2020-02-22   18:12:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

10_S
Løb 10, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
111  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  58.22   
420  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  1:00.54   
116  Rasmussen Gro Grinda  2003  GLADSAXE  0372AF  50 m  1:00.73   
596  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  1:01.75   
164  Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  1:02.45   
416  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  50 m  1:03.07   
114  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  1:03.85   
47  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  1:03.88   
41  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:04.84   
10  85  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  1:04.98   
11  22  Noe Felina  2002  DRAGSHOLM  0252AR  50 m  1:05.14   
12  452  Thimmer Astrid  2003  HØRSHOLM  0302AQ  50 m  1:05.46   
13  421  Jensen Caroline Salskov  2005  HØRSHOLM  0526AB  50 m  1:05.72   
14  74  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  1:05.74   
15  83  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:05.88   
16  235  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  50 m  1:05.89   
17  582  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  1:06.20   
18  579  Modeweg-Hansen Sophie E.  1997  SØLLERØD  9722AO  50 m  1:06.75   
19  231  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  50 m  1:07.37   
20  552  Clan Mikkeline Mailund  2004  SØLLERØD  0494AT  50 m  1:07.44   
21  232  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  50 m  1:07.59   
22  548  Bolvig Andrea M. Lang  2000  SØLLERØD  0048AE  50 m  1:07.74   
23  32  Sørensen Laura  2001  DRAGSHOLM  0102BC  50 m  1:07.93   
24  457  Vendelboe-Schack Alba  2005  HØRSHOLM  0594AJ  50 m  1:08.05   
25  81  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  1:08.19   
26  267  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  50 m  1:08.23   
27  18  Neess Camille  2003  DRAGSHOLM  0324BA  50 m  1:08.60   
28  597  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  1:09.03   
29  259  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  50 m  1:09.26   
30  413  Haugbølle Kaya Vennick  2004  HØRSHOLM  0418AB  50 m  1:09.30   
31  77  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  1:09.97   
32  35  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  1:10.07   
33  244  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  1:10.28   
34  67  Mortensen Cecilie G.  2005  GENTOFTE  0552AF  50 m  1:10.41   
35  247  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  50 m  1:10.49   
36  31  Schilling Alberte Holst  2003  DRAGSHOLM  0368AW  50 m  1:10.59   
37  58  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  1:10.99   
38  434  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  1:11.43   
39  245  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  50 m  1:11.53   
40  553  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  50 m  1:11.70   
41  545  Bang Laura  2004  SØLLERØD  0474AP  50 m  1:11.95   
42  Hardis Maria  2004  DRAGSHOLM  0434BA  50 m  1:12.00   
43  185  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  50 m  1:12.29   
44  14  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  1:12.31   
45  176  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  1:12.68   
46  75  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  50 m  1:12.80   
47  207  Staudt Josefine  2005  GLADSAXE  0538AE  50 m  1:12.85   
48  29  Rasmussen Ella  2004  DRAGSHOLM  0472AL  50 m  1:13.01   
49  600  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  1:13.25   
50  201  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  50 m  1:13.40   
51  78  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  50 m  1:13.71   
52  61  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  1:13.90   
53  266  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  50 m  1:14.26   
54  586  Røjel Anna  2006  SØLLERØD  0634AG  50 m  1:14.91   
55  441  Philip Emma  2005  HØRSHOLM  0538AN  50 m  1:15.65   
56  153  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  50 m  1:16.09   
57  236  Leo Felicia  2006  YSTADS SS  AE8606  50 m  1:16.66   
58  49  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:16.72   
59  28  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  1:16.88   
60  33  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  1:17.01   
61  592  Smidt Frederikke  2004  SØLLERØD  0412AL  50 m  1:17.24   
62  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  1:17.31   
63  24  Nyborg Evelyn  2005  DRAGSHOLM  0534AZ  50 m  1:17.43   
64  129  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  50 m  1:17.54   
65  163  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  50 m  1:18.68   
66  158  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  1:18.88   
67  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  50 m  1:18.97   
68  290  Høffer Emilia  2001  VATCPH-STT  0176BD  50 m  1:18.98   
69  174  Gotfredsen Alma  2005  GLADSAXE  0548AI  50 m  1:19.17   
70  299  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  50 m  1:19.98   
71  424  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  1:20.02   
72  409  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  1:21.13   
73  407  Erhardi Amalie Busch  2006  HØRSHOLM  0602AL  50 m  1:22.01   
74  144  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  50 m  1:22.47   
75  449  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  1:22.87   
76  451  Søndergaard Amalie Rose  2006  HØRSHOLM  0618AF  50 m  1:22.94   
77  578  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  1:23.43   
78  229  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  50 m  1:23.49   
79  12  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  1:25.09   
80  302  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  50 m  1:25.14   
81  304  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  50 m  1:25.91   
82  40  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  1:26.00   
83  289  Mohammadi Sofia  2005  VATCPH-STT  0552AW  50 m  1:26.03   
84  590  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  1:26.16   
85  260  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  50 m  1:27.13   
86  549  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  1:28.57   
87  146  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  1:29.53   
88  142  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  50 m  1:30.23   
89  240  Emilsson Molly  2008  YSTADS SS    50 m  1:30.24   
90  277  Madsen Isabella M.  2007  VATCPH-STT  0798AA  50 m  1:30.57   
91  124  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  1:32.09   
92  145  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  50 m  1:32.17   
93  125  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  1:32.45   
94  594  Terney Caroline  2007  SØLLERØD  0728AM  50 m  1:32.84   
95  559  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  1:33.22   
96  282  Hansen Maja  2006  VATCPH-STT  0652AE  50 m  1:33.84   
97  575  Kristensen Mathilde  2007  SØLLERØD  0744AG  50 m  1:33.86   
98  581  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  1:34.19   
99  288  Danielsen Jasmin  2001  VATCPH-STT  0108BD  50 m  1:35.17   
100  551  Clan Asta-Marie Mailund  2006  SØLLERØD  0652AN  50 m  1:35.57   
101  558  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  1:37.60   
102  284  Møller Amalie  2007  VATCPH-STT  0762AK  50 m  1:38.02   
103  154  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  1:38.47   
104  246  Karlsson Tindra  2006  YSTADS SS  AE2806  50 m  1:39.50   
105  140  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  1:39.74   
106  139  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  1:42.52   
107  132  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  1:42.76   
108  159  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  1:43.30   
109  141  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  1:43.97   
110  403  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  1:44.70   
111  541  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  1:46.12   
112  157  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  1:46.81   
113  148  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  1:48.59   
114  408  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  50 m  1:56.60   
115  447  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  50 m  2:03.40   
116  432  Melchiorsen Elisabeth Rix  2008  HØRSHOLM  0848AI  50 m  2:04.28   
117  428  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  2:06.42   
118  450  Siim Filippa  2008  HØRSHOLM  0852AJ  50 m  2:07.29   
119  138  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  2:09.64   
120  241  Friis Tora Stark  2008  YSTADS SS  AQ8208  50 m     
121  243  Nilsson Emma  2008  YSTADS SS  AE4808  50 m     
122  248  Casimir Elice  2007  YSTADS SS  BC5407  50 m     
123  249  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  50 m     
124  256  Leo Isabelle  2009  YSTADS SS  AA8609  50 m     
125  257  Malmborg Emilia  2008  YSTADS SS  AE5808  50 m     
126  287  Møller Caroline  2002  VATCPH-STT  0244BA  50 m     
127  410  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m     
128  440  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  50 m     
129  456  Weise Isabella  2007  HØRSHOLM    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  18:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark