2020-02-22   17:28:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Noah El-Nagdy  2007  0707AJ  HØRSHOLM    50m   
135  Theodor Heinemann  2007  0771AG  GLADSAXE    50m   
122  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    50m  2:07.40 
251  Maximillian Silow  2007  AI2907  YSTADS SS    50m   
123  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    50m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    50m  1:47.01 
401  Gustav R. Christiansen  2006  0681AN  HØRSHOLM    50m  1:45.83 
23  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    50m  1:44.01 
307  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  0493AR  VATCPH-STT    50m  1:45.11 
134  Oscar Heinemann  2007  0797AF  GLADSAXE    50m  1:46.19 
271  Melvin Walters  2008  AE7308  YSTADS SS    50m  1:51.45 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    50m  1:41.76 
65  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    50m  1:37.30 
305  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    50m  1:35.33 
17  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    50m  1:35.41 
27  Østen Pedersen  2005  0541AP  DRAGSHOLM    50m  1:40.11 
443  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    50m  1:42.46 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    50m  1:33.41 
160  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    50m  1:31.22 
150  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    50m  1:29.74 
130  Albert Hvistendahl Fabel  2007  0735AC  GLADSAXE    50m  1:30.40 
149  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    50m  1:32.81 
280  Emil Olsen  2006  0689AD  VATCPH-STT    50m  1:33.62 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HØRSHOLM    50m  1:28.92 
306  Mikkel Brundert Hansen  2002  0247AT  VATCPH-STT    50m  1:27.75 
80  August Taul  2006  0681AA  GENTOFTE    50m  1:26.95 
133  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    50m  1:27.00 
155  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    50m  1:27.86 
136  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    50m  1:29.54 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Alexander Silow  2005  AF1505  YSTADS SS    50m  1:25.91 
195  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    50m  1:23.97 
53  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  1:23.33 
137  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    50m  1:23.47 
131  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    50m  1:25.20 
580  Ludvig Montag  2003  0357AI  SØLLERØD    50m  1:26.72 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Jonathan Skadhauge  2005  0509AE  VATCPH-STT    50m  1:22.58 
13  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    50m  1:21.46 
147  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    50m  1:21.04 
448  Janus Schnabl  2003  0311AD  HØRSHOLM    50m  1:21.30 
300  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    50m  1:21.83 
295  Rasmus Emil Poulsen  2001  0167AQ  VATCPH-STT    50m  1:23.27 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    50m  1:20.27 
593  Kasper Milton Smith  2003  0343AM  SØLLERØD    50m  1:20.05 
430  Frederik Rink Larsen  2004  0447AK  HØRSHOLM    50m  1:19.18 
400  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    50m  1:19.39 
50  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  1:20.15 
599  Sebastian Alexander West  2004  0489AI  SØLLERØD    50m  1:20.90 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Oskar Clausen  2004  0461AQ  GENTOFTE    50m  1:18.26 
602  Daniel Chabert Delhi  2006    OAKS    50m  1:18.00 
425  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    50m  1:17.64 
399  Illia Bulba  2005  0583AM  HØRSHOLM    50m  1:17.98 
166  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    50m  1:18.14 
262  Isak Klamming  2003  AY7903  YSTADS SS    50m  1:18.65 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    50m  1:15.55 
601  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    50m  1:15.19 
222  Jesper Schiødt  2001  0107AK  HELSINGØR    50m  1:14.37 
292  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  VATCPH-STT    50m  1:14.92 
20  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    50m  1:15.32 
214  Laurids Holme  2000  0009AQ  HELSINGØR    50m  1:16.38 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  1:14.22 
554  Mathias Ehlers  2003  0389AM  SØLLERØD    50m  1:13.71 
294  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VATCPH-STT    50m  1:12.08 
38  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    50m  1:12.12 
550  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    50m  1:13.94 
51  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    50m  1:14.30 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HELSINGØR    50m  1:11.12 
161  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    50m  1:08.21 
82  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  1:06.47 
263  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    50m  1:07.48 
546  Julian Birch  2004  0489AJ  SØLLERØD    50m  1:10.98 
431  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    50m  1:11.31 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    50m  1:06.19 
Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    50m  1:04.48 
265  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    50m  1:02.92 
386  Magnus Bækgaard Andersen  2001  0101AF  HØRSHOLM    50m  1:03.69 
585  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  1:04.75 
179  Marcus Hiort  2003  0307AH  GLADSAXE    50m  1:06.37 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark