSMO SS    50m  1:16.61 
589  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    50m  1:14.97 
39  Evert Jonsson  2003  AA0303  ESKILSTUNA    50m  1:13.89 
292  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    50m  1:13.00 
234  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    50m  1:11.88 
41  Fredrik Karlsson  2004  AB7104  ESKILSTUNA    50m  1:12.51 
38  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  1:13.10 
313  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    50m  1:14.96 
463  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    50m  1:16.18 
541  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    50m  1:17.11 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    50m  1:10.45 
85  Gustaf Sandström  2003  AP4703  HUDIKSVALL    50m  1:08.64 
440  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    50m  1:07.46 
390  Mattias Kvist  2003  AB5503  SÖDERTÖRN    50m  1:06.33 
303  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    50m  1:04.86 
609  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    50m  1:05.08 
97  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  1:06.90 
594  Axel Lewander  2004  AI7304  SPIF SF    50m  1:07.70 
605  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    50m  1:08.91 
370  Emil Gunnarsson  2004  AM0504  SÖDERTÖRN    50m  1:10.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner