2020-02-22   18:18:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
440  Victoria Pedersen  2008  0822AJ  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
302  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    50m  2:45.00 
241  Tora Stark Friis  2008  AQ8208  YSTADS SS    50m  2:45.00 
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
456  Isabella Weise  2007    HØRSHOLM    50m  2:45.00 
404  Isabella El-Nagdy  2005  0526AY  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
245  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    50m  2:45.00 
250  Ida Viberg Mårtensson  2005  AN1205  YSTADS SS    50m  2:45.00 
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
450  Filippa Siim  2008  0852AJ  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
447  Camilla Schnabl  2008  0832AJ  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
403  Therese Dommer  2009  0932AD  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
410  Rosamarie Grevelund  2007  0784AR  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
408  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
243  Emma Nilsson  2008  AE4808  YSTADS SS    50m  2:45.00 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
428  Ida Fiala Kohl  2008  0808AI  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
248  Elice Casimir  2007  BC5407  YSTADS SS    50m  2:45.00 
240  Molly Emilsson  2008    YSTADS SS    50m  2:45.00 
146  Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    50m  2:45.00 
432  Elisabeth Rix Melchiorsen  2008  0848AI  HØRSHOLM    50m  2:45.00 
242  Johanna Silow  2008  AQ1408  YSTADS SS    50m  2:45.00 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Sarah Zargarov Hansen  2008  0848AG  GLADSAXE    50m  2:12.14 
154  Rosa Rank Solhart  2007  0762AD  GLADSAXE    50m  2:09.09 
433  Victoria Haslund Mourier  2007  0704AC  HØRSHOLM    50m  2:05.90 
159  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    50m  2:08.38 
148  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    50m  2:10.30 
138  Katrine Hermansen  2008  0838AG  GLADSAXE    50m  2:41.47 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    50m  2:04.31 
139  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    50m  1:58.73 
158  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    50m  1:56.67 
157  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    50m  1:57.94 
141  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    50m  2:03.10 
142  Laura Kaysfeld  2007  0798AN  GLADSAXE    50m  2:04.66 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Petrea Asferg Larsson  2008  0862AD  GLADSAXE    50m  1:55.90 
125  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    50m  1:55.15 
124  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    50m  1:54.13 
246  Tindra Karlsson  2006  AE2806  YSTADS SS    50m  1:54.63 
288  Jasmin Danielsen  2001  0108BD  VATCPH-STT    50m  1:55.28 
441  Emma Philip  2005  0538AN  HØRSHOLM    50m  1:56.63 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
249  Elsa Lundstedt  2007  AN1607  YSTADS SS    50m  1:52.25 
12  Sofie Larsen  2005  0574AZ  DRAGSHOLM    50m  1:47.82 
407  Amalie Busch Erhardi  2006  0602AL  HØRSHOLM    50m  1:45.36 
129  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    50m  1:46.15 
24  Evelyn Nyborg  2005  0534AZ  DRAGSHOLM    50m  1:48.54 
449  Clara Katharina Sederholm  2006  0634AJ  HØRSHOLM    50m  1:53.90 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Emilia Høffer  2001  0176BD  VATCPH-STT    50m  1:43.80 
391  Astrid Hjuler Britze  2006  0684AE  HØRSHOLM    50m  1:42.28 
304  Emma Haagen  2006  0676AH  VATCPH-STT    50m  1:41.16 
578  Frederikke Larsen  2005  0524AS  SØLLERØD    50m  1:41.85 
229  Hannah Nilsson  2006  AE5406  YSTADS SS    50m  1:42.53 
402  Emilie Dommer  2007  0706AF  HØRSHOLM    50m  1:44.72 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    50m  1:40.63 
14  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    50m  1:39.40 
153  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    50m  1:36.71 
28  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    50m  1:37.19 
287  Caroline Møller  2002  0244BA  VATCPH-STT    50m  1:40.63 
63  Julie Heurlin Lunding  2006  0626AA  GENTOFTE    50m  1:40.71 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    50m  1:33.09 
203  Bianca Roos  2006  0622AB  GLADSAXE    50m  1:30.35 
67  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    50m  1:30.00 
48  Rebecca Chur Fischer  2005  0522AP  GENTOFTE    50m  1:30.22 
163  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    50m  1:32.57 
33  Freja Threms  2005  0586AN  DRAGSHOLM    50m  1:34.06 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Josefine Staudt  2005  0538AE  GLADSAXE    50m  1:28.30 
57  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    50m  1:27.94 
462  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    50m  1:25.70 
553  Pauline Drucker  2004  0474AG  SØLLERØD    50m  1:26.38 
84  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    50m  1:27.95 
85  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    50m  1:29.20 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
600  Mille Vester-Christensen  2005  0556AL  SØLLERØD    50m  1:25.26 
41  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  1:24.82 
83  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  1:23.26 
237  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    50m  1:24.66 
597  Alba Lyhne Weiner  2004  0486AT  SØLLERØD    50m  1:24.82 
584  Ida Marie Platzer  2005  0572AC  SØLLERØD    50m  1:25.38 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    50m  1:22.95 
77  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  1:22.81 
596  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  1:16.67 
104  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  1:19.81 
175  Emma Hansen  2004  0434AM  GLADSAXE    50m  1:22.92 
70  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    50m  1:23.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark