2019-10-16   16:16:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
383  Emil Johanson  2005  AX4105  SÖDERTÖRN    50m   
82  Gustav Hedin  2005  AA0115  HUDIKSVALL    50m  1:38.54 
239  Vincent Nordlander  2007  AF2707  SK NEPTUN    50m  1:35.76 
122  Oscar Andersson  2007  AK3107  LIDINGÖ SK    50m  1:37.56 
533  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    50m  1:40.65 
618  Danil Kim  2009  AA0509  BASILISK    50m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
359  Julius Dorch Juliusson  2007  AC7707  SÖDERTÖRN    50m  1:31.61 
177  Milton Eriksson  2007  AC8307  SK NEPTUN    50m  1:28.11 
223  Ludvig Löfström  2006  AI4506  SK NEPTUN    50m  1:26.83 
184  Jonathan Fridliand  2005  AV6305  SK NEPTUN    50m  1:26.15 
415  Tommy Ritmberg  2007  AG6307  SÖDERTÖRN    50m  1:24.78 
181  Vincent Forss  2007  AL9107  SK NEPTUN    50m  1:24.99 
187  Theodor Gladare  2007  AC0707  SK NEPTUN    50m  1:26.51 
257  Oliver Rundström  2008  AC9108  SK NEPTUN    50m  1:27.27 
544  Neo Carlberg  2005  AA8505  SS04    50m  1:28.14 
435  Jonathan Åkerman  2006  AI6106  SÖDERTÖRN    50m  1:31.96 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Allan Herulf  2006  AN4506  SK NEPTUN    50m  1:21.57 
269  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    50m  1:21.38 
200  Walter Herulf  2006  AN3506  SK NEPTUN    50m  1:18.94 
309  Adrian Hellberg  2005  AJ3105  SPÅRVÄGEN    50m  1:18.34 
486  Albin Wullt  2005  AR5705  TYRESÖ SS    50m  1:17.90 
479  Max Ringbom  2005  AJ9705  TYRESÖ SS    50m  1:18.24 
261  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    50m  1:18.45 
304  William Erneholm  2006  AD5506  SPÅRVÄGEN    50m  1:19.72 
270  Alexander Trindade  2006  AP6106  SK NEPTUN    50m  1:21.50 
302  Alan Eriksson  2005  AH2905  SPÅRVÄGEN    50m  1:24.57 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
426  Gustav Storell  2006  AL4106  SÖDERTÖRN    50m  1:17.35 
373  Sam Hamzehnejad  2006  AI1306  SÖDERTÖRN    50m  1:15.42 
64  Eric Åhlén  2006  AA1506  ESKILSTUNA    50m  1:14.94 
255  Tim Rogersson  2005  AN5305  SK NEPTUN    50m  1:12.07 
312  David Holmberg  2005  AH7905  SPÅRVÄGEN    50m  1:11.00 
298  Viktor Dahlberg  2005  AQ7105  SPÅRVÄGEN    50m  1:11.12 
221  Marcus Lundgren  2006  AN1506  SK NEPTUN    50m  1:14.00 
428  Elton Söderberg  2006  AH0306  SÖDERTÖRN    50m  1:15.25 
132  Maxim Jelagin  2005  AJ9505  LIDINGÖ SK    50m  1:16.68 
266  Christos Theodosiadis  2006  AI7106  SK NEPTUN    50m  1:17.82 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Jonatan Eriksson  2006  AB1106  SK NEPTUN    50m  1:07.81 
36  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    50m  1:07.34 
204  Uno Härmark  2005  AD8705  SK NEPTUN    50m  1:05.96 
411  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    50m  1:04.57 
166  Theo Djuphammar  2005  AC6105  SK NEPTUN    50m  1:02.96 
376  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    50m  1:04.56 
449  Marcus Persson Taylor  2005  AC4905  TUREBERG    50m  1:05.66 
145  Ferdinand Bang  2005  AF1305  SK NEPTUN    50m  1:06.42 
321  Carl Malm  2005  AL7905  SPÅRVÄGEN    50m  1:07.61 
430  Danér Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    50m  1:09.42 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner