2020-02-22   17:56:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
122  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    50m  4:01.00 
128  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    50m  4:00.71 
149  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    50m  4:01.00 
123  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    50m  4:01.00 
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Albert Hvistendahl Fabel  2007  0735AC  GLADSAXE    50m  3:50.95 
134  Oscar Heinemann  2007  0797AF  GLADSAXE    50m  3:43.26 
156  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    50m  3:36.37 
591  Carl Gustav Skovgaard  2006  0651AK  SØLLERØD    50m  3:37.79 
544  Thor Andersen  2007  0735AE  SØLLERØD    50m  3:45.18 
135  Theodor Heinemann  2007  0771AG  GLADSAXE    50m  3:54.01 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    50m  3:27.79 
547  Sebastian R. Bjerg  2007  0767AC  SØLLERØD    50m  3:25.71 
206  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    50m  3:19.50 
239  Alexander Silow  2005  AF1505  YSTADS SS    50m  3:20.74 
160  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    50m  3:26.09 
443  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    50m  3:30.15 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  3:19.43 
278  Jonathan Skadhauge  2005  0509AE  VATCPH-STT    50m  3:18.40 
137  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    50m  3:14.88 
305  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    50m  3:17.03 
444  William Rützou  2005  0569AD  HØRSHOLM    50m  3:18.68 
195  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    50m  3:19.44 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    50m  3:13.67 
202  Victor Henrik Ritnagel  2005  0545AC  GLADSAXE    50m  3:10.18 
136  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    50m  3:07.41 
79  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m  3:08.13 
143  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    50m  3:11.55 
150  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    50m  3:14.01 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    50m  3:05.43 
303  Frederik Rasmussen  2005  0531AF  VATCPH-STT    50m  3:04.37 
147  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    50m  2:57.90 
53  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  2:59.71 
34  Thomas Trebbien  2002  0265AT  DRAGSHOLM    50m  3:05.11 
439  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HØRSHOLM    50m  3:07.15 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
430  Frederik Rink Larsen  2004  0447AK  HØRSHOLM    50m  2:54.74 
51  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    50m  2:53.75 
50  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  2:52.49 
593  Kasper Milton Smith  2003  0343AM  SØLLERØD    50m  2:53.00 
25  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    50m  2:54.16 
436  Alexander Nørby  2006  0617AB  HØRSHOLM    50m  2:56.45 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
425  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    50m  2:50.92 
580  Ludvig Montag  2003  0357AI  SØLLERØD    50m  2:49.02 
39  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    50m  2:47.93 
186  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    50m  2:48.80 
300  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    50m  2:50.35 
599  Sebastian Alexander West  2004  0489AI  SØLLERØD    50m  2:52.09 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  Mathias Ehlers  2003  0389AM  SØLLERØD    50m  2:43.46 
55  Anders Hvidt  2002  0271AN  GENTOFTE    50m  2:41.70 
550  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    50m  2:40.97 
76  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    50m  2:41.62 
13  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    50m  2:41.90 
583  Mathias Garset Petersen  2007  0713AH  SØLLERØD    50m  2:45.00 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
561  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    50m  2:40.16 
224  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HELSINGØR    50m  2:38.23 
38  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    50m  2:35.45 
431  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    50m  2:37.39 
400  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    50m  2:39.59 
399  Illia Bulba  2005  0583AM  HØRSHOLM    50m  2:40.73 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    50m  2:34.46 
178  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    50m  2:33.65 
225  Matthæus Vámosi  2000  0015AQ  HELSINGØR    50m  2:29.41 
Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    50m  2:30.74 
576  Valdemar Kristensen  2003  0397AN  SØLLERØD    50m  2:34.41 
577  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    50m  2:34.51 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    50m  2:27.45 
59  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  2:26.20 
20  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    50m  2:25.88 
215  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    50m  2:25.91 
82  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  2:26.97 
165  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    50m  2:28.06 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
398  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    50m  2:22.05 
238  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    50m  2:15.53 
108  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  2:11.50 
543  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    50m  2:14.15 
557  Jannick Hansen  2001  0117AD  SØLLERØD    50m  2:19.78 
585  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  2:23.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark