2020-02-22   17:25:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

3_S
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
596  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  1:16.67   
104  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:19.81   
77  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  1:22.81   
175  Hansen Emma  2004  GLADSAXE  0434AM  50 m  1:22.92   
244  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  1:22.95   
70  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  50 m  1:23.02   
83  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:23.26   
237  Friis Tea Stark  2006  YSTADS SS  AE6406  50 m  1:24.66   
41  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:24.82   
10  597  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  1:24.82   
11  600  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  1:25.26   
12  584  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  1:25.38   
13  462  Kolstrup-Timm Amalie  2003  HELSINGØR  0314AK  50 m  1:25.70   
14  553  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  50 m  1:26.38   
15  57  Kreiser-Petersen Alberte  2005  GENTOFTE  0596AO  50 m  1:27.94   
16  84  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:27.95   
17  207  Staudt Josefine  2005  GLADSAXE  0538AE  50 m  1:28.30   
18  85  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  1:29.20   
19  67  Mortensen Cecilie G.  2005  GENTOFTE  0552AF  50 m  1:30.00   
20  48  Fischer Rebecca Chur  2005  GENTOFTE  0522AP  50 m  1:30.22   
21  203  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  50 m  1:30.35   
22  163  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  50 m  1:32.57   
23  78  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  50 m  1:33.09   
24  33  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  1:34.06   
25  153  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  50 m  1:36.71   
26  28  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  1:37.19   
27  14  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  1:39.40   
28  144  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  50 m  1:40.63   
29  287  Møller Caroline  2002  VATCPH-STT  0244BA  50 m  1:40.63   
30  63  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  1:40.71   
31  304  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  50 m  1:41.16   
32  578  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  1:41.85   
33  391  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  50 m  1:42.28   
34  229  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  50 m  1:42.53   
35  290  Høffer Emilia  2001  VATCPH-STT  0176BD  50 m  1:43.80   
36  402  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  50 m  1:44.72   
37  407  Erhardi Amalie Busch  2006  HØRSHOLM  0602AL  50 m  1:45.36   
38  129  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  50 m  1:46.15   
39  12  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  1:47.82   
40  24  Nyborg Evelyn  2005  DRAGSHOLM  0534AZ  50 m  1:48.54   
41  249  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  50 m  1:52.25   
42  449  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  1:53.90   
43  124  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  1:54.13   
44  246  Karlsson Tindra  2006  YSTADS SS  AE2806  50 m  1:54.63   
45  125  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  1:55.15   
46  288  Danielsen Jasmin  2001  VATCPH-STT  0108BD  50 m  1:55.28   
47  145  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  50 m  1:55.90   
48  441  Philip Emma  2005  HØRSHOLM  0538AN  50 m  1:56.63   
49  158  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  1:56.67   
50  157  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  1:57.94   
51  139  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  1:58.73   
52  141  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  2:03.10   
53  140  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  2:04.31   
54  142  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  50 m  2:04.66   
55  433  Mourier Victoria Haslund  2007  HØRSHOLM  0704AC  50 m  2:05.90   
56  159  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  2:08.38   
57  154  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  2:09.09   
58  148  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  2:10.30   
59  132  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  2:12.14   
60  138  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  2:41.47   
61  146  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  2:45.00   
62  240  Emilsson Molly  2008  YSTADS SS    50 m  2:45.00   
63  241  Friis Tora Stark  2008  YSTADS SS  AQ8208  50 m  2:45.00   
64  242  Silow Johanna  2008  YSTADS SS  AQ1408  50 m  2:45.00   
65  243  Nilsson Emma  2008  YSTADS SS  AE4808  50 m  2:45.00   
66  245  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  50 m  2:45.00   
67  248  Casimir Elice  2007  YSTADS SS  BC5407  50 m  2:45.00   
68  250  Mårtensson Ida Viberg  2005  YSTADS SS  AN1205  50 m  2:45.00   
69  302  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  50 m  2:45.00   
70  403  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  2:45.00   
71  404  El-Nagdy Isabella  2005  HØRSHOLM  0526AY  50 m  2:45.00   
72  408  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  50 m  2:45.00   
73  410  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  2:45.00   
74  428  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  2:45.00   
75  432  Melchiorsen Elisabeth Rix  2008  HØRSHOLM  0848AI  50 m  2:45.00   
76  440  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  50 m  2:45.00   
77  447  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  50 m  2:45.00   
78  450  Siim Filippa  2008  HØRSHOLM  0852AJ  50 m  2:45.00   
79  456  Weise Isabella  2007  HØRSHOLM    50 m  2:45.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  18:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark